Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Drgania kierownicy, ściąganie na jedną stronę.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Drgania kierownicy, ściąganie na jedną stronę.
Autor Wiadomość
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:02   [R75] Drgania kierownicy, ściąganie na jedną stronę.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Zaobserwowałem niedawno ww objawy (drganie kierownicy i ściąganie w jedną stronę) - pojechałem więc na zbieżność kół - panowie po obejrzeniu całości stwierdzili iż wybita jest tuleja wahacza lewego - ok, wymieniłem wahacz + guma, później mało jeździłem po trasie - teraz znów spadło mi na głowę kilka spraw, i znów zaobserwowałem ww. objawy - co prawda w mniejszym stopniu, ale jednak - po pojechaniu do warsztatu na sprawdzenie zbieżności, panowie stwierdzili luzy na drążku kierowniczym lewym .... ;/
Pytanie - co dokładnie mam kupić ?
Sytuacja trochę śmieszna, bo szef warsztatu strasznie sepleni i ni dudu nie udało mi się zrozumieć dokładnie o co chodzi ... ;))) (drąszek kierowniki lewy ?? ???) a głupio my było ciągle pytać "Słucham, słucham ?? ?""
U Tommiego jest coś takiego jak : Końcówka drązka kier. - lewa DELPHI ( http://www.tomateam.pl/sk...rowniczy&c=1087 ) - czy to o to chodzi ? Czy to może powodować drgania kierownicy przy większych prędkościach (>100) i ściąganie na jedną stronę ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 13, 2010 01:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:09   

zakładam, ze sprawdzałeś ćisnienie w ogumieniu, koła oczywiście są wyważone.
_________________
PZDR.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:09   

sprawdz czy masz odważniki na kołach może któryś odleciał i tym się objawia.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:11   

Moim zdaniem oczywiście może to powodować ściąganie w jedną stronę ( jest trochę luzu i koło to odczuwa i zjeżdża z prostej jednym kołem co powoduje ściąganie ) A co do drgań to już nie wiem, masz je cały czas czy np. podczas hamowania z dużych prędkości ?
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:12   Re: [R75] CDT'01 Drgania kierownicy, ściąganie na jedną str

argail napisał/a:
Czy to może powodować drgania kierownicy przy większych prędkościach (>100) i ściąganie na jedną stronę ?

moze na 100% jeśli jest naprawdę już lużna. Miałem taki przypadek w służbowym kangoo, na dołkach dodatkowo było słychać stuki, przy prędkości ok 125 - 140 km na godzinę kierownica drżała, powyżej tej prędkości objaw zanikał. Końcówki zostały wymienione i problem zniknął.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 13:13 ]
se7en86 napisał/a:
podczas hamowania z dużych prędkości ?


jeśli tak to tarcze ham. do wymiany
_________________
PZDR.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:16   

Jeszcze co do drgań, sprawdź czy nie masz żadnego osadu na feldze. Kiedyś zakopałem się w piachu :) Później miałem drgania przy prędkościach, głowiłem się co to jest. Pojechałem do wulkanizatora i powiedział aby jechać na myjnię i wymyć piach ( twardy jak skała był ) z rantów. Pomogło :)
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:17   

Koła były wyważane - tak jak już pisałem - mechanicy nie chcieli podjąć się robienia zbieżności kół, ponieważ stwierdzili że jest to niepotrzebna strata kasy (dla mnie) - najpierw kazali wymienić wahacz, a teraz pokazywali mi luzy na kole (na drążku) - "telepiąc" kołem widać było iż lewe ma zauważalny luz w stosunku do prawego.
Moje pytanie ma na celu namierzenie elementu który mam kupić - przez seplenienie nie do końca wiem co ...
Czy istnieje coś takiego do wymiany jak lewy drążek kierowniczy ?? ?, czy też wymienia się tylko końcówkę drążka ?

Kierownica drży przy prędkościach >100 - a i to nie za każdym razem, czasem mniej czasem bardziej.
Samochód ściąga na lewą stronę - żeby jechać prosto muszę mieć kierownicę delikatnie skręconą w prawo.
Co do hamowania - nie nie zauważyłem takich objawów - przy niższych prędkościach nie odczuwam jakiegoś specjalnego dygotu kierownicy.

Na myjni bywam raczej regularnie - ale sprawdzę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez argail Pią Wrz 12, 2008 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:18   

kumpel z zaschniętym błotem na feldze też kiedyś walczył, dwoił się i troił by dojść co jest grane, a tu taka pierdoła :)
warto to sprawdzić.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 13:20 ]
argail napisał/a:
Koła były wyważane - tak jak już pisałem - mechanicy nie chcieli podjąć się robienia zbieżności kół, ponieważ stwierdzili że jest to niepotrzebna strata kasy (dla mnie) - najpierw kazali wymienić wahacz, a teraz pokazywali mi luzy na kole (na drążku) - "telepiąc" kołem widać było iż lewe ma zauważalny luz w stosunku do prawego.
Moje pytanie ma na celu namierzenie elementu który mam kupić - przez seplenienie nie do końca wiem co ...
Czy istnieje coś takiego do wymiany jak lewy drążek kierowniczy ?? ?, czy też wymienia się tylko końcówkę drążka ?


jeśli końcówka jest wymienna to po co masz kupować cały drążek.
a sprawdzic czy jest luz mozesz sam, no może nie zupełnie, jedna osoba po podniesieniu koła rusza nim naprzemian w prawo w lewo, druga trzyma rękę na końcówce i sprawdza czy czuć luzy.
_________________
PZDR.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:24   

W takim wypadku jest to raczej na 100% wina drążka kierowniczego. Koszt jeszcze nie duży a wymiana samemu wchodzi w grę. Pamiętaj tylko jak wyjmiesz końcówkę aby magielnica została w stałym położeniu )
Ale tak teraz myślę, że jak odkręcisz końcówkę to i tak w sumie nigdy jej dobrze nie skręcisz i będziesz musiał jechać na zbieżność.

Taki sam przypadek miałem w scenicu. Luzy na drążku i ściąganie. Po wymianie pomogło. Do tego jeszcze koło nie ścierało się prawidłowo.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:48   

Z tego co pamiętam (był ostatnio taki przypadek na forum) drążek kierowniczy (nie mylić z jego końcówką) do 75ki nie jest dostępny jako osobna część i można go wymienić tylko z całą maglownicą.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 15:14   

potwierdzam kolumna w całości , chyba że od anglika używany drążek .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 15:37   

argail napisał/a:
Koła były wyważane - tak jak już pisałem - mechanicy nie chcieli podjąć się robienia zbieżności kół, ponieważ stwierdzili że jest to niepotrzebna strata kasy (dla mnie)


Hej Argail,
nie byłbym ich taki pewny..wiesz, ja dwa razy robiłem zbieżność i wyważanie - o przepraszam, prawie trzy-bo w międzyczasie dałem tez 50zl bo jeden kretyn mówił ze felga krzywa i trzeba podprostować.. po przejechaniu 500 metrów i zauważeniu ze nic nie pomogło-wróciłem do nich z morda.. :???:
I miałem tak samo - dudniło jak nie wiem (powyżej stówki nie dało się jechać bo strach ze koło odleci :shock: )
A sciągało tak, ze reka po 15minutach jazdy bolała jak nie wiem :/
Później pojechałem do Feuvert, zrobili laserkiem zbieżność, zapłaciłem stówkę, dali ladny wykres, operacja trwala pol godziny czy 40 min - i od paru miesięcy jak ręka odjął... :mrgreen:

Pzdr :wink:
E
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 16:05   

ernesto napisał/a:
argail napisał/a:
Koła były wyważane - tak jak już pisałem - mechanicy nie chcieli podjąć się robienia zbieżności kół, ponieważ stwierdzili że jest to niepotrzebna strata kasy (dla mnie)


Hej Argail,
nie byłbym ich taki pewny..wiesz, ja dwa razy robiłem zbieżność i wyważanie - o przepraszam, prawie trzy-bo w międzyczasie dałem tez 50zl bo jeden kretyn mówił ze felga krzywa i trzeba podprostować.. po przejechaniu 500 metrów i zauważeniu ze nic nie pomogło-wróciłem do nich z morda.. :???:



To nie tak - nie zrobili mi tego, ponieważ stwierdzili iż biorąc pod uwagę luzy na końcówce drążka nie byli by tego w stanie zrobić dobrze - kazali wymienić i podjechać ponownie na zbieżność.
A po wymianie końcówki i tak muszę robić zbieżność ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 21:58   

mam taki malutki denerwujący problem, ostatnio wymieniałem u mechanika łączniki stab, drążek kierowniczy, dwie końcówki drążków kierowniczych i tuleje wahaczy przednich do tego geometria i zauważyłem po tej wizycie u mechanika, że strasznie ściągą mi auto w lewo, w dodatku jak by była kierownica krzywo przykręcona jest lekko skręcona w prawo to auto jedzie prosto... np jak trzymam kierownice prosto to auto ucieka na lewo, sprawdzałem ciśnienie jest ok 2.2 z przodu 2.1 z tyłu tak jak w instrukcji... jutro jadę z reklamacją do mechanika ale chciałbym się poradzić was co to może być za przyczyna ?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:12   

moim zdaniem źle ustawili zbieżność...
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 13:00   

byłem dzisiaj znów u mechanika, znów geometria i znów to samo.... auto ściąga na lewo, jak trzymam prosto kierownice to auto ucieka też na lewo, tyle że bardzo mocno.... wniosek? właściciel BAS ZABRZE na ul Pawliczka poinformował mnie, że wezwie kogoś by na nowo skalibrował te urządzenie do geometri, i wtedy się ze mną skontaktuje, coś czuję że to tylko spławienie mnie... ale poczekam parę dni....

Geometria 1 wykonana w Piątek 09.09.2011:





Geometria wykonana dziś 12.09.2011:


Na podstawie tej geometrii i wyników jest w stanie ktoś coś zauważyć jakiś mankament?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 13:33   

kiedyś miałem podobną sytuację po wymianie końcówek drążków w polonezie i przy wizycie reklamacyjnej diagnosta mi kola zamienił i się przeniosło na druga stronę. Miałem lekko uszkodzona oponę, gumiarz mi naprawił i było OK. Ciekawe jest że przed wymiana końcówek tego nie było czuć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 12:10   

Dobry pomysł jutro zamienię koła i zobaczę jaki efekt będzie...

[ Dodano: Wto Wrz 13, 2011 12:10 ]
byłem u gumiarza ;) jakoś poprzekładał mi koła i zauważył że jedna opona jest strasznie zjechana i to jest możliwy powód ściągania wniosek pewnie sprzedający przed sprzedażą auta podmienił opony ;) bądź już na takich jeździł teraz muszę zakupić nowy komplet opon letnich do tego zimowych pytanie co polecacie z letnich obecnie mam FULDA 205 60 r16
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 12:28   

A ty byś diagnostę zlinczował hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 12:49   

sknerko, i tak mu nie odpuszczę gdyż jadać na wprost kierownice mam lekko krzywą na prawo.... więc coś tu nie tak z tą zbieżnością, chyba że się wkurzę, wykręcę kierownice i ustawie idealnie prosto ale chyba tego nie polecacie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Drgania kierownicy
szwed Rover serii 75, MG ZT 21 Sob Lut 13, 2010 20:45
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Drgania na kierownicy
PIEKARZ Rover serii 75, MG ZT 19 Czw Lip 07, 2016 21:59
j0zek
Brak nowych postów [R75] Drgania deski rozdielczej i kierownicy.
Piotrek75 Rover serii 75, MG ZT 39 Pon Paź 28, 2013 20:44
Punx
Brak nowych postów [R75] Drgania kierownicy na wolnych obrotach
Wiechciu Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Lut 25, 2013 13:47
Punx
Brak nowych postów [R75] Drgania silnika, kierownicy, budy...
encor Rover serii 75, MG ZT 102 Sob Mar 12, 2016 12:28
wellman



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink