Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si '99] Serwis na Podkarpaciu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si '99] Serwis na Podkarpaciu.
Autor Wiadomość
Damon 



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 19:38   [R214Si '99] Serwis na Podkarpaciu.

Witam!

Zakupilem ostatnio w Niemczech Rover 214Si z 99 roku. I mam pytanie, gdzie na podkarpaciu, a najlepiej w Rzeszowie nie powiedza mi "co to pan kupil? Przeciez do tego czesci nie ma" i beda potrafili sie dobrze zaopiekowac autkiem :)

Z gory dzieki!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 19:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 20:06   

Witamy na forum. Co do warsztatu to nie wiem. Części są dostępne na pewno tylko na zamówienie.
Widzę, że Rzeszów bogaci się o Roverki, oby tak dalej będzie z kim spoty robic.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 20:36   

Witam.
Z częściami nie jest tak źle, 90% części potrzebnych w normalnej eksploatacji kupisz w "normalnym" sklepie motoryzacyjnym. Trzeba po prostu podać model ROVERka i parę szczegółów (rok prod., wyposażenie, np. ABS, itp.), czasami potrzebny jest numer silnika. Najlepiej, jak podasz jakiś numer katalogowy danej części np. numer konkretnego producenta). W większości sklepów na drugi dzień ci sprowadzą. Także w internecie znajdziesz duży wybór sprzedawców oferujących części do R, w tym Allegro, oraz "firmowy" sklep "U Tomiego", gdzie perfekcyjnie dobiorą ci potrzebną część. A co do warsztatów - Rover to już nie jakieś egzotyczne auto, którego wszyscy sie boją. Średnio rozgarnięty mechanik z pewnością sobie ze wszystkim poradzi (wiadomo, że do niektórych czynności potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt czy oprogramowanie). Jeżeli w warsztacie zaczną narzekać, kręcić, to od razu zmień warsztat bo najprawdopodobniej trafiłeś na "fachowców" od maluchów, ew. polonezów, dla których już sam wtrysk to czarna magia.
Na początek zapoznaj się z zawartością strony klubowej, jest tam mnóstwo porad i innych interesujących rzeczy, skorzystaj także z funkcji "SZUKAJ" gdy chcesz znaleźć odpowiedź na konkretny temat. Jeżeli to ci nie wystarczy, to wal śmiało na forum, w końcu od tego ono jest.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 21:58   

krzych1 napisał/a:
Jeżeli w warsztacie zaczną narzekać, kręcić, to od razu zmień warsztat bo najprawdopodobniej trafiłeś na "fachowców" od maluchów, ew. polonezów, dla których już sam wtrysk to czarna magia.


Co racja to racja. To nie jest pojazd kosmiczny. Zasada działania jest zawsze taka sama jak np w VW czy Oplu tylko nie chce się im zdobywac nowych umiejętności (np. osprzęt silnika może byc w innym miejscu niż szukają i robota zajmie 3 min dłużej)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 16:06   

Ja swojego Roverka po zakupie doprowadziłem do dobrego stanu w okolicach Strzyżowa, sam jestem z tych okolic, no i musze przyznać, że rzeczywiście wporządku koleś, niedość, że wszystko zrobił jak należy, to jeszcze nie policzył sobie za to dużo, tylko normalnie, przykładowo za HGF + wymiana rozrządu zapłaciłem nieco ponad 500 zł, przy czym części kupił on (dobrej jakości części) i naprade jest to gość wart polecenia, jedyna wada jest taka, że ma strasznie dużo klientów;/
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 03:41   

Lukaszn2006 napisał/a:
jedyna wada jest taka, że ma strasznie dużo klientów;/


To chyba dobra oznaka - jak ma klientów tzn, że jest dobry (zwykle).
Wg mnie warto poczekać na naprawę w dobrym nie drogim warsztacie, niż spartolić u szybkiego partacza (szybki nie znaczy od razu partacz!)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Damon 



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 19:26   

Lukaszn2006 napisał/a:
Ja swojego Roverka po zakupie doprowadziłem do dobrego stanu w okolicach Strzyżowa

A jakies dokladniejsze informacje mozna uzyskac w ktorym miejscu? :)

Pozdrawiam
 
 
maciek.mm 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kolbuszowa/Kraków



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 20:31   

Witam,

Części do ROVER'a mają dużo na wylotówce z Rzeszowa na Warszawę, tzn. dokładnego adresu Ci nie podam (chodzi mi o "sklepy" po lewej stronie drogi) :) Jeśli chodzi o serwis to w samym Rzeszownie nie wiem gdzie, ja robiłem u siebie tzn. na stacji kontroli pojazdów Kolbuszowa Górna. Polecam :) i tylko ok 30 km od Rzeszowa.

Pozdrawiam
_________________
poprostu ROVER
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 08:04   

Damon napisał/a:
A jakies dokladniejsze informacje mozna uzyskac w ktorym miejscu?


Moze w koncu ktos z Rzeszowa sie zjawi na spocie w Rzeszowie?
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wolek 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 139
Skąd: Dębica



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 18:07   

Ja jestem z Dębicyi szukam już pare miesięcy testbooka T4 na podkarpaciu bez skutku .Podobno w Rzeszowie był servis rovera koło wiaduktu chodzi o wiadukt przy byłym hotelu Rzeszów ,tam jest stacja shella koło niej był serwis rovera .Jeszcze tego nie sprawdziłem.
_________________
Wolek
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 19:08   

Częsci do swojego R w więszości kupuje przez neta a jesli chodzi o sklepy w Rzeszowie to nie polecam popularnego tu SZIKa... (koleś powiedzial mi ze R 220 SDi nie istnieje :shock: nie zaglądając w katalog) z częsciami najlepiej zglosic sie do Inter Cars obok WORDu tam napewno dostaniesz to co potrzebujesz ( przynajmniej chce sie pracownikom poszukać w katalogach)

Podobno zajmują sie Land Roverami na Handlowej ale czy to prawda to nie jestem w stanie na 100% potwierdzic jeszcze nie mialem przyjemnosci tam pojechac... ale musze sie wybrac... ;)
 
 
 
ggk 



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 22:21   

witam, jestem świezo upieczonym właścicielem roverka z rzeszowa i też chętnie bym gdzies pojechał do przeglądu...tylko gdzie, roverek 214 ma silnik francuski, może jakis zakład specjalizujący sie w francuzach??
 
 
michalswiatek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 146
Skąd: Szwecja



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 22:55   

ggk napisał/a:
roverek 214 ma silnik francuski
:shock:
Francuski :?: :?: :?:
_________________
obecnie MGF 1.8VVC 1997 i omega 2.6 V6 2001, był 620Si 1996
 
 
 
kerys 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 94
Skąd: strzyżów



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 23:07   

podaj Lukaszn2006 namiary na swojego mechanika bo ja mam malutki problemik :roll: ze swoim roverkiem.
 
 
 
uciu_85 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Wiśniowa



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 18:00   

jaki dokladnie masz ten problem z roverkiem??
 
 
kerys 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 94
Skąd: strzyżów



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 19:45   

to link do trwającego problemu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=26777 oraz tu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=26202
 
 
 
sruba77 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 22:24   

Ja swojego reperowałem u Hoffmana na Armii Krajowej (wymiana przegubu) i u Surowca na Krakowskiej (naprawa kompa - nie puszczał sygnału na przekaźnik włączający klimę). W obu przypadkach rezultaty napraw pozytywne i nie słyszałem uwag typu: "Panie coś pan kupił?"

[ Dodano: Wto Lip 01, 2008 22:32 ]
Wolek napisał/a:
Ja jestem z Dębicyi szukam już pare miesięcy testbooka T4 na podkarpaciu bez skutku .Podobno w Rzeszowie był servis rovera koło wiaduktu chodzi o wiadukt przy byłym hotelu Rzeszów ,tam jest stacja shella koło niej był serwis rovera .Jeszcze tego nie sprawdziłem.


Niestety T4 na Podkarpaciu nie ma - najbliższy jest w Krakowie. Ten serwis, o którym mówisz znajduje się na ulicy Reymonta, był tam kiedyś salon Seata, a o tym, że sprzedawali i serwisowali tam Rovera to nawet nie wiedziałem - to musiało być tak dawno temu, że mechanicy, którzy znali się na Roverach pewnie już pomarli.
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Czw Lip 03, 2008 12:43   

śruba77 napisał/a:
Niestety T4 na Podkarpaciu nie ma - najbliższy jest w Krakowie. Ten serwis, o którym mówisz znajduje się na ulicy Reymonta, był tam kiedyś salon Seata, a o tym, że sprzedawali i serwisowali tam Rovera to nawet nie wiedziałem
Szkoda, że Podkarpacie to takie zadu***. 100-200 km do najbliższego testbooka. :sad:
Może stworzymy w tym temacie wykaz serwisów z woj. podkarpackiego, które są godne polecenia oraz wykaz tych, które należy szczególnie omijać. :)
 
 
skuter 



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Gorlice



Wysłany: Czw Lip 03, 2008 13:23   

śruba77 napisał/a:

Niestety T4 na Podkarpaciu nie ma - najbliższy jest w Krakowie.



Mógłbyś podać na niego namiary? I czy można u nich zaprogramować pilota?
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 03, 2008 14:44   

skuter, warsztaty polecane przez klubowiczów z Krakowa znajdziesz na www.roverki.pl/garage.php

To samo dotyczy Podkarpacia.

ggk napisał/a:
roverek 214 ma silnik francuski

Ktoś Ci głupot naopowiadał. Tam jest silnik produkcji angielskiej.
Francuskie jednostki są w modelu 114 i 115 (silniki diesla) oraz w 218 (diesle 1.8 i 1.9)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Podłączenie pod komputer na Podkarpaciu.
azor77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sob Lis 02, 2019 16:56
dawidd
Brak nowych postów [R 214 Si '97] Gdzie zaprogramować piloty na podkarpaciu?
Lukaszn2006 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Kwi 21, 2010 08:20
sobon
Brak nowych postów [zr 160] podkarpacie serwis
scorpion Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Maj 25, 2011 19:36
scorpion
Brak nowych postów [MG ZR 105 1.4 '02r.] warsztat/serwis/części ?
adrian88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Gru 15, 2008 18:41
adrian88
Brak nowych postów [R200]Serwis na śląsku
potterka88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Mar 27, 2010 21:37
Steff



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink