Forum Klubu ROVERki.pl :: [75] Pobór prądu na postoju. Pomocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75] Pobór prądu na postoju. Pomocy
Autor Wiadomość
Seba22 



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 7



  Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 21:54   [75] Pobór prądu na postoju. Pomocy
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam serdecznie. Od 2 tygodni posiadam R75 stąd moja mała znajomość tematu za co Was z góry przepraszam.
Mam jeden, dość istotny problem z moim modelem, mianowicie po zakupie auta stał 3dni bez odpalania i to wystarczyło aby nie odpalił, akumulator padł przy postoju co było sprawdzane miarnikiem. Szybko więc zamówiłem nowy aku upatrując w nim przyczyny problemu (tamten i tak był zły ponieważ 50Ah to trochę za mało, a tyle on miał. Nowy włożony aku jest 77Ah). Jak się później okazało to nie jest problem akumulatora, ponieważ brat, który bardziej ogarnia temat sprawdził mi przy okazji pobór mocy na postoju (wszystko off) tylko alarm włączony w aucie. I jak się okazało, pobór ten po odczekaniu nawet 5 minut nie spadł ani na chwilę poniżej 0,48 A, co według mojej wiedzy jest sporo za dużo.
Szukaliśmy już z grubsza przyczyny, wykręcając lampki bagażnika itd. wyjmowaliśmy też wszystkie bezpieczniki jeden po drugim (ale tylko te co znajdują się pod maską ponieważ innych nie wiemy gdzie szukać.) Niestety nie udało nam się zejść poniżej tej wartości 0,48A.
Samochód stoi teraz na rozłączonym aku, aby nie potrzebnie go nie zużywać.
Chociaż nie znam się na temacie to jestem skłonny powiedzieć że duży pobór mocy może wynikać z wadliwych użądzeń w bagażniku, może jakieś zwarcie? Dlaczego tak sądzę?
To dlatego że większość "użądzeń" które znajdują się w bagażniku nie działają lub działają źle.
-Czujniki cofania, włączają się na 2 sekundy po czym cisza.
-Centralny zamek bagażnika po aktywowaniu zamiast przekręcić raz, robi to 4-5 razy pod rząd.
-Nawigacja /Cd w bagażniku, dostałem informacje od sprzedającego że CD jest zacięte i nie działa. Dobrze tego nie sprawdzaliśmy ale wydaje się to dosyć logiczne że być może to moduł GPS cały czas próbuje szukać zasięgu, istotne jest tutaj to że ten pobór jest przy wyłączonej stacyjka stąd moim zdaniem winne musi być urządzenie które działa nawet po wyłączeniu stacyjki czyli alarm, centralny itd.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 21:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 11:26   

U mnie cichym prądożercą był rozrusznik. Z łożyska przy bendixie spadła osłonka (ta zakrywająca kulki) i zębatka nie mogła się całkiem chować. Prawdopodobnie powodowało to, że nie rozłączało całkiem styków w automacie i rozrusznik sobie pobierał rochę prądu. Co rozładowało mi aku do zera. Cichym prądożercą może być też uwalona dioda w alternatorze.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
norbert1710 




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 17



Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 12:05   

Odłącz rozrusznik i alternator zatem ;)
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 13:21   

Stukający zamek bagażnika wynika że źle wyregulowanej klapy. Po bokach klapy są takie czarne odboje, wkręcając i wykręcając je reguluje się klapę
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 13:22   

norbert1710 napisał/a:
Odłącz rozrusznik i alternator zatem ;)


Ja tylko piszę co było u mnie. I podpowiadam co warto sprawdzić. :???:
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Seba22 



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 7



Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 20:07   

Tak więc problem chyba rozwiązany. Tak jak pisałem wyżej o moich przypuszczeniach, tak dzisiaj sprawdzaliśmy z bratem te bezpieczniki pod schowkiem ukryte. Zaczęliśmy odrazu od tych odpowiadających za radio i po wyjęciu bezpiecznika nr 11 nic się nie zmieniło, później zabraliśmy się za nr 22. Po wyjęciu tego bezpiecznika pobór z aktualnego 0.48A spadł do 0.07A. Jak czytałem u Was pobór spada nawet do 0.05 ale może to jakiś błąd miernika, lub wersji wyposażenia (moja posiada alarm).
Tak więc bezpiecznik znaleziony, tylko że on odpowiada za radio i to "zwykłe" i to w bagażniku (Navi). W tym drugim upatrywał bym problemu, a radio wiadomo, przydało by się sprawne. Tak więc co możecie mi teraz doradzić, bo chyba jedyna opcja to wyjąć tylne CD i je rozłączyć z prądu, lecz co z ewentualną naprawą? Co może być nie tak i co może brać tyle prądu, czy to może być problem napędu CD a może szukanie sygnału GPS. Choć z drugiej strony nie uważam że będę korzystał kiedyś z radia na CD. Czy ja to wgl dobrze rozumiem, że to w bagażniku odpowiada i za Navi ale można też włożyć płytę z muzyką? Czy jak to jest?
Więc jeżeli to uda mi się rozwikłać to zostaje jeszcze jeden poważny problem, mianowicie czujniki cofania, fajnie jakbym działały, ale coś jest nie tak. Ktoś się z tym spotkał?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Pobór prądu na postoju
dj_darco Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Sie 17, 2017 12:19
prebenny
Brak nowych postów [R75] Pobór prądu
volverin Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lut 21, 2011 16:22
apples
Brak nowych postów [R75] Rozrusznik - pobór pradu
PD Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Gru 08, 2012 21:08
wojtekhan
Brak nowych postów [R75] 2.0 Cdti Pobór prądu
czarek236 Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Gru 12, 2023 00:24
AndrewS
Brak nowych postów [R75] Duży pobór prądu przy wyłączonym aucie
za co odpowiada bezpiecznik f22?
PD Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Kwi 10, 2008 22:25
PD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink