Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI

mały tutek do zmiany oświetlenia w naszych R
Autor Wiadomość
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 23:35   

Deamian, dzieki bardzo i powodzenia! :) czekam na efekty ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 23:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
czapaja 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 17:56   

camaro17 proszę o pomoc w podświetleniu zegarów. Chciałbym otrzymać efekt taki jak tutaj http://www.fotosik.pl/sho...3ce8dbb44391f26 wygląda czadowo!
Mam aukcje na allegro gdzie są żarówki tylko prośiłbym podrzucic które i ile :) http://www.allegro.pl/ite...0mm_i_inne.html
Nie mogę też znależć na technicznym jak zdjąć pleksi żeby nie pękła, może ktoś podrzucić podpowiedź :) Jak skończe z zegarami to zabiorę się za reszte tzn pokretła itd wg wskazówek camaro ;)
Pozdrawiam
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
ralfi83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 152
Skąd: Katowice - Giszowiec

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 19:12   

czapaja, potrzebne ci sa cztery w5w i dwie te 3 mm z drucikami. Ja tez ma zrobione wedlug projektu camaro tylko poprzedniego na czerwono podswietlanie tak to u mnie wyglada
_________________
Były mój ROVERek
http://polskajazda.pl/Samochody/Rover/400/30140
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 20:03   

czapaja, na początek Witam kolegę, jeżeli chciałbyś otrzymać taki efekt jaki podałeś za przykładowy to nic prostszego jak wyciągnąć zegary zostawić oryginalne białe żarówki w5w sztuk 4 i dobrze wyskrobać tarcze zegarów.

To zdjęcie które podałeś za przykład:



jest właśnie tak zrobione, fakt jak kolega wyżej tj. ralfi83, miałem przez chwile czerwone oświetlenie właśnie z żarówkami od allegrowicza którego podałeś w aukcji, lecz po jakiś 3 mc zaczęły blaknąć te kolorowe żarówki :cry:

Decyzja do powrócenia do bursztynowego podświetlenia podjąłem jak stwierdziłem że będzie to ładniej wyglądało przy moich nowych czerwonych podświetlanych wskazówkach.

Wszystkie niezbędne informacje uzyskach szczegółowo studiując ten wątek na forum. :mrgreen:
 
 
 
czapaja 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 20:30   

dzięki za wstępne informacje...niestety oryginalnych żarówek już nie mam, gdyż przy zakupie auta były wsadzone inne (czerwone chyba też) ale wygląda to kiepsko bez zesrkrobanych tarcz. dodatkowo żarówki raz świeca raz nie:/ Może więc kupić białe, aby było tak jak ma camaro17?
camaro17 napisał/a:
będzie to ładniej wyglądało przy moich nowych czerwonych podświetlanych wskazówkach.

chyba przeoczyłem ale nie było wspomniane jak podświetlić wskazówki? a przede wszystkim skąd i jakie były by najlepsze?
pozdro
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 20:56   

czapaja, tak, wspominałem o tym lekko na 4 stronie, jednak temat jest bardziej skomplikowany, i nie taki łatwy do opanowania, wskazówki np. Renault Clio II poprowadzenie całej instalacji, i co najważniejsze ściąganie i na nowo zakładane wskazówki i ich kalibracja dużo strachu i stresu aby wszystko działało poprawnie, prawie tydzień
 
 
 
czapaja 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 21:04   

hmmm chyba się wstrzymam z tymi wskazówkami bo liczniki sa drogie a samych na alledrogo nie sposob dostac....sa tylko od VW. Zrobie na razie tak jak ma ralfi83 . Zamowie na wszelki wypadek kilka kolorow i zobaczymy jak to wyjdzie...
ralfi83 napisał/a:
cztery w5w i dwie te 3 mm z drucikami
a do czego te z drucikami?
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 21:13   

czapaja, te z drucikami do podświetlenia przycisków na desce rozdzielczej, można tez zastosować diody, efekt lepszy i trwalszy niż te żarówki strasznie się palą.
 
 
 
czapaja 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 17:28   

ok wszystko zamowione. ja przyjdzie paczka i zmontuje to do kupy to pochwale sie efektem:)
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:19   

To i ja sie pochwale swoim podswietleniem, juz drugi tydzien je mam do kompletu dolozylem aluramki na zegary i ladnie to wyglada. Od razu zaznaczam, ze nie jest to efekt finalny, jeszcze bede dopieszczal to podswietlenie, do tego dojda malowane czerwoa farba wskazowki itd itp

Opis wykonania:

-Uzylem diod bialych 5mm w ilosci 33sztuki (4 na wskaznik temperatury, 10 na obrotomierz, 14 na predkosciomierz oraz 5 na wskazik paliwa.)

-W gornej czesci, gdzie znajdowaly siedwie zarowki oswietlajace wskazowki wstawilem 4 diody UV

-Diody kleilem klejem na goraca w plastikowej bialej obudowie zegarow. Wyglaalo to w ten sposob, ze rzeski diod przyklejalem do scianek obudowy, pozniej lutowalem kabelki, pozniej nakadalem klej na same diody by rozproszyc ich swiatlo swiecenie oraz posiadajac mozliwosc regulacji diody (poprzez przeginanie jej) ustawialem by jak najlepiej swiecilo i nie bylo miejscowego mocniejszego podswietlenia (i tak gdzie niegdzie wystepuje)

-do tego zdrapalem farbe ze wszystkich tarcz tak by lepiej bylo widac piekna biala biel LEDów

-jako gadzet zastosowalem potencjometr 1kOhm dzieki czemu mam regulacje swiecenia diod i w dolnym zakresie diodki lekko sie jarza

Na wszelkie pytania udziele odpowiedzi:)

PS chcailbym dodac, ze zdjecia tak na prawde nie odzwierciedlaja stanu faktycznego, na zywo wyglada to lepiej piekniej i wyrazniej :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:40   

faecd wskazowki Ci umarly ;)
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:53   

Lechos napisał/a:
faecd wskazowki Ci umarly ;)
z tym się zgodzę, ale generalnie świetnie to wygląda :smile:
_________________
R400 -> R75
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 00:16   

Ręczę, że na żywo wygląda dużo lepiej! faecd, dobra robota! :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 09:33   

tez mysle o zrobieniu zegarow i wymienieniu zarowek ale do mojego rovelka tez potrzeba w5w 4sztuki ,i to wszystko czy jeszcze jakies :razz: :neutral:
_________________
....special stereo system ....
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:41   

faecd, na optymalnym ustawieniu wygląda to bardzo przyjemnie, mogę się założyć że na max trochę razi po oczach, ale dobrze, a nawet bardzo dobrze że zastosowałeś potencjometr.

Takie pytanko jeszcze, bardzo bym chciał zobaczyć twój stelaż na te wszystkie diody które siedzą pod zegarami, i też jak wykonałeś ściemniacz do regulacji, tu chodzi mi o wygląd wizualny.

Jeżeli już masz rozebrane zegary to pomyśl o podświetlanych wskazówkach, bo same malowanie wskazówek jest elementem doraźnym. Sam zobaczysz że do pełni szczęścia będzie ci brakować tego elementu, sam wiem to po sobie. Zresztą każdy czytał mój wątek na temat liczników i ich modyfikacji. :mrgreen:

A tak ogólnie to gratki za dobre podejście do tematu, widzę że temat liczników nie zależnie od modelu R jest ciągle wałkowany z powodów jakiejś niedociągnięcia producenta :razz:
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 12:03   

widziałem na żywo i efekt jest powalający ;)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 12:11   

ktos odpowie? bo sie nieznam za bardzo jakie zarowki potrzebuje tzn typ w5w 4sztuki i jeszcze jakies :sad: :wink:
_________________
....special stereo system ....
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 12:49   

ja mam takie zapytanie posiadam rovera gdzie sa standardowe zegary i czy moglbym je zamienic tzn na inne z innego modelu lepiej sie prezentujace ?? oraz na konsoli widac wuchte miejsc gdzie sa jakies lampki a mi swieci sie tyko od recznego przeciwmgielnych tylnych (przednich nie) dlugie swiatla (krotkie nie) olej i od alternatora.

jest jakies wyjasnienie na to ^^ czy tak jest fabrycznie ?? chyba jeszcz od pasow powinna sie swiecic chyba bo pod fotelami mam tam jakies kabelki chyba ze czujnik srzelil szlak xD
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 13:22   

hertz25 napisał/a:
w5w 4sztuki


w r 200 są potrzebne 3 żarówki w5w - wybierasz sobie tylko kolor jaki chcesz. aby lepiej świeciły należy zdrapać tylną warstw farby na tarczach ot cała tajemnica. Jak chcesz mogę pokazać fotki.

Dk-san napisał/a:
osiadam rovera gdzie sa standardowe zegary i czy moglbym je zamienic tzn na inne z innego modelu


ja też miałem standardy i zamieniłem je... a dokładnie cały licznik mam od r25 (czyli cyfrowy) bo standard w 200 jest licznik obracany... jak chcesz mogę pokazać fotki.


Dk-san napisał/a:
oraz na konsoli widac wuchte miejsc gdzie sa jakies lampki a mi swieci sie tyko od recznego przeciwmgielnych tylnych (przednich nie) dlugie swiatla (krotkie nie) olej i od alternatora.


czyli masz wszystko ok. Chociaż powinna się świecić jeszcze od SRS (jeśli posiadasz ale raczej tak :lol: )

jakby nie patrzeć to masz jeszcze kierunkowskazy i od długich. nic więcej nie (jeśli masz benzynę)


Dk-san napisał/a:
chyba jeszcz od pasow powinna sie swiecic chyba bo pod fotelami mam tam jakies kabelki chyba ze czujnik srzelil szlak xD


te od pasów i reszta to chyba była w planach jednak nie zrobili tego... a te kabelki pod fotelami to od SRS też są po prostu podczas wypadku ściągnie Ci pasy a jak Ci się nie świeci SRS w liczniku to coś masz skopane lub ktoś grzebał :)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 13:25   

Matius napisał/a:

w r 200 są potrzebne 3 żarówki w5w - wybierasz sobie tylko kolor jaki chcesz. aby lepiej świeciły należy zdrapać tylną warstw farby na tarczach ot cała tajemnica. Jak chcesz mogę pokazać fotki.
jesli mozesz to wrzuc foty chetnie obejrze :razz:
_________________
....special stereo system ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Świecące wskazówki zegarów
marek181 Tuning wizualny 9 Sob Gru 18, 2010 12:24
camaro17
Brak nowych postów [R620] nowe życie zegarów
fenomen1717 Tuning wizualny 16 Sob Mar 31, 2018 13:48
fenomen1717
Brak nowych postów R400 MROCZNE WSKAZOWKI by CAMARO17
foto & film
camaro17 Tuning wizualny 22 Czw Gru 10, 2009 22:47
Pływak
Brak nowych postów [R400] Tarcze zegarów
mmaniek Tuning wizualny 28 Sob Kwi 05, 2008 21:45
pitol23
Brak nowych postów R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL
montaż org. urządzenia z Hondy Civic 5d
camaro17 Tuning wizualny 56 Sro Paź 14, 2009 22:46
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink