Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75 2.0 CDT ZANIKŁO SPRZĘGŁO]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MaReK
Wto Lut 28, 2017 02:07
[Rover 75 2.0 CDT ZANIKŁO SPRZĘGŁO]
Autor Wiadomość
Dlugowlosy 



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 14



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 00:00   [Rover 75 2.0 CDT ZANIKŁO SPRZĘGŁO]
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam serdecznie jestem pierwszy raz na forum. Mam taki problem kiedy wczoraj jechałem z przyczepką po szafe zorientowałem się, że sprzęgło zaczyna łapać od dołu i tak się pogłębiało biegi zaczęły ciężej wchodzić chciałem szybko dojechać do domu by zalać układ sprzęgła nowym płynem i go odpowietrzyć. Tak więc gdy dojechałem pod dom otwieram brame wsiadam wciskam sprzęgło w ogóle nie czuć sprzęgła pompka pracuje (nie ma wycieków) pedał normalnie odbija ale sprzęgła dalej nie czuć. Przystąpiłem do by go zalać płynem i odpowietrzyć gdy tylko odkręciłem odpowietrznik jak kolega trzymał pedał w podłodze tak został. Samochód stoi rozkręcony w garażu. Poradźcie co to może być.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 17, 2017 00:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 08:36   

A czego sie spodziewałeś po odkręceniu odpowietrznika? Ludzie myślcie troche.
Pedal wpadł w podłogę bo cale ciśnienie poszlo odpowietrznikiem.

i popraw temat opis problemu po za nawiasem

No i o sprzęgle to tu jest encyklopedia, poszukaj.
Pompka sucha, to albo łącznik przy akumulatorze, albo wysprzeglik, nic innego nie wyczarujesz
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 16:37   

Dlugowlosy napisał/a:
Witam serdecznie jestem pierwszy raz na forum.

Witaj Długowłosy...

jeszcze kilka takich powtarzających się tematów i będziesz ogolony na łyso :P

Dlugowlosy napisał/a:
Mam taki problem kiedy wczoraj jechałem z przyczepką po szafe

Do Ikea? Podobno teraz mają jakieś nowe promocyjne ceny na szafy... do sypialni czy do kuchni? W ogóle w jakim kolorze, no i z jakim przeznaczeniem w ogóle?

Dlugowlosy napisał/a:
zorientowałem się, że sprzęgło zaczyna łapać od dołu i tak się pogłębiało biegi zaczęły ciężej wchodzić chciałem szybko dojechać do domu by zalać układ sprzęgła nowym płynem i go odpowietrzyć.

Ahaś ;)
Dlugowlosy napisał/a:
Tak więc gdy dojechałem pod dom otwieram brame

... a tam szafa! Już była, bo zapomniałeś że kupiłeś w promocji z dostawą do domu?

Dlugowlosy napisał/a:
wciskam sprzęgło w ogóle nie czuć sprzęgła

To dobrze. Znaczy, że się nie przyjarało...

Dlugowlosy napisał/a:
pedał normalnie odbija ale sprzęgła dalej nie czuć.

Musisz ruszyć na pół sprzęgle i nie puszczając sprzęgła dodawać więcej gazu... wtedy poczujesz.

Dlugowlosy napisał/a:
odpowietrznik jak kolega trzymał pedał w podłodze tak został.

Powiedz koledze żeby już wyszedł... na cholerę tyle czasu tam siedzi? Chyba, że został bo mu się podoba.

Dlugowlosy napisał/a:
Samochód stoi rozkręcony w garażu.

Podobnie jak ta historia... też się rozkręca, czekam na ciąg dalszy...

Dlugowlosy napisał/a:
Poradźcie co to może być.

Jeśli samochód się rozkręcił na dobre, kolega dalej w nim siedzi w dodatku nic nie cieknie, a do tego pojawia się jakiś pedał, to.... wiedz, że coś się dzieje...

longer86 napisał/a:
poszukaj.

O! I właściwie to miałem napisać na początku.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:05   

Drogi adminie Marku... Twoja twórcza i jakże poetycka i opowieść o szafie z Ikei zalatuje mi tu twórczością rodem jak z [W]yższej [C]ywilizacji
_________________
75 Red Edition
Ostatnio zmieniony przez longer86 Pią Lut 17, 2017 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:07   

ale sie uśmiałem :) nie wiedziałem, że z Marka taki jajcarz chyba że spożywa właśnie jakieś % :D ale nie śmiejmy sie z nowych użytkowników bo dla niektórych taka awaria to na prawde poważna sprawa tym bardziej, że może nie używał nigdy forum i nie wie że jest coś takiego jak szukajka, ludzie są na prawde różni i dużo takich dla których najlepszą radą jest "zaprowadź najlepiej do ogarniętego mechanika" coby nic więcej nie popsuli
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:12   

Drogi moderatorzu longer86. Popraw to zdanie wyszukane, bo wygląda jakbyś pisał je w pośpiechu pomiędzy jedną a drugą zmianą pieluchy :P

A pisałem to siedząc w wygodnym, firmowym fotelu... rozkoszując się naprawą sterownika silnika EDC16 z BMW E61 :) Kiedy jednak zobaczyłem wpis długowłosego użytkownika Rovera 75, mój krótki włos się zjeżył :P

[ Dodano: Pią Lut 17, 2017 18:12 ]
sash997 napisał/a:
nie wiedziałem, że z Marka taki jajcarz chyba że spożywa właśnie jakieś %

Się powstrzymuję :) Kiedyś na Zlocie Ci pokaże jakie mam poczucie humoru :P
Alkoholu w pracy nie spożywam...

Wracając do sprawy nowych... trzeba ich wyszkolić. Bo dzisiejszy użyszkodnik jest typowym pasożytem, któremu nie chce się szukać, tylko idzie na łatwiznę zakładając kolejny temat, myśląc że jest wyjątkowym spośród reszty i jemu właśnie należą się odpowiedzi pełne i wyczerpujące zagadnienie, bo te wszystkie inne, które już tu padły to dla tych z gorszego sortu.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 07:15   

sash997 wpisujesz w google nie działa sprzęgło rover 75 i samo Cię przekieruje we właściwe miejsce... ;p
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 12:06   

No widzisz Dlugowlosy, tutaj tylko takich porad mozesz sie spodziewac....tacy "fachowcy" :D

Jezeli pompka i jej okolice sa suche to wyciek musi byc gdzies pod maska. Kup plyn do mycia tarcz hamulcowych w aerozolu, pryskajac na polaczenia wysuszysz je i wyciek bedzie widoczny.
Pod maska na poczatek sprawdz odpowietrznik, widac go od przodu auta, nad skrzynia biegow. Sa tam 2 przewody metalowe, jeden idzie do pompki, a drugi (bez dalszego polaczenia) to odpowietrznik. Potem sprawdz czy nie ma wyciekow na polaczeniu silnika i skrzyni biegow (sa tam otwory). Na koncu (najgorszy dostep) sprawdz polaczenie przewodow pompka-wysprzeglik, ktore widac obok akumulatora na dole. Stojac po lewej stronie auta musisz zajrzec za akumulator i zobaczysz przewody polaczone zaworkiem (go...niany patent).
Jezeli to odpowietrznik to najlepiej udaj sie do warsztatu, ktory montuje instalacje gazowe do aut, tam maja fajny sposob na dorobienie nowego odpowietrznika, zlaczki do instalacji sie do tego nadaja. Jezeli chcesz to wytlumacze Ci jak to zrobic samemu.
Jezeli cieknie na polaczeniu skrzyni i silnika to najgorzej, bo skrzynia do wyjecia i pewnie wysprzeglik do wymiany. Mozna pokombinowac z uszczelnieniem, ale pod warunkiem, ze chcesz potem szybko sprzedac auto.
Jezeli to zlaczka obok akumulatora to najlepiej dorobic inne polaczenie uzywajac zlaczek do instalacji gazowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 75 2.0V6] Sprzęgło,koło dwumasowe
Zarek Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Cze 11, 2015 17:17
cin1391
Brak nowych postów [R75] sprzęgło sprężarki klimatyzacji Rover 75 2.0 CDT
misza.gd Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Maj 30, 2012 21:55
misza.gd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75] jakiej marki sprzęgło i wysprzęglik kupić
marcin199 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Kwi 24, 2014 21:40
apples
Brak nowych postów [MG ZT] Sprzęgło lub cos ?
MaReK Rover serii 75, MG ZT 73 Pią Lut 27, 2009 17:12
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink