Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] kontrolka abs i trakcji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] kontrolka abs i trakcji
Autor Wiadomość
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 14:38   

Stop. Czyli nie działa Ci w ogóle ten główny przełącznik nad zapalniczką?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 05, 2016 14:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Sty 05, 2016 21:21   

U mnie palila sie kontrolka ABS i reczny.Mechanik stwierdzil ze czujnik walniety.Kupilem zamiennik dedykowany do R75,tyl za 78zl.Po wymianie wszystko zadzialalo,ale tylko na chwilke.Po skasowaniu bledow chwile bylo ok,po czym wracalo do stanu wczesniejszego.No to padlo na lozysko.Kupilem piaste z lozyskiem,ale efekt byl taki sam.Okazalo sie ze Czujnik orginalny za 170zl rozwiazal problem.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 22:29   

Rovelove napisał/a:
prebenny napisał/a:
Rovelove jeżeli tempomat nie działa, to któryś przedni czujnik (lewy albo prawy poszukaj, bo ktoś pisał).

PREBENNY czujniki na kompie u mechanika działały. Po wyzerowaniu błędów i ruszeniu samochodem pokazywał komputer że działają tzn. że kręcą się koła i widać to na komputerze - chyba że pomimo takiego objawu rzeczywiście może być problem z czujnikami. Dziwi mnie fakt że nie mogę włączyć tempomatu przyciskiem przy klimie.
Sprawdzałeś bezpiecznik nr 41 w skrzynce pod schowkiem ?? nie wystarczy jak czujnik będzie pokazywał że koło się rusza, jak sygnał będzie się gubił albo odbiegał od reszty to też będzie sypało błędami i u ciebie po ruszeniu mogły się pojawić znowu. Jakie były błędy przed skasowaniem ?? Kostki czujek można kontaktem potraktować i przejrzeć dobrze kable czy nie przetarte.
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 23:25   

witam wszystkich którzy kochają swoje 75ki

tez dopadł mnie ten problem po wymianie całego mcphersona ze zwrotnica i chyba cos w niej jest nie tak albo kabelek abs-u albo sama zwrotnica bo tez mi się swieci tc i abs i chyba trzeba będzie założyć stare ale sprawne :mrgreen: tylko szkoda ze mój roverek się chyba na mnie obraził :cry: bo po spotkaniu z krawężnikiem i wymianie krzywego amortyzatora, felg, opon, poduszek foteli i napinaczy roverek po 2 latach bezawaryjnego poruszania się zaczał pokazywać rogi :twisted: w ciągu 2 tygodni padł w/w abs z tc , tylny amortyzator się wylał majacy na przeglądzie 2miesiace temu 80%, czujnik parkowania bo tylko piszczy po wbiciu wstecznego, zarówka xenon czyli kto ma to wie jak to się wymienia z prawej strony z lewej udało mi się kiedyś wymienić przez otwór w nadkolu :wink: i jeszcze jeden temat którego nie mogę zdiagnozować a mianowicie przy gwałtownym dodawaniu i odejmowaniu gazu słychać pojedyncze pukniecie z przodu prawa strona w okolicy półosi? poduszki silnika?
tak wiec mam nadzieje ze to naprawie i roverek mi już odpuści tylko przy tych temperaturach ehhh
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 06, 2016 07:56   

Generalnie ten temat jest o ABS/TC i nie piszemy wszystkiego w jednym bo się zaraz meksyk zrobi. O parktroniku masz np tutaj https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49459. Stukanie obok półosi masz tutaj https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=96901 co do ABS to najlepiej kompa podpiąć. Wyszukiwarka nie gryzie https://forum.roverki.eu/search.php a wręcz przeciwnie pomaga ;)
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 06, 2016 12:03   

wiem wiem praktycznie na wszystkie problemy znalazłem odpowiedzi dzięki forum może i macie racje żeby lepiej podjechać na kompa bo po wymianie tej zwrotnicy dopiero po jakichś 40km zaczęło swiecic tc i abs po przejechaniu progu zwalniającego i może nie z tej strony lezy problem. a jakiś tanszy tester diagnostyczny polaczyłby się z moim roverkiem 2000r v6 bo ten co ma kolega w ogóle się nie łaczy
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Czw Paź 20, 2022 09:00   

Witam, co może być powodem, że nie świeci się kontrolka hamulca ręcznego, jeśli jest zaciągnięty?
Wymieniałem ostatnio łożysko z przodu w lewym kole. Po wymianie wywaliło mi kontrolkę ABS i na chwilę zapalała się kontrolka od ręcznego. Wymieniłem czujnik lewego koła (nie działał tempomat).
Wszystko zgasło i jest ok. Dopiero teraz zwróciłem uwagę, iż jak jest zaciągnięty ręczny to kontrolka o tym nie informuje.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adrian
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Paź 20, 2022 10:44   

najprawdopodobniej czujnik przy dźwigni się zepsuł, albo odłączył, chyba że w ogóle kontrolka nie świeci, to wtedy po prostu wina kontrolki.
Z kołem nie ma to nic wspólnego.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 20, 2022 10:51   

podaj masę ( - ) na przewód od czujnika położenia dźwigni hamulca i wszystko będzie wiadomo.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] kontrolka abs kontrolka trakcji kontrolka ręczneg
lukasz-89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2022 11:06
lukasz-89
Brak nowych postów [R75]Kontrolka ABS i trakcji
k0nkretny95 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Maj 09, 2021 19:04
SeniorA
Brak nowych postów [75] Pali sie kontrolka trakcji
maras62 Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Mar 26, 2019 13:26
maras62
Brak nowych postów [R75] Kontrolka od trakcji nie gaśnie, dlaczego
tomasz11 Rover serii 75, MG ZT 19 Pią Kwi 28, 2017 16:58
wielebny
Brak nowych postów [R75] kontrolka hamulców, abs i układu kontroli trakcji
amigojwr Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 20, 2012 22:22
amigojwr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink