Forum Klubu ROVERki.pl :: [1.4 16v k-series]Wymiana uszczelki pod glowica - Śląsk
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 17:29
[1.4 16v k-series]Wymiana uszczelki pod glowica - Śląsk
Autor Wiadomość
Desoft
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 20:27   

Cytat:
ja ten problem rozwiazalem w bardzo prosty sposob zamontowalem sobie przycisk na desce rozdzielczej i sam wlaczam wiatraczek kiedy chce :lol:


Gdybym miał tak robić to podłączyłbym do żarówki stopu przekaźnik, ideałem byłby taki ze zwłoką na wyłączenie (np. 2 min) i z niego sterować wentylatorem.
Rozpoczynam hamowanie wentylator się włącza, podjazdy w korku... przecież co chwila naciska się hamulec.
Chyba nie byłby to taki głupi pomysł, czujnik temperatury sobie załącza, a w korku mam pewność że wentylator też chodzi, nawet jak padnie czujnik temperatury.

Desoft

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2007 8:34 pm ]
piter34 napisał/a:

Typ termostatu nie wpłynie na temp. załączenia wiatraka, ale taki układ jak najbardziej.
Właśnie o to pytałem (realizacja układu).


ale obniży nieco temperaturę

piter34 napisał/a:

Ano właśnie. Obniżenie temperatury da się osiągnąć jedynie poprzez permanente wrzucenie jakiegoś rezystora powodującego przekłamywanie odczytu temperatury płynu.
Niestety wpływa to ogólnie na sposób pracy silnika (komputer myśli, że płyn jest cieplejszy niż to jest w rzeczywistości).
Ciekawy jestem jak to będzie działać na mrozach w zimie. ;-)


Zgadzam się, nie jest to idealne rozwiązanie, dlatego właśnie zbudowałem układzik, który pobiera tylko informację z czujnika temperatury (nie zaburzając jego pracy) i podaje sygnał włączenia wentylatora niejako równolegle z oryginałem.

Desoft
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 20:34   

Desoft napisał/a:
Chyba nie byłby to taki głupi pomysł, czujnik temperatury sobie załącza, a w korku mam pewność że wentylator też chodzi, nawet jak padnie czujnik temperatury.

Dla mnie co najmniej dziwne byłoby, gdyby wiatrak włączał się przy każdym hamowaniu (nie tylko w korku). :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Desoft
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 20:38   

Wolałbym tak, niż pstryczek.
Pomysł wydaje mi się dobry, kwestia realizacji. Można przecież zrobić tak aby układ nie reagował na krótkie, pojedyńcze hamowania.

Desoft

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2007 8:42 pm ]
bizon9ek napisał/a:
Tez mam podobny problem co kolega, szukam taniego mechanika co wymieni mi uszczelke w okolicach Częstochowy i poki co to najtaniej powiedzieli mi 500pln za robocizne z planowaniem, wiec zastanawiam sie czy czasem samemu tej uszczelki nie wymienic.
Klucz dynanometryczny 80-100pln + planowanie 50pln i po klopocie.
Pytanie do tych ktorzy cos takiego robili, co mozna skopac poza niedpowiednim dokrecaniem szpilek????
Czy bardzo odradzacie robienie czegos takiego samodzielnie??


W 1,6 to trochę ponoć bezpieczniejsze, ale rozkręcenie silnika 1,4 ciepłego kończy się tragicznie.

Desoft
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 14:28   

Desoft napisał/a:
W 1,6 to trochę ponoć bezpieczniejsze, ale rozkręcenie silnika 1,4 ciepłego kończy się tragicznie.


mozesz to rozwinac ??

kolego bizon9ek jesli masz gdzie i czym to nie jest to jakas wielka filozofia
ale po drodze moze Cie spotkac kilka niespodzianek np. problem z odkreceniem kola pasowego na wale, brak klucz Torx do odkrecenia glowicy itp.
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Desoft
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 15:37   

Nagrzany silnik posiada jakieś naprężenia mechaniczne, odkręcając śruby mozna nieco zniekształcić niektóre elementy. Fakt, problem żaden jeżeli się rozbiera zupełnie zimny silnik.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 15:45   

Desoft napisał/a:
Nagrzany silnik posiada jakieś naprężenia mechaniczne, odkręcając śruby mozna nieco zniekształcić niektóre elementy.


hmmm nie spotkalem sie do tej pory z takim stwierdzeniem
w/g mnie nie ma to znaczenia jesli sie to robi zgodnie z procedurami dla danej czesci
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 21:49   

Cytat:

kolego bizon9ek jesli masz gdzie i czym to nie jest to jakas wielka filozofia
ale po drodze moze Cie spotkac kilka niespodzianek np. problem z odkreceniem kola pasowego na wale, brak klucz Torx do odkrecenia glowicy itp.


Garaz mam :wink: , kluczy do odkrecania glowicy nie mam i w sumie nie wiem jeszcze co jest do tego potrzebne, bylo by milo jakby ktos troche informacji napisal....
napisze nowy temat moze troche szybciej sie rozwinie...

--
bizon9ek
ROVER 216Si 96r. okrąglak
Częstochowa
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 00:01   

Desoft napisał/a:
Rozmawiałem z mechanikiem (robił to już komuś), żeby wymienić termostat na taki o niższej temperaturze. Ponoć pasuje od VW. Załączenie wiatraka też trzeba ustawić na niższą temperaturę. Oryginalnie jest ustawione na temperaturę powyżej 100 stopni. W przypadku uszkodzenia korka wlewu płynu, ten się zagotuje a wiatrak się nie włączy.

Przypomina mi to anegdotę:
Przyjeżdża do warsztatu Corvette. Włąściciel auta pyta:
- Czy potrafilibyście naprawić mi auto??

Na co mechanik:
- Coprawda ja takiego jeszcze robiłem, ale Heniek ostatnio robił Cinqecento Sporting, to na sportowych autach powinien się znać.

Tyle z anegdot...

Jeśli ten mechanik robił takie patenty, to znaczy, że musiał to robić w Roverkach produkowanych do 95 roku (tam wiatrak załączny był z czujnika. W nowszych modelach za załączanie wentylatora odpowiada komputer.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [L-Series 2.0,freel] Złe paliwo :(
Gość Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 50 Nie Gru 27, 2009 21:29
Legion1349
Brak nowych postów [polonez 1.8 16v k-series] Swap. 1.8 16v w polonezie
Seba_OBR Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 67 Pią Wrz 16, 2011 21:09
Seba_OBR
Brak nowych postów [Skodover Octavian] Wymiana amortyzatorów
45-50% sprawności
Viniu Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 10 Sro Kwi 08, 2009 23:51
AndrewS
Brak nowych postów [Fiat 126p] wymiana półosi
Remigiusz Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 2 Wto Kwi 25, 2017 18:29
Remigiusz
Brak nowych postów [LPG] Wymiana wężyków gomowych w LPG - są jakieś specjalne?
ADI-mistrzu Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 2 Nie Sty 05, 2014 01:02
fsomr88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink