Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja - słabe chłodzenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja - słabe chłodzenie
Autor Wiadomość
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 20:02   [R75] Klimatyzacja - słabe chłodzenie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich speców od naszych R
Tym razem problem mam z klimą.Od czasu gdy mój kumpel nabił swoją klime a Audi A4 zaczełem odczuwać że moja klima to praktycznie nawiew.Otóż Wentylator w zeszłe wakacje naprawiłem(szczotki)działa poprawnie.Włącza się i na postoju i podczas jazdy gdy włącze auto i wyłącza sie również dobrze.Dzis byłem dobić klime, myślałem że jest juz mało czynnika. może i było bo weszło go 450. Powietrze jest juz chłodniejsze ale dziś było 29C i podczas jazdy w mieście nie dało się wytrzymać.Gdy pojeżdżę troche szybciej(Za miastem) to jest troche chłodniejsze a nawet zimne ale nie jest moim zdaniem takie jak być powinno.Czy ktoś wie gdzie może być przyczyna?Test klimy 00 czyli wszystko okej.Proszę o jakieś podpowiedzi-sugestie i pomoc pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Lip 21, 2011 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 10, 2010 20:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 20:27   

sprawdź dokładnie wentylator czy chodzi Ci na wszystkich biegach. Mi nie chodził to też słabo chłodziło, po wymianie rezystora i uruchomieniu pierwszych biegów w wentylatorze w kabinie robi mi się lodówka ;)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 20:34   

napek, A włączają się tobie od razu wentylatory na chłodnicy klimy i silnika :?:

Mam tak teraz jak ty w 25 :mad: W mieście nie chłodzi prawie w cale bo sie wył za chwilkę a po za miastem w miarę ok chłodzi. Tylko ze u mnie jest spalony wentylator od chłodnicy do klimy i ciśnienie za duże się robi i się wył :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 21:05   

Witam!
Ja mialem ostatnio i w tamtym roku taki problem za nabijalem u malo doswiadczonych ludzi i w tamtym roku chlodzila myslalem ze jest ok, ale zima przegnila rurka no i teraz robilem i koles mi nabil i okazalo sie ze jest zbyt duzo oleju w ukladzie no i jak sciagnal maszyna ten olej i nabil klime jeszcze raz to teraz jest rewelka... przy 30 stopniach nawiew maks na drugi bieg, mowie oczywiscie o dluzszej trasie no bo chwile potrzebuje zeby sie schlodzic, jeszcze jak skora sie nagrzeje itd... ale jestem teraz zachwycony, po prostu sprezarka dawala cisnieni olejem a nie czynnikiem, no i wtedy non stop wentylatory na drugim biegu chodzily... pozdro!
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 22:11   

napek, może jest nabite zbyt dużo czynnika lub zbyt mało
Remi55, w R75 jest tylko jeden wentylator na chłodnicach i radzę naprawić wentylator, bo zarżniesz sprężarkę jak bezbronną świnkę :)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 22:55   

kris-tofer napisał/a:
Remi55, w R75 jest tylko jeden wentylator na chłodnicach i radzę naprawić wentylator, bo zarżniesz sprężarkę jak bezbronną świnkę :)


Aha, to jednak lepsze rozwiązanie :razz:
Wiem wiem :wink: Naprawie jak tylko wrócę do polski bo tam czeka zastępczy wentylator na wbudowanie :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 16:34   

hmm no wentylator mam sprawny bo działa a wczoraj nabijałem klime i weszło 450 czy to nie za mało?ile wam wchodziło przy nabijaniu?jakas faza recyklingu to olej 9 a potem nabiło go 19 to z tego wychodzi że olej był zmieniony .Dzwoniłem do innego servisu klimy i powiedzieli mi że to chyba zamało czynnika jest dobite.Ale przecież maszynie wprowadzasz jakie auto i jaki model i maszyna sama nabija tyle ile trzeba prawda?możliwe żeby nabili mi za mało czynnika? ile wam wchodziło?
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 18:14   

napek, nie masz naklejki na przednim pasie ? Jest na niej napisane, że do R75 wchodzi 450g czynnika +-50g. Czyli skoro weszło Ci 450g to nabili prawidłowo pusty układ i przyczyn niesprawności szukałbym gdzie indziej.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 19:33   

sprawdzić ciśnienie pracy , możliwe że sekcje w spreżarce są podjechane i nie tłoczą ciśnienia.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Lip 24, 2015 12:56   

Panowie podepnę się do tego tematu

Mam klimatronik, nabity i szczelny. Osuszacz nowy jak i większość podzespołów bo klimatyzację wkładałem sam do auta więc wiem jakie miałem części. Sprawa wygląda tak:
Klima chłodzi bardzo efektownie ale tak do 28-30 stopni na zewnątrz, ładnie schładza wnętrze.
Jak jest cieplej czyli tak jak dziś to słabiej daje sobie radę. Wiatrak w środku po ustawieniu na auto wieje na największych obrotach tak że łeb chce urwać ale chłód słaby. W rezultacie trochę trwa zanim schłodzi wnętrze
Dodam że gruba rurka od klimy lodowata, wiatrak chodzi na I biegu, wszystko zdaje się ok.
Jak jechałem ostatnio Volvo kolegi to jak włączył klimę to było jak w lodówce.

Podpowiedzcie jak u was chłodzi lub gdzie szukać przyczyny tego stanu rzeczy
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Lip 24, 2015 16:11   

powiem tak: pracuję w salonie gdzie mamy ponad 100 aut i co chwilę którymś jeżdżę. Wszystkie serwisowane są w ASO, klima regularnie nabijana / czyszczona a i tak przy powyżej 30 na zewnątrz + słońce grzejące przez szyby mało który daje radę żeby było czuć mróz.
Piszesz o szybkim schłodzeniu auta - najpierw opuść szyby na chociaż pół minuty żeby przewietrzyć i dopiero włączaj klime. Dodatkowo obieg wewnętrzny dopóki nie schłodzisz wnętrza.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 24, 2015 22:03   

Ja mam takie same odczucia jak manuel klima nabijana jakieś półtora miesiąca temu. Jak jest patelnia pod 30 i więcej to nawet jak dam na LO nie wieje mrozem schładzać schładza ale nie ma szału. Ale jak na zewnątrz temp jest już 24/26 stopni to wieje mrozem i wychładza porządnie. W firmowym Kango zauważyłem to samo że przy patelni 30 już lodówki nie ma ;-)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 24, 2015 22:59   

Nie wiem co w Waszej terminologii znaczy 'mrożenie', ale u mnie nawet przy 30 stopniach owszem chwile dłużej zajmie zanim się wnętrze schłodzi (ciężej wychłodzić 60 stopni w środku niż 30...) ale mimo wszystko leci zimne powietrze.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lip 25, 2015 00:02   

U mnie w upały nawet ponad 30 stopni po odpaleniu auta i włączeniu klimy, to po jakiejś minucie-półtorej leci bardzo zimne powietrze.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pon Lip 27, 2015 09:16   

no i widzicie, co auto to inaczej.
Ja pisałem o tym że jak jest powyżej 30 stopni to mi dłuuuugo klima chodzi na full wiatraku i zamkniętym wewnętrznym obiegu zanim schłodzi na tyle żeby ten wicher osłabł.
Jeździłem ostatnio z kolegą i chłodziło mu o wiele lepiej - tylko że on ma nówkę Avensisa z salonu, może dlatego :P
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lip 27, 2015 10:28   

przecież to łatwo sprawdzić czy dobrze chłodzi czy nie,termometr w nawiew i na upale ustawienia na jak najzimniejsze i pomiar. Będzie lecieć do 10stC to jest git(wiadomo im mniej tym lepiej),w tamtym roku po nabiciu przy 30stC na zewnątrz z nawiewów leciało mi 8stC :razz:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie
michas2509 Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Kwi 26, 2013 13:49
pepe123
Brak nowych postów [R75] znów chłodzenie
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 09, 2020 09:32
christopher7
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie i ogrzewanie
cat Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 28, 2012 23:13
kaisor1
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 10, 2016 14:08
zimek-1985
Brak nowych postów [R75]Chłodzenie i wentylator
bienias Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Maj 23, 2016 12:34
bienias



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink