Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno Rovera 75 2.0 v6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno Rovera 75 2.0 v6
Autor Wiadomość
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 20:48   Kupno Rovera 75 2.0 v6

Witam.
Jako, że wśród znajomych jako jedyny jeździłem Roverem to kumpel uderzył do mnei o kilka słow porady odnośnie 75 tylko totalnie nie wiem co mu odpowiedzieć wiec odp. ze sie zorientuje i dam znać :)

Ogólnie sprawa wyglada tak..
Kumpel postanowił kupić sobie jakiś fajny stylowy samochód.. Po kilku dniach szukania i wertowania olx doszedł do wniosku, że najbardziej mu siedzi R75. Wybór padl na wersje 2.0 v6 (no chyba, że trafi sie 2.5 ale skupmy sie na 2.0)

I teraz tak:

Spalanie pb i LPG .. 10 - 12 ? Prawda ?
Ceny czesci - faktycznie sa tak drogie ? Sprawdzać można po alledrogo itd ale kto odpowie lepiej niż użytkownicy ?
Dostępność czesci - wszedzie pisze, że czesci do 75 nie idzie dostać bla bla bla bla.. Tak samo bylo przy moim 620ti ze nigdzie czesci nie bylo a prawda była taka, ze były wszedzie tylko trzeb było wiedziec gdzie szukac

No ogólnie co możecie powiedzieć o tych autach ?
Jeśli mielibyscie wybór kupna rover lub innego auta (np. mondek mk3, omega C, Łałdi jakieś ? - auta w podobnej kasie) to wybralibyscie Roverka ?

Ogólnie chodzi o to, ze nie chce kumplowi polecić szitu bo znamy sie od dłuugich lat, no i nie chce aby potem miał pretensje..

Także słucham :) a wszystko co powiecie bedzie przekazane kumplowi, bo ja jestem ciemny w 75
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 16, 2015 20:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paolinio 




Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:33   

Jak kolega jest leniuch to nie ma co brać r75 bo to takie auto przy którym nieraz trzeba troszkę się pobawić, lista prawdopodobnych przypadłości jest długa, a auta coraz starsze, a więc ogólnie w coraz gorszej kondycji, elementy blach w zasadzie niedostępne ,a jak są to drogie, a wiadomo używane progi czy nadkola w dobrym stanie trudno znależć. Z częściami silnika i zawiasem nie ma problemu wszystko jest, ceny różne,ale nie jakieś specjalnie wysokie, ogólnie to auto ,które lubi jak się o nie dba i trzeba to robić regularnie.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:45   

Jaka blacharka droga?? Zwariowałeś? Części blacharskich jest od ch** i więcej, ceny są coraz bardziej atrakcyjne, a jeszcze targować można. Części zamienne również są po dobrych cenach w większości przypadków.
Chyba, że kolega przesiada się z jakiegoś Matiza, czy Corsy to odczuje większe koszty.
Auto jak każde inne przy takich przebiegach i wieku ma zawsze coś do poprawienia/naprawienia. Im mniej zadbane tym więcej i odwrotnie.
Nie ma auta używanego bez wkładu finansowego, prędzej czy później trzeba coś wymienić, części się zużywają.
Zawsze mówię, że tak samo jest jak z butami - podeszwy też się zużywają mimo prawidłowej eksploatacji i trzeba wymienić. W aucie jest tak samo, żadna filozofia.

2.0v6 prędzej znajdzie, 2.5 v6 ciężko dostępne, a nie wiadomo też jak z ich stanem.
W tej kasie raczej szukałbym R75/MG ZT, bo nic podobnego w tej klasie za bardzo nie ma.
Jedynie jeszcze zwróciłbym uwagę na BMW E39 528i, ale w tej kasie to będą pewnie jakieś roczniki początkowe.
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:46   

Ja mam 2.0 i chyba zmieniać będę na 2.5. Rover 75 to ciężka kobyła i ta 150 konna Vka wystarcza do jazdy na co dzień, ale bez większego polotu.

Autko potrzebuje troszkę troski i docenienia go, choć samo w sobie jest świetne - w mojej opinii.

Pisałeś o wyborze - dla mnie to był wybór między MG ZS lift 2.5 V6 no i R75. ZSa nie mogłem upolować, trafiła się limuzyna i cieszę się, że tak to wyszło. ;)

10-12 LPG? Ale że co, w 2.5? Ja codziennie dojeżdżam na uczelnię, trasa + miasto przy takiej spokojnej, ale nie zmulonej jeździe (90-110 trasa, po mieście nieraz depnę) i wychodzi mi nieco ponad 9l/100km gazu. Kiedyś w trasie zrzuciłem spalanie poniżej 7 litrów i przez pewien czas w tym moim codziennym cyklu mieszanym miałem spalanie 8 litrów. Ale cóż, tak oszczędna jazda męczy. Vka Rovera oferuje niesamowity wręcz dźwięk w stosunku do ceny i jest to naprawdę miły silniczek. Poza tym jak usłyszysz głęboki pomruk, który przeradza się w warkot, by zaraz po tym rozedrzeć ulicę wyciem ze szlachetnym klangiem, kończąc na jakichś 7000 RPM, nie będziesz chciał jeździć oszczędnie. :D To V6 przypomina mi dinozaura - na niskich obrotach ospale sobie siedzi, 2200-3000RPM wstaje i zaczyna węszyć za ofiarą, a później na nią się rzuca.

j0zek:
Kolega ma 528i Exclusive. Uwierz mi, wnętrze praktycznie takie jak u nas (materiały wykończeniowe), niektóre elementy wręcz identyczne. Oczywiście E39 w pełnej opcji będzie lepsze od R75 i nie ma co do tego wątpliwości, ale... mimo zakochania się w BMW kolega sam przyznaje, że R6 nie może się równać Vce Rovera z 90 stopniami między tłokami, a do tego 75 ma wyjątkowy styl.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
Ostatnio zmieniony przez MD Sro Gru 16, 2015 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:50   

No wlasnie kumpel ma teraz e39 ale mega biede i uznał, że to nie to i opierdziela i przekierował swoje myśli na Rovery.. no i znaleźć nie dobite nie bite bmw to naprawde ciezki kawałek chleba..

Jakis tam serwis etc to norma.. nikt nie mówi ze auto ma sie nie psuć itd.. tylko raczej chodzi o to aby auto nie było ponadnormatywnie problematyczne jak np. AR 156 .. gdzie nie które chodza jak igły a nie które świruja dnia każdego :)


Spalanie - pytanie uzasadnione według internetowych raportów tego co kumpel znalazł.. :)


czyli ogólnie auto całkiem normalne jesli chodzi o serwis a to dobrze :)



Ale spalanie i charakter mysle mu przypadną :) Ale powrównanie do dinozaura - wygraleś ;) haha




MD - własnie kumplowi o ten styl chodzi :) Wyrósł juz z bycia groźnym i gniewnym.. Chce czegoś bardziej dojrzałego.. A według mnie.. Zwykłe przedliftowe e39 na pomarańczowym kierunku nie wyglada wcale lepiej niż R75.. Dobre ori 18" czy ile tam było i fura naprawde .. klasyk
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:55   

MD To ja nie wiem, w jakim stanie Twój kolega ma to E39...
E39 jakością montażu, właściwościami jezdnymi i wyciszeniem bije na głowę Rovera, a jeśli chodzi o porównanie R6 od E39 i V6 od Rovera, to nie chcę się kłócić.
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:55   

tomii620si, nie jest trudne. Ja np. nie ruszając nigdy mechaniki bez problemu sam rozebrałem przód razem z konstrukcją, wymieniłem wentylator i to poskładałem. Samochód wbrew pozorom jest dość prosty, przepustnica na lince i inne takie elementy.

Dużym problemem są manuale z dwóch powodów. Po pierwsze - drogie. Sprzęgło się zużywa, koło dwumasowe można zużyć, wysprzęglik i pompka się zużywają, a w automacie wystarczy tylko olej na czas wymieniać i jest ok. No i kolejna sprawa: teraz widzę, że manual w takim aucie to głupota. Kumpel ma automat. Do limuzyny to jedyne rozsądne wyjście - biegi zmieniane są subtelnie, bez szarpnięcia, w korkach nie wachlujesz tylko "D" i jazda...

j0zek:
Nie no, E39 fakt, ma lepiej spasowane elementy. Kokpit podobny, ale boczki np. to o spora różnica jakości. Ale tunele środkowe i inne elementy są z dokładnie tych samych materiałów, nawet fakturę mają identyczną.

A R6 i V6 to nie jest porównanie, wiem. Tylko my mówimy o wyborze w danej cenie i w takim charakterze porównujemy te dwa silniki - co otrzymujesz za podobne dinary. A V6kę Rki kolega uważa za lepszą, bo z charakterem i brzmieniem. On ma po prostu solidne, dobre R6, kropka. Pewne, ale nudne.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 21:59   

No ma byc automat :)
E39 ma teraz w automacie .. i nie wyobraża sobie innej skrzyni :)

zreszta .. jakby nie to, że ja sam znów poluje (ciagle) na ti to tez bym automata przysposobił :)

auto o tym wyglądzie i "klasie" ma odpływac z elegancją spod świateł a nie z piskiem opon i szarpaniem przy zmianei biegów ;) Choć jak np. jest automat i dobry wydech podkreślający v6 to dopiero fajnie wyglada i brzmi :)
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 22:01   

tomii620si, miałem sportowy wydech w moim 75 po kupnie. W moim miasteczku jest kilka dobrych samochodów i w sumie donośnością przebił Rkę dopiero GTR na Akrapovicu. 75 brzmiał naprawdę fajnie - bo nie ryczał, tylko rasowo mruczał - ale dla mnie był stanowczo za głośny. No i to też było zbyt festyniarskie, bo samochód brzmiał na 400KM, a miał 150...


Jeździłem E39 oraz R75 i tak mnie naszło, że w sumie to trzeba być lekko walniętym, by wybrać R75. Jest gorszy pod wieloma względami, ciągnie hajs z portfela lepiej niż rozrzutne kobiety, wymaga troski i miziania go po budzie, a do tego miewa humory... ale ma takie coś w sobie, że jednak mówi się "nie, troszkę się pomęczę, ale jest po prostu fajny".
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
Ostatnio zmieniony przez MD Sro Gru 16, 2015 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Gru 16, 2015 22:04   

Cytat:
brzmiał na 400KM, a miał 150...

Najlepsze są civice hahah wiejski wydech głośny na pół miasta, a pod blachą jeden złom za 1500 zł :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 22:06   

j0zek, i dlatego zmieniłem wydech. Po prostu nie wypadało mieć czegoś takiego do tej Vki, choć czasem mi się tęskni. Chciałbym mieć taki przycisk "Rawr", którym mógłbym na moment włączyć przelot i niech otany śpiewają pieśń niedźwiedziom polarnym.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 22:13   

MD - poszukaj :) Sa wydechy które nie sa nachalne a podkreslaja dźwiek .. Byle nie na allegro.. Bo tam są same pierdy :)

Nie no kumpel ma to e39 z pakietem bieda.. klima na kurki.. szyby tylko przod elektryka.. Takie zwykłe auto i kupione totalnei z przypadku bo pojechał po coś innego :) I teraz uznal ze starczy dresiarstwa i szuka czegos innego :)

Jutro pewnie dopiero sie z nim zgadam to mu powiem co i jak :) Ale nie bede go zniechecał :)
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:03   

Mam 2.0 i 2.5 na podjeździe 2.0 manual 2.5 automat. Spalanie: 2.0 w 10l Pb się mieści w mieszanym, 2.5 automat pod 12l Pb dochodzi.
MD napisał/a:
Rover 75 to ciężka kobyła i ta 150 konna Vka wystarcza do jazdy na co dzień, ale bez większego polotu.
Nie wiem jakie tymasz oczekiwania ale w manualu 2.0 radzi sobie bardzo dobrze i 2.5 mi jakoś drastycznie nie ucieka. Większość aut o podobnej wadze ma ok. 150KM i najczęściej z motorem R4 a V6 jednak na dole jedzie lepiej jak rzędówka.
Części jest bardzo dużo i są stosunkowo tanie w porównaniu do innych marek, drogi jest trochę rozrząd ale tragedii nie ma.
No i 2.0 latam już 8lat a 2.5 mamy w domu ok rok.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
paolinio 




Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 16:14   

j0zek, daj namiary na nowe progi, pójde po nie na piechotę...
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
adam_26 




Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 17:17   

V6 ma niesamowity dźwięk, w lipcu mnie zatrzymali za prędkość jak zjechałem na pobocze to policjant najpierw się przedstawił i pierwsze co mnie zapytał to: Co ma pan pod maską że tak ładnie chodzi jakieś V6 ?. Ja mu na to: Tak V6. Później niestety już tak miło nie było dostałem blankiecik :grin: Części jest pełno do kupienia, a blacharskich jest pełno z angoli po niskich cenach. Ja teraz nic innego jak automat nie chcę. R75 ma to do siebie jeszcze że można go tanim kosztem ulepszać: w tempomaty,TC roletki, skóry,xenony, chromy tudzież inne fanaberie :P
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 20:21   

paolinio napisał/a:
j0zek, daj namiary na nowe progi, pójde po nie na piechotę...


Wystarczy znaleźć w ogłoszeniach całe auta na części, jedziesz i sobie bierzesz, albo mówisz gościowi co ma przygotować.
Myślisz, że ile Ci skasuje?? Wystarczy poszukać, Golf to nie jest, więc od razu nie znajdziesz, ale bez przesady.
 
 
AdaskoC 




Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 20:31   

paolinio napisał/a:
daj namiary na nowe progi, pójde po nie na piechotę...


Mogę dać na progi bez korozji :D
 
 
paolinio 




Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 21:57   

j0zek, świetna rada, ja wyraźnie pisałem o NOWYCH elementach, a Ty piszesz cały czas o używanych, nowych nie znajdziesz, a używane to albo kupisz dobre albo schrupane, to żadna filozofia, czytaj ze zrozumieniem...
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Gru 18, 2015 00:16   

paolinio napisał/a:
j0zek, świetna rada, ja wyraźnie pisałem o NOWYCH elementach, a Ty piszesz cały czas o używanych, nowych nie znajdziesz, a używane to albo kupisz dobre albo schrupane, to żadna filozofia, czytaj ze zrozumieniem...


a po co Ci nowe progi w 50 letnim aucie?? Pełno zakładów specjalizuje się w robieniu takich rzeczy, nie szukaj na siłę części.

Jak masz używany próg bez korozji to po co Ci NOWY?
To nie jest część typu sprzęgło, dwumasa, czy wtryskiwacz, że w dobrym stanie, ale nie na 100% działający idealnie... Wyluzuj
 
 
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 30, 2015 00:06   

Dobra.. Kumpel kupił fure.... X-Type :)

Ale przez niego ja zaczołem sie rozgladać za 75.. za 6 ciezko ale juz moze cos sie kupi..

Ale powiedzmy ze budżet moze udałoby mi sie naciagnąc ale ogolnie to uparcie szukam 620Ti .. Jest sens kupować 75 jak chce sie Ti ? Dobra.. osiągi na pewno nie beda te same.. ale to nie o to tu chodzi.. Raczje o komfort.. A przede wszystkim cene utrzymania tego auta..

R600 utrzymać idzie za smieszne pieniądze .. jak ma sie to w 75 ? Ceny są znośne ? bo głownie utrzymania sie boje jak cos sie posypie.. Nie wiem.. Wahacz ? tarcze .. etc..

tu juz nie chodzi o ogół 75 tylko jakby czy jest sens szukać 75 czy lepiej to olać i szukac 620ti i mieć to co sie chciało :P
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno Rovera serii 75
ketang Offtopic 12 Nie Mar 15, 2009 20:24
Gość
Brak nowych postów kupno zegarka
dobryziom Offtopic 29 Sro Wrz 16, 2009 10:19
Markzo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Kupno akumulatora
bartek-mrc Offtopic 2 Pon Maj 31, 2010 08:39
maniaq
Brak nowych postów kupno paliwa hurtem
kadzaf Offtopic 16 Czw Lut 19, 2009 01:46
kadzaf
Brak nowych postów Kupno cyfrówki - proszę o poradę
Cherman Offtopic 36 Pią Sie 29, 2008 20:31
Viniu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink