Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [r214Si] Auto gaśnie, wariują obroty, słabo odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [r214Si] Auto gaśnie, wariują obroty, słabo odpala

Cewka, kopułka, kable? immo??
Autor Wiadomość
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



  Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:28   SOLVED [r214Si] Auto gaśnie, wariują obroty, słabo odpala

Wygąda na to ze moj roverek umarł na chwilę :( poniewaz nie moge sobei z nim poradzić naprawde prosze o pomoc kogos kto sie zna... Rano roverek kiedy jest wilgotno nie odpalał... zmieniłem swiece dalej to samo.. az wkoncu padł całkiem jechalem sobie i zaczął swirować obrotomierz zaczeło strzelać z rury wydechowej i wyrazne słyszalne zwarcie gdzies pod maska.. tak sie działo jak byłzimny kiedy sie rozgrzał to jechał dalej normalnie az wkoncu za pare dni szlag go trrafił i nic odpalam go to z butem na gazie bo nie ma wolnych obrotow bo gasnie a jak juz czasem są to strasznie nierowne skaczą od 200rpm do 1500 strasznie gwałtownie po czym auto gasnie. BARDZO PROSZE O POMOC co to moze być czy wymiana kopołki cewki i kabli zaradzi temu czemuś mechanik mowi ze to elektryka i ze to albo kopolka albo cewka.. a jesli wymienei obydwie te rzeczy to dobrze zrobie? i jeszcze jest sugestia ze to moze byc cos z alarmem:( PROSZE O POMOC BO JUZ TYDZIEN AUTA NIE MAM a chce spowrotem swojego kociaka.... przepraszam za tak długiego posta!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Czw Mar 27, 2008 16:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 16:11   

A kable WN nie mają przebicia?.
Ja miałem podobnie też wariował, narazie właśnie wymiana kopułki, palca rozdzielacza, kabli WN (dobrze też sprawdzić świece) u mnie pomogło. Nie wiem jeszcze na jak długo. Należy sprawdzić pompe paliwa, filtr paliwa bo może być zbrudzony. Wtryski także . Sonda lambda także może podawać komputerowi złe dane. Wszystkie problemy związane z elektryką niestety wiążą sie ze sprawdzeniem łączy. Mogą być gdzieś luźne, a więc czujniki mogą źle odczytywać stan pracy silnika.
Zresztą koniecznie powinieneś go sprawdzić na komputerze.
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 16:19   

a gdzie w małopolsce mogl bym podpiac rovera do komputera? w krakowie jest moze?? Jakie jeszcze sugestie prosze psizcie!!
zamowilem dzis kopolke kable i cewke zaplonowa na wtorek bede mial nowe czesci. mam nadzieje ze pomoze

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 16:22 ]
świece wymieniłem i pompke paliwa tez bo myślałem ze smieci z baku pociagnelo ale nic nie pomoglo. a po wymianie swiecy na nowe jest jeszcze gozej:( auto aktualnie stoi..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 16:28   

Autoserwis - Paweł Midowicz
ul. Krzyżtoporska 7, os. Kliny
30-437 Kraków
tel. (12) 262-22-46

Super facet i fachman poprostu skontaktuj się z nim

Zresztą na stronie głównej Roverki.pl jest o nim
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 19:01   

dzieki wielkie dodaje Ci punkcika za pomoc! mam nadzieje ze po wymianie cewki kabli i kopolki bedzie roverek chodzil, jesli nie to zawioze go do tego Pana :) do krk.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:29   

donmulanka napisał/a:
nadzieje ze po wymianie cewki kabli i kopolki bedzie roverek chodzil,


do sprawdzenia tego, to akurat podpiecie do kompa nic nie da,
komp nic nie pokaże, bo niby skad ma wiedziec, czy kopulka lub przewody maja przebicie,
malo tego, badanie komputerowe w naszym przypadku nie wykazalo uszkodzenia czujnika PWK !!
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:24   

AndrewS napisał/a:
komp nic nie pokaże, bo niby skad ma wiedziec, czy kopulka lub przewody maja przebicie,


AndrewS, Jasne że nic nie da nie byłem precyzyjny chodziło o podpięcie do kompa i sprawdzenietego co się da. Wtryski też mogą szwankować zresztą u mnie właśnie jest podopnie. Myśle że powodem u mnie są spaprane wtryski. Pompa paliwa czyściutka filtr też cewka, kable WN kopułka - nowe a parska i nie da się ruszyć. Już miałem ten problem i znowu się pojawia.
Pozdrawiam
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 13:17   

no ale wtryskow na kompie tez nie sprawdzisz :smile:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 17:24   [r214si 97r] MASAKRA DALEJ NIC obrotywariuja

kto mnie uratuje i chociuaz podpowie co to moze byc ja juz nie mam sily i pieniedzy wlozylem 800 zl i nic zadnej poprawy =(((((((((((((((((((((((((((((((((((auto nie jezdzi wymienilem kable cewke swiece pompe paliwa kopolke palec i jeszcze jakies bzdety i nic auto odpala chwilke chodzi i gasnie a jak nei zgasnie to obrotomierz wariuje skacze itp :( co to moze byc moge was nakeirowac takim czyms jedynie ze kiedy zgasze autko to gdzies pod wtryskami slychac takie cykanie kopniecie albo stukniecie podobne do przebicia tak pyka poprostu i nigdy wczesniej tak sie nie dzialo ale zaden mechanik nie moze zlokalizowac co to jest jezdz eod 1 do 2 i nic :( (((((((((((((((((((((((((((((( JUZ NIE MAM SIL DO TEGO AUTA mimo ze je kocham to juz nie dam rady nie wie mco zrobic a kasy nie mam zaduzo a pewnie t obedzie jakas blachostka:( poradzcie cos:( to wyglada jakby na przrerwy w dostawie pradu albo cos takeigo no nie wiem moze alarm sie w to miesza? :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 17:59   

Kolego a sprawdziłeś czujnik położenia wału ?
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:04   

no to zostaje jeszcze wlasnie czujnik PWK, w nim ostatnia nadzieja :smile:
balem sie, sugerowac wczesnie,j ze to jego wina i pewnie blad zrobilem,
bo kolega wydal niepotrzebnie kase
ale do sprawdzenia tego czujnika najlepiej jest podmienic czujnik od innego kolegi
czesto w przypadku awarii PWK glupieje tez obrotomierz
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:18   

Proponuję sprawdzić przewody zasilające tj. masa przy rozruszniku (osadzenie w końcówce), masa na wzmocnieniu czołowym itp.oraz plusowe przewody , ta usterka wskazuje na odcinanie zasilania.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 21:36   

u mnie było podobnie:( komp nic nie pokazywał. Wymieniono kopułkę, palec, kable WN, świece. Następnie wzieliśmy się za większe rzeczy jak cewka i czunik położenia wału i dalej nic. W końcu chłopaki się poddali( miesiąc czasu) i zacholowali do dobrego elektryka i gość sprawdził wszsytko i znalazł że immo było uszkodzone. Koszt naprawy 150zł. Ale tak jak pisałem po nitce do kłębka w końcu ktoś znajdzie.
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 21:47   

nie wie mco z tym autem ale jedno co mnie martwi to to cykanie spod wtrysków
gdzies z doł usie t owydobywa jak jest otwarta maska odpale auto odpali i zgasnie to potem cyka pod maską pod wtryskami gdzies tam kurcz eni moge zlokalizowac co to jest i skad dokladnei cyka bo to czasem cyknie jak by zwarlo sie cos i mysle ze to jest to :| to jest na 100% w okolicach wtryskow a nawet pod nimi. juz umowilem sie z Panem Pawlem Midowiczem z krakowa na wtorek po swietach dopiero moge auto przwiezc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PeterSz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 76
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 09:45   

Moj tato walczyl ze swoim 416 chyba z pol roku zamin zdiagnozowal co jest przyczyna. Autko normlanie odpalalo a po chwili wariactwo, albo samochod zaczynal skakac albo gasl zupelnie albo tracil moc itd otd. To co moge polecic to sprawdzenie wszystkich przewodów masowych. U mojego taty to byla wlasnie przyczyna - choc wczesniej wymienil kable, swiece a nawet kompa! A okazalo sie ze jeden z kabli masowych (tego kolo silnika) byl lekko niedokrecony. Po dokreceniu i zresetowaniu kompa autko smiga az milo. Powowdzenia!
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 18:12   

teraz juz nawet nie odpala wogole :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 18:24   

Donmulanka, w rave są punkty masowe pięknie rozrysowane. Wydrukuj sobie stronkę i do dzieła. Wg mnie to też może być przyczyna, bo takie strzelanie i wariactwa obrotomierza występują np. przy rozładowanym akumulatorze. Może faktycznie gdzieś tracisz masę. Obadaj to, to nic nie kosztuje oprócz czasu i wytrwałości a może się okazać, że będzie strzałem w dziesiątkę :) .
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 19, 2008 19:26   

donmulanka napisał/a:
teraz juz nawet nie odpala wogole :(

W sumie to dobrze, że nie odpala, bo będzie łatwiej zdiagnozować :lol:
Jest iskra? Jest paliwo?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 19, 2008 19:35   

o to to

a tak wlasciwie to chcialbym zobaczyc post w stylu
"chlopaki sprawdzilem i wyczyscilem wszystkie masy, ale dalej to samo"
tym czasem my sie produkujemy, a kolega cos kiepsko sie przyklada
no jedyne usprawiedliwenie to pogoda
bo jak sobie pomysle ze mialbym teraz isc do samochodu i szukac masy to ....... :/
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:25   

ja sie słabo produkuje? ale ok jezdze codziennie!! dzien w dzien conajmnie jdo 2 mechaników. Dziś 2 elektromechanikow sprawdzalo i mowil ize to napewno nie immo bo bym wogole auta nie odpalil nie bylo by nawet przekrecenia.. a teraz auto mi tak sie zje***#& ze wogole nie odpala. Chlopaki jutro bedziemy grzebać przy tych kablach przy rozruszniku zobaczymy czy to coś da mam nadzieje ze tak bo jak nie to samochodzik jedzie na lawecie we wtorek do krakowa do servisu Do pana P. Midowicza :) bo ja juz nie mam sily sie z tym uporać..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [R 220 Sdi '98] Auto słabo przyspiesza. Brak mocy
Rozwiązany problem
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Cze 04, 2008 16:13
barti101
Brak nowych postów SOLVED [R200 '97 1.4 16V] Odpala i gaśnie po sekundzie...
Homi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lut 10, 2009 21:16
Homi
Brak nowych postów SOLVED [R214Si 96r] Nie odpala + problem z immobilizerem
Yog-Sothoth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lis 29, 2007 16:25
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [MG ZR 160] nowy komputer + immobilizer auto odpala i gasnie
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Wrz 26, 2012 21:00
Harry
Brak nowych postów [R214i 97r 1.4 8V] Słabo odpala rano, słabo kręci
strala1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Pią Paź 16, 2009 10:27
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink