Forum Klubu ROVERki.pl :: 45, 75, czy Freelandek. Kilka pytań.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
45, 75, czy Freelandek. Kilka pytań.
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 12:07   

j0zek napisał/a:
Znajdź mi zdrowego ZT z takim motorem i blachą za taką kasę to biorę 3 .
w gnieźnie jak kupowaliśmy naszego był czerwony motor miał bardzo zdrowy i jak sie później okazało blachę też bo ktoś z forum go nabył i pisał ze nie był robiony. niedawno szukałem r45 dla córki i też natknąłem się na bardzo przyzwoitego czarnego ZT w wersji z trzema przyciskami pod klimatronikiem a bez grzanych pup. Więc wydaje mi sie ze jak sie chce to sie znajdzie a ze ty masz golasa to nie wiesz że różne gadżety są przydatne.
j0zek napisał/a:
A jeśli chodzi o golasa to może i jest, ale te wszystkie "bajery", które mają Rovery, to podgrzewane fotele, które pry fotelach z materiału nie są zbytnio potrzebne - szybko ciepło w tyłek i nie trzeba specjalnie sobie podgrzewać doopy.
Dopuki nie masz to ci sa niepotrzebne :P
j0zek napisał/a:
Fabryczne radio można zawsze zamienić na stację multimedialną, lub tańszą wersję zabudowa z tabletem za małe pieniądze, która jest bardziej funkcjonalna niż dedykowane stacje.

j0zek napisał/a:
Następnie - roleta tylnej szyby - też zbędny bajer, zawsze można szyby sobie przyciemnić i jest w sumie podobnie, do tego fotochromatyczne lusterko wsteczne, pełno tego można dostać za nieduże pieniądze.
Rolete dołozyłem sobie i teraz wiem ze zrobiłem to 6 lat za późno ale ty nie masz więc nie masz pojęcia do czego sie przydaje. Już widzę jak sobie każdy kupuje ZT a nastepnym krokiem jest założenie lustra fotochrom ehe... tak ..... puki nie pojedzie w trasę w nocy zimą z takim lusterkiem to nie przyjdzie mu do głowy jakie to dobrodziejstwo, poza tym większość nie umie sobie go dołożyć samemu a elektryk zwykle rzeźbi i chce za to masę kasy.
j0zek napisał/a:
Fabryczne radio można zawsze zamienić na stację multimedialną, lub tańszą wersję zabudowa z tabletem za małe pieniądze, która jest bardziej funkcjonalna niż dedykowane stacje.
Sam mam fabryczne i chce sobie jakieś 2 din założyć, ale nie gadaj mi tu o tabletach bo moim zdaniem to rzeźba za duży hajs a navi w nich nigdy nie nadąży (jeżeli w ogule) za stacją 2 din która kosztuje tyle co dobry komplet kół czyli nie mało.
j0zek napisał/a:
Komputer pokładowy można za kilkadziesiąt zł doposażyć.
Już widze jak kupujesz europejskie zegary ZT i dokładasz bez problemów z przebiegiem i kodowaniem na T4.
j0zek napisał/a:
Tempomat tak samo można doposażyć bez problemu.
Od niedawna o tym wiadomo i wcale dla laika takie proste to nie jest.
j0zek napisał/a:
Gorzej z ksenonami, dołożenie wiąże się z trochę większymi kosztami, ale soczewki i tak ładnie świecą, więc ewentualny ksenon to duże widzi mi się i niepotrzebne wydawanie kasy.
Dopuki nie masz to jest to niepotrzebne wydawanie kasy ja dołożyłem i teraz też bym to zrobił nawet za większy hajs.
Do tego jeszcze kontrola trakcji której nie masz i mieć nie będziesz więc nie wiesz ile daje ja wiem ale nie mam czasu tu pisać o tym ponownie. i elektrycznie regulowane siedzenia w skórze które jak tylko dam rade kupić to założę. SZyberdach też sie przydaje więc uważam że doposażenie auta to koszt drugiego a jak poszukasz sztukę to masz to w cenie. Mam na podjeździe 5 aut satjni rovera 2 w prawie max kupione od razu takie a pozostałe doposażamy bo dodatki sa dobre i potrzebne a nie wie o tyk toś kto ich nie ma.

[ Dodano: Nie Sie 02, 2015 12:06 ]
Aha problem sprzegła w manualu istnieje dopuki nie zmienisz pompy i wysprzęglika na zamienniki TAZU potem zapominasz o tym jak w każdym innym aucie, choć ja przez 7 lat i ponad 50kkm miałem jedną przygodę z pompką i wysprzeglikiem potem wymieniłem na TAZU i temat zamknąłem. przy czym wysprzęglik mam jeszcze starego typu ale roverowski AP

[ Dodano: Nie Sie 02, 2015 12:07 ]
I z dodatkowego wyposażenia jeszcze zapomniałem o elektrycznie składanych lusterkach. ale co ja tam wiem o dodatkowym "zbędnym" wyposażeniu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 02, 2015 12:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 15:11   

Krystian1982 problem pompki sprzęgła został rozwiązany przez firmę TAZU, która oferuje metalowy zamiennik i osatnio zaczęli robić też metalowe wysprzęgliki.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Krystian1982 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 68
Skąd: Przysucha/Warszawa



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:08   

prebenny napisał/a:
Krystian1982 problem pompki sprzęgła został rozwiązany przez firmę TAZU, która oferuje metalowy zamiennik i osatnio zaczęli robić też metalowe wysprzęgliki.


Z tego co znalazłem na forum o tej pompce to większość użytkowników ma ją dopiero około roku więc nie wiem na ile można zaufać temu rozwiązaniu.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:09   

Cytat:
Rolete dołozyłem sobie i teraz wiem ze zrobiłem to 6 lat za późno ale ty nie masz więc nie masz pojęcia do czego sie przydaje. Już widzę jak sobie każdy kupuje ZT a nastepnym krokiem jest założenie lustra fotochrom ehe... tak ..... puki nie pojedzie w trasę w nocy zimą z takim lusterkiem to nie przyjdzie mu do głowy jakie to dobrodziejstwo, poza tym większość nie umie sobie go dołożyć samemu a elektryk zwykle rzeźbi i chce za to masę kasy.


Tak się składa, że mam ciemne szyby i żadna roleta ani lusterko nie jest mi potrzebne.
Grzane fotele nie sa mi potrzebne, bo jakoś szybko mi w tyłek ciepło. Nie widzę tutaj problemu. Może inni mają i muszą mieć szybkie grzanie :)

Cytat:
Sam mam fabryczne i chce sobie jakieś 2 din założyć, ale nie gadaj mi tu o tabletach bo moim zdaniem to rzeźba za duży hajs a navi w nich nigdy nie nadąży (jeżeli w ogule) za stacją 2 din która kosztuje tyle co dobry komplet kół czyli nie mało.


Jaka rzeźba? Ramek pełno na allegro, tablet mocujesz do ramki i robisz instalację całą, a dużo roboty z tym nie ma, jest pełno tutoriali nawet tutaj był temat wrzucany.
Moja nawigacja zapiernicza aż miło, bez względu czy jadę w głębokim lesie, czy gdziekolwiek. Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby zgubiła zasięg. Może przez to, że mam w tablecie LTE, ale tutaj do końca się nie znam. W każdym razie w telefonie kiedyś zdarzało mi się gubić zasięg, a w tablecie ani razu. Kwestia jaki ma się sprzęt, jak jakieś g0wno to co chwila gubi, albo źle określa płaszczyznę.

Składane lusterka? To już kompletny bajer. Auto jak na pseudo segment E jest bardzo wąskie, lusterka jakieś duże nie są, więc składanie lusterek?? ...

Z dodatkowego wyposażenia najważniejsze to jak wspomniałeś kontrola trakcji, tempomat, regulowane fotele z pamięcią i ewentualnie szyberdach.
Reszta moim zdaniem nie jest tak szczególnie ważna, aby szukać za wszelką cenę auta z tym.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:26   

Krystian1982 u mnie oryginał LUKa wytrzymał równe 2 miesiące i 1000 km. Tazu jeżdżę od grudnia i jest OK.

Wysprzęglik wprowadzili w okolicach czerwca do sprzedaży dopiero i tu faktycznie ciężko z opiniami - ja zaryzykowałem. Gorzej jak ori chyba być nie może :p

Generalnie zasada jest prosta - jak zrobisz całość (pompka i wysprzęglik) to nawet na oryginałach z plastiku pojeździsz, a jak będziesz robił po kolei... to na ogół prędzej niż później i tak wymienisz drugą z tych części.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
Ostatnio zmieniony przez prebenny Nie Sie 02, 2015 22:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:28   

Wyprzęglik wymieniłem 3 lata temu na AP za 250zl. Pompkę 2 lata temu kupiłem oryginalna używkę. Założyłem i odpukać do tej pory spokój... Wiec to nie aż taki wielki problem jak się wydaje
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:35   

j0zek napisał/a:
Z dodatkowego wyposażenia najważniejsze to jak wspomniałeś kontrola trakcji, tempomat, regulowane fotele z pamięcią i ewentualnie szyberdach.
Reszta moim zdaniem nie jest tak szczególnie ważna, aby szukać za wszelką cenę auta z tym.
Plus xenon
j0zek napisał/a:
Jaka rzeźba? Ramek pełno na allegro, tablet mocujesz do ramki i robisz instalację całą, a dużo roboty z tym nie ma, jest pełno tutoriali nawet tutaj był temat wrzucany.
Moja nawigacja zapiernicza aż miło, bez względu czy jadę w głębokim lesie, czy gdziekolwiek. Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby zgubiła zasięg. Może przez to, że mam w tablecie LTE, ale tutaj do końca się nie znam. W każdym razie w telefonie kiedyś zdarzało mi się gubić zasięg, a w tablecie ani razu. Kwestia jaki ma się sprzęt, jak jakieś g0wno to co chwila gubi, albo źle określa płaszczyznę.

nie no jasne........ uchwytów na kubki nie wycinasz żeby radio spasować . walczysz z tym aby mieć pakiet internetowy do navi bo bez tego ani rusz, instalacja, sterowanie z kiery, proszę cie, nie pitol mi tu że to nie rzeźba bo jestem elektronikiem i jak widzę takie druty to mi się krew gotuje. Navi ma działać bez neta i ogarniać się na każdej krzyżówce w ułamku sekundy, nie widziałem tableta który tak ma a do tego zabudowany w konsoli auta, a siedzę w tym od dawna. Już widzę jak potencjalny nabywca ZT "golasa" sobie zakłada taki bajer wykupuje pakiet internetowy itp. kierując się tutorialem, bzdety i tyle.

[ Dodano: Nie Sie 02, 2015 22:35 ]
prebenny napisał/a:
u mnie oryginał LUKa
oryginał jest AP
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:36   

j0zek napisał/a:
Cytat:
Rolete dołozyłem sobie i teraz wiem ze zrobiłem to 6 lat za późno ale ty nie masz więc nie masz pojęcia do czego sie przydaje. Już widzę jak sobie każdy kupuje ZT a nastepnym krokiem jest założenie lustra fotochrom ehe... tak ..... puki nie pojedzie w trasę w nocy zimą z takim lusterkiem to nie przyjdzie mu do głowy jakie to dobrodziejstwo, poza tym większość nie umie sobie go dołożyć samemu a elektryk zwykle rzeźbi i chce za to masę kasy.


Tak się składa, że mam ciemne szyby i żadna roleta ani lusterko nie jest mi potrzebne.
Grzane fotele nie sa mi potrzebne, bo jakoś szybko mi w tyłek ciepło. Nie widzę tutaj problemu. Może inni mają i muszą mieć szybkie grzanie :)


Mam kombi więc roleta mi zbędna ale akurat fotochrom sam montowałem. Parę metrów przewodu, lusterko fotochrom od BMW kupisz za 20-30 zł (jak wpiszesz Rover to Ci za 50 zł wyskoczą, a lusterko jest identyczne - ba na oryginale z Rovera masz znaczek BMW).

j0zek co do grzania tyłków zauważ, że nie masz skóry w środku. Ja nie wyobrażam sobie skórzanych foteli bez podgrzewania tyłka. Zimą idzie przymarznąć.



j0zek napisał/a:
Cytat:
Sam mam fabryczne i chce sobie jakieś 2 din założyć, ale nie gadaj mi tu o tabletach bo moim zdaniem to rzeźba za duży hajs a navi w nich nigdy nie nadąży (jeżeli w ogule) za stacją 2 din która kosztuje tyle co dobry komplet kół czyli nie mało.


Jaka rzeźba? Ramek pełno na allegro, tablet mocujesz do ramki i robisz instalację całą, a dużo roboty z tym nie ma, jest pełno tutoriali nawet tutaj był temat wrzucany.
Moja nawigacja zapiernicza aż miło, bez względu czy jadę w głębokim lesie, czy gdziekolwiek. Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby zgubiła zasięg. Może przez to, że mam w tablecie LTE, ale tutaj do końca się nie znam. W każdym razie w telefonie kiedyś zdarzało mi się gubić zasięg, a w tablecie ani razu. Kwestia jaki ma się sprzęt, jak jakieś g0wno to co chwila gubi, albo źle określa płaszczyznę.

Składane lusterka? To już kompletny bajer. Auto jak na pseudo segment E jest bardzo wąskie, lusterka jakieś duże nie są, więc składanie lusterek?? ...

Z dodatkowego wyposażenia najważniejsze to jak wspomniałeś kontrola trakcji, tempomat, regulowane fotele z pamięcią i ewentualnie szyberdach.
Reszta moim zdaniem nie jest tak szczególnie ważna, aby szukać za wszelką cenę auta z tym.


Tu akurat popieram j0zka. Tablet jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem i bardziej elastycznym. Konfigurujesz jak chcesz, wgrywasz co chcesz. Osobiście kiedyś będę robił carpc (jest na forum jak bodajże szpynior zrobił). Jest z tym zabawa ale jak lubisz grzebać to warto. I jaka satysfakcja, że działa :) Co do reszty wyposażenia - to tempomat, klima automatyczna, jak skórzane fotele to podgrzewanie też, kontrola trakcji to jest najpotrzebniejsze. Składane lusterka to jest bajer. Fajnie wygląda... ale po co. Moim zdaniem fotele z pamięcią są fajne ale nie niezbędne, szyberdach akurat fajna opcja, ale znowu jest to bajer - klima starczy ;)


sknerko xenon przydatny, ale powiem Ci szczerze, że soczewki swoją robotę też pięknie robią, a plus jest taki, że zwykła soczewka jest p'n'p ze zwkłych lamp więc nie problem wymienić. A co do wysprzęglika to o ile kojarzę to na dobrą sprawę LUK sprzedaje AP.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:43   

prebenny napisał/a:
sknerko xenon przydatny, ale powiem Ci szczerze, że soczewki swoją robotę też pięknie robią, a plus jest taki, że zwykła soczewka jest p'n'p ze zwkłych lamp więc nie problem wymienić.
I kosztuje tyle samo co xenon chyba ze ktoś upiera sie na samopoziomowanie, zbędne wg mnie i xenon tez jest p'n'p
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:46   

sknerko do xenonu musisz jeszcze zmienić LSM, na ogół syrenę alarmu i jechać na kompa i jak wspomniałeś jak chcesz mieć full legal to samopoziomowanie plus spryskiwacze (bez spryskiwaczy nie ma co zakładać xenonu, bo policja się doczepi - słusznie zresztą).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:50   

Cytat:
nie no jasne........ uchwytów na kubki nie wycinasz żeby radio spasować . walczysz z tym aby mieć pakiet internetowy do navi bo bez tego ani rusz, instalacja, sterowanie z kiery, proszę cie, nie pitol mi tu że to nie rzeźba bo jestem elektronikiem i jak widzę takie druty to mi się krew gotuje. Navi ma działać bez neta i ogarniać się na każdej krzyżówce w ułamku sekundy, nie widziałem tableta który tak ma a do tego zabudowany w konsoli auta, a siedzę w tym od dawna. Już widzę jak potencjalny nabywca ZT "golasa" sobie zakłada taki bajer wykupuje pakiet internetowy itp. kierując się tutorialem, bzdety i tyle.


Żadnego radia nie spasowuję, mam TuneIn radio. Tablet miałem razem z kartą sim i pakietem internetowym 5GB, więc w zupełności starcza. Mapy pobierają mało, tunein radio prawie, że nic.
Mapy mogę sobie tez pobrać i będą działały w trybie offline. Pełno tego jest, ale raczej się nie skupiam na tym, bo rzadko korzystam z map.
I nie bzdety, całkiem fajna sprawa. Jedni wolą zrobić coś takiego w pół dnia, a inni wolą dłubać przy aucie non stop, raz z sensem, a raz bez.

Odnośnie grzania cały czas mi chodzi o materiałowe fotele z boczkami z ekoskóry. Takie są w 90% ZT.
W przypadku skórzanych to wiadomo inna bajka i grzanie to oczywistość. (tak btw szkoda, że nie można też ochładzać foteli:))

Sknerko, w tych autach problem nie jest raczej z wyposażeniem tylko z trafieniem na fajny egzemplarz. Jak wszyscy wiemy, to nie Audi, czy Volkswagen, że można sobie przebierać w kolorach, silnikach, wyposażeniach i wersji kolorystycznej wnętrza. Nierzadko w przypadku kupna ZT wychodzi na to, że ostatecznie kupuje się auto w najlepszym stanie, któremu paru rzeczy z wyposażenia niestety brakuje, kolor jest inny itp. itd. W roverach macie trochę lepiej, bo mimo wszystko więcej ich jest w ogłoszeniach.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:50   

prebenny napisał/a:
do xenonu musisz jeszcze zmienić LSM, na ogół syrenę alarmu i jechać na kompa
po co?
prebenny napisał/a:
jak chcesz mieć full legal to samopoziomowanie plus spryskiwacze (bez spryskiwaczy nie ma co zakładać xenonu, bo policja się doczepi - słusznie zresztą).
spryski zgoda, poziomowanie zbędny bajer jak samemu będziesz regulować z kabiny, w biegu i tak nie działa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:54   

sknerko w sumie co do LSMu masz rację. Jak nie chcesz robić samopoziomowania to nie trzeba.

Natomiast co do przydatności samopoziomowania jak wiesz mam odmienne zdanie. Nie widziałem jeszcze żadnego kierowcy, który dba o regulację świateł jak załaduje bagażnik. Sam też przyznasz, że dobre 80% samochodów w polsce ma źle ustawione światła jakieś 30% niemiłosiernie wali po oczach (procenty mogą się różnić ale wiesz o co chodzi :) ).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 22:57   

Co do nawigacji w tablecie... Jeździłem trochę z nawigacja w telefonie i jakoś nie gubi się na skrzyżowaniach, kwestia bebechow telefonu/tableta, tanie nawigacje dokładne te wiszące na szybie też mają różne konfiguracje i potrafią ciąć. Pakiet internetowy w tablecie? A kto teraz nie ma netu w telefonie. Wystarczy udostępnić wifi i tablet już ma dostęp. Takie czasy. Ma działać bez neta... Oczywiście ze idzie. Wystarczy wgrać obszar mapy nas stale do urządzenia, choćby auto mapa i net już niepotrzebny. Bajery doposozanua, fakt bez większości idzie żyć, jak się nie ma to nie brakuje. A nie trzeba wszystkiego dokładać od razu
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sie 02, 2015 23:10   

Ludzie tel to nie tablet a gadamy tu o wyposażeniu dodatkowym auta możliwym do zakupu co by golasa nie brać więc skończcie z tabletami bo jest takich aut kilka na sto. Prędzej trafisz z stacja 2 din.
prebenny napisał/a:
Natomiast co do przydatności samopoziomowania jak wiesz mam odmienne zdanie. Nie widziałem jeszcze żadnego kierowcy, który dba o regulację świateł jak załaduje bagażnik. Sam też przyznasz, że dobre 80% samochodów w polsce ma źle ustawione światła jakieś 30% niemiłosiernie wali po oczach (procenty mogą się różnić ale wiesz o co chodzi ).
możesz mieć bo nigdy nie miałeś z tym do czynienia. Widziałeś kierowcę dbającego o poziomowanie :P bo widziałeś mnie, zieciunia i violette moją córkę. Co do procentów, to tak jak piszesz, ale jak ktoś świadomie dokłada xenon bez autoregulacji, to raczej dba by nie walić po gałach. procenty dotyczą głównie drutów którzy nic nie wiedza o aucie a piszemy tu o nie kupowaniu golasów a ZT z xenonem ma wszystko jak trzeba.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 00:44   

sknerko to miło, że chociaż ktoś dba o to żeby przekazać dobre nawyki :) A jako, że akurat lubię jeździć po nocy choćby ze względu na mniejszy ruch i brak oślepiającego słońca ale z kolei w Polsce policja na prawdę powinna przeprowadzić przez pół roku akcję żeby policja/itd miała przyrząd do sprawdzania ustawienia świateł i powinny się posypać dowody rejestracyjne (i tak w tym przypadku lepsza jest wersja wredna czyli nie na zasadzie pan poprawi w dół albo kwitek na tydzień tylko od razu dowód zabrany i laweta - może wtedy się ludzie nauczą). Ostatnio jadąc w nocy jakiś p* w swoim 'cudnym' ałdi miał tak światła ustawione, że świata poza nimi nie było widać (ja w takich przypadkach po prostu walę długimi). Jak gościu włączył swoje długie to kopara mi opadła - jego długie światła oślepiały mnie mniej jak mijania.... Jakim cudem ten samochód jeszcze jeździł w takim stanie po publicznej drodze...

A co do tabletu to osobiście nie patrzyłbym czy jest stacja czy nie ma. Tablet/carpc owszem jest grzebania, ale są to rzeczy, które łatwo można dopasować do swoich potrzeb. Stacje kosztują duże pieniądze i nie oszukujmy się ich funkcjonalność jest ograniczona. Zresztą jak dla mnie (nie jestem audiofilem co prawda) ale nawet standardowe radio w bieda wersji gra wystarczająco dobrze. Wiadomo, lepiej kupić z ale znowu to nie jest kwestia typu kontrola trakcji. Przydatność stacji w skali do 10 oceniłbym na 3-4, kontroli trakcji na 9 a tempomatu 8 więc stacja fajnie jak jest ale jak nie ma to nic się specjalnego nie stanie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sie 04, 2015 12:02   

prebenny napisał/a:
A co do tabletu to osobiście nie patrzyłbym czy jest stacja czy nie ma.
Też tak podchodzę bo założyć zawsze można bez drogich przeróbek.
prebenny napisał/a:
Tablet/carpc owszem jest grzebania, ale są to rzeczy, które łatwo można dopasować do swoich potrzeb. Stacje kosztują duże pieniądze i nie oszukujmy się ich funkcjonalność jest ograniczona.
Trzeba jeszcze umieć grzebać a do tego mało firm caraudio ci takie coś wyrzeźbi za małe pieniądze. Stację z Navi i BT idzie kupić poniżej 1000pln do tego ramka za 100 i działa i każdy bubek sobie założy. Jedynie może być kłopot z uruchomieniem podglądu parametrów silnika przez OBD w takiej stacji. internet w aucie jest moim zdaniem zbędny bo raczej prowadząć kłopot jest smigać po necie a jak na postoju to tel połączysz jako modem i hula.
prebenny napisał/a:
Wiadomo, lepiej kupić z ale znowu to nie jest kwestia typu kontrola trakcji. Przydatność stacji w skali do 10 oceniłbym na 3-4, kontroli trakcji na 9 a tempomatu 8 więc stacja fajnie jak jest ale jak nie ma to nic się specjalnego nie stanie.
i tak do tego powinno się podchodzić. Jak ktoś nie miał/ma trakcji czy tempomatu to nie ma pojęcia że to jest mega przydatne.
prebenny napisał/a:
w Polsce policja na prawdę powinna przeprowadzić przez pół roku akcję żeby policja/itd miała przyrząd do sprawdzania ustawienia świateł i powinny się posypać dowody rejestracyjne (i tak w tym przypadku lepsza jest wersja wredna czyli nie na zasadzie pan poprawi w dół albo kwitek na tydzień tylko od razu dowód zabrany i laweta - może wtedy się ludzie nauczą).
Jak pojedzie z xenonem bez autoregulacji to i tak raczej nie oślepi chyba że ma w kosmos ustawione lampy więc go nie wychwycą. Poza tym jak ci dowód zabierają to i tak jeszcze na kwitku możesz 24h jeździć. nigdy nie ma tak ze laweta i koniec jedynie jak auto ewidentnie nie może sie poruszać po drodze. Następna sprawa wg polskiego prawa jak przy policjancie naprawi (obniży) to wtedy nic nie zrobią i było by tak ze większość umierała by ze szczęścia że mogą sobie sami ustawić za friko. chory kraj
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Sie 04, 2015 12:50   

Cytat:
internet w aucie jest moim zdaniem zbędny bo raczej prowadząć kłopot jest smigać po necie a jak na postoju to tel połączysz jako modem i hula.


W takim razie po co w stacjach multimedialnych jest TV? Też nie oglądasz podczas jazdy.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 04, 2015 13:14   

j0zek napisał/a:
W takim razie po co w stacjach multimedialnych jest TV? Też nie oglądasz podczas jazdy.
tez mnie to zawsze zastanawiało, po kiego grzyba TV w samochodzie, ok rozumiem w zagłówkach dla dzieciaków/pasażerów z tyłu, ale po co to kierowcy?
 
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Sie 04, 2015 13:53   

bocian, dostaniesz odp., że jak jesteś na postoju itp.

Więc tak samo internet w tablecie, na postoju można się pobawić, pooglądać youtube czy coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZT-T - kilka pytań.
Kabson Chcę kupić ROVERka 4 Pon Sie 08, 2016 18:53
longer86
Brak nowych postów [R45] Kilka pytań
Tomesz Chcę kupić ROVERka 9 Czw Wrz 13, 2012 20:10
Remigiusz
Brak nowych postów MG ZR kilka pytań.
Erwin Chcę kupić ROVERka 13 Sro Kwi 06, 2011 20:21
Saddam
Brak nowych postów Rover 45 - kilka pytań
xsannti Chcę kupić ROVERka 13 Czw Kwi 21, 2016 16:00
sknerko
Brak nowych postów Rover 75 - kilka pytań
jeva Chcę kupić ROVERka 9 Pon Cze 15, 2015 15:44
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink