Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI

mały tutek do zmiany oświetlenia w naszych R
Autor Wiadomość
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:10   

pochwale sie pochwale.a ogladales zdjecia z jego operacji???i tam u niego na fotach paliwko pokazuje natomiast temp. jest caly czas ponizej poziomu.dzis poszperam troche po necie i moze sie natkne na cos w tym temacie.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:41   

Ok to poczekam na twoje wieści w tej sprawie.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 21:52   

przeszperalem troche neta i wychodzi na to ze:
1.co do wskazowek obrotomierza i predkosciomierza mozna uzyc takiej metody ze wyjmujemy te wystajace bolce co blokuja wskazowki by nie opadly dalej.i zaznaczamy pozycje w jakiej zatrzyma sie wskazowka po wyjeciu ograniczenia.i zakladajac ponownie wskazowki, ustawiamy je w zaznaczonej pozycji, zakladamy ogranicznik i przesuwamy wskazowke przenoszczas ja ponad ograniczeniem w pozycje 0.
2.w przypadku gdy zdjelismy wskazowki bez powyzszej procedury, nalezy na rozgrzanym silniku ustawic wskazowke obortomierza na wartosci z przed demontazu, czyli w przypadku roverkow jakies 850 obrotow.natomiast wskazowke predkosciomierza musimy ustawic wzgledem wskazowki obrotomierza, t.j. okreslone obroty = predkosc.np. ja u siebie przy 3tys mam cos kolo 100 - 110km/h. i w ten sposob metoda prob i bledow trzeba to zrobic.mozna jeszcze poprosic kumpla by jechal z dana predkoscia i probowac ustawic predkosciomierz.
3.co do wskazowki temp.nalezy rozgrzac slinik i ustawic wskazowke w pozycji srodkowej.albo zaznaczyc na rozgrzanym silniku pozycje wychylenia wskazowki i potem zalozyc ja w tej samej pozycji.
4.co do wskazowki od paliwka nie pozostaje nic innego jak zapamietac lub zaznaczyc stan i potem ponownie zamontowac w tej samej pozycji.

tyle znalazlem na necie na innych forach samochodowych.czekam jeszcze na odpowiedz od goscia z tego linku co mi dales.ale pewnie nie pozostanie mi nic innego jak metoda prob i bledow.ehh.na glupote nie ma rady :oops:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 08:51   

Dzieki za info na PW
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 22:27   

nie ma problemu.po to tu jestesmy by sobie pomagac i uzupelniac nasza wiedze na temat naszych R.

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 14:51 ]
no to jestem.uff!!!troche mi z tym zeszlo ale sa efekty.a wiec tak.odpalilem autko i zaczalem rozbierac zegary.gdy dobralem sie do nich silniczek rozgrzal sie i moglem smialo ustawic wskazowke obrotomierza na jakies 850rpm.gorzej bylo natomiast z predkosciomierzem.wiele wody w rzekach uplynelo zanim sie udalo.ale od poczatku.probowalem ustawic wskazowke na wylaczonym zaplonie ale po kilkudziesieciu probach nic to nie dawalo.to zdenerwowany wyjalem wskazowke przy odpalonym silniku i wmocowalem ja tak troche ponizej zera.przelozylem ja nad ograniczeniem i jazda.ku mojemu zdziwieniu drgnela!!!i juz bananik na twarzy ze jest reakcja.i w ten sposob metoda prob i bledow ustawilem obie wskazowki.ale!!!moim zdaniem trzeba skorygowac to z innym autem lub tez poprosic miski o suszenie.hehe.mowie tak poniewaz zapamietujac wczesniejsze wartosci predkosci w stosunku do obrotow silnika moze nam to nie wyjsc.a to dlatego ze obie wskazowki byly zdejmowane i nie uda nam sie ustawic ich w tej samej pozycji!!!takze mimo ustawieniu wskazowki obrotomierza i nastepnie wskazowki predkosciomierza zalecalbym skorygowanie osiagow z innym autkiem.takie moje skromne zdanie w tym temacie.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 23:43   

Ej a jak jest z podświetleniem pokręteł od nawiewów. Tam też jest coś do zdrapania :?: :?: O dostęp się nie pytam bo u was jest troche inaczej :/
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Mar 23, 2009 01:03   

Deamian napisał/a:
Ej a jak jest z podświetleniem pokręteł od nawiewów. Tam też jest coś do zdrapania :?: :?: O dostęp się nie pytam bo u was jest troche inaczej :/
Tutaj na 99,9% nie trzeba nic drapać, jeżeli już coś to jest jakaś folia która nadaje bursztynowy kolor.
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 08:38   

A to ciekawe jak wymieniałem żarówki na nowe przy tych pokrętłach to jakoś mnie to nie zainteresowało, ale jakoś w najbliższym czasie będę wymieniał okleinę drewnopodobną na plastik-drewno oryginalny to zobaczę jak będzie do drapania to zdrapię i pokażę foto.
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:32   

Oooo... Fajnie by było. Właśnie kupiłem żarówki i czekam aż przyjdą oraz na lepszą pogodę :/ i też będę wymieniał :mrgreen: Dobrze by było wiedzieć mniej więcej co jest z tymi pokrętłami :smile:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 25, 2009 19:26   

Witam tak jak obiecałem dzisiaj zabrałem się za malowanie wskazówek zegarów w swoim R400, gdyż wreszcie dostałem zamówiona farbkę fluorescencyjną zamówioną w MoMan producenta tarcz INDIGLO.

Tak wyglądały wskazówki przed malowaniem



Oto farbka



Malowanie







Przy okazji nakleiłem chrom folię pod 2 diody świecące od góry na wskazówki, co daje więcej światła gdyż jest odbijane, folia oczywiście będzie wykorzystana do oklejania klamek







A tak to wygląda na gotowo







Co do testów w nocy to jeszcze przed demną.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 22:35   

czekam na relacje z tych nocnych testow, bo szczerze z tych fotek to chyba nic to nie dalo.bynajmniej dla mnie efekt nie jest zadowalajacy
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 25, 2009 23:23   

Ale wskazówki są podświetlane jeszcze białymi żarówkami :?: :?: Będziesz zmieniał na UV :?:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 09:32   

Testy, testy i po testach. Panowie możecie mi wierzyć albo nie żadne zdjęcie nie odda tego efektu jakim jest zobaczenie to na żywo, i nie żebym się na sile bronił że wyszło łałłłłł. Jak dla mnie efekt jest na maxa, jak się śmiga wieczorem gdzie jest ciemno to zegary dają jak nic. Co do farbki to rzeczywiście świeci ale tylko przy świetle UV, taką mam zamontowaną w lampce w dachu i jak otwieram drzwi to widać jak na dłoni że nawet taka mała żarówka i z tak daleka rzuca promień na wskazówki i lekko się żarzą. Jednak ja nie mam zamontowanych UV nad wskazówkami i raczej nie będę tego zmieniał, bo jak dla mnie jest to za mocny efekt, wtedy zbliżył bym się do podświetlenia VW a czego nie chce.

Co efektów ubocznych to wskazówka od paliwa mi spada po wyłączeniu silnika do zera jak zapalam to się podnosi. Nie wiem dlaczego taki efekt czy od tego że ja malowałem to musiałem ją dotknąć ( ale bardzo lekko uważałem) czy od tego że farbka dała ciężkości wskazówce??? Nie wiadomo, ale na razie działa.

W tą niedzielę wieczorem mamy spocik we Wrocławiu to chłopaki z klubu to zobaczą na żywo to się na pewno wypowiedzą jak to wygląda na żywo.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 09:46   

to ja raczej nie bede malowal u siebie wskazoweczek.musze tylko pozmieniac zarowki bo narazie wszystko mam na standardzie i do tego 1 u gory sie spalila.ale mimo to efekt w nocy jest powalajacy!!!dzieki za niezly pomysl i czekam jeszcze do relacji co do podswietlenia konsoli sterujacej.hehe.jaka nazwe sobie wymyslilem.chodzi o podswietlenie pokretel nawiewu jakby kto pytal.pozdro
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 11:08   

Muszę chyba was zmartwić, bo podglądnąłem na forum Hondy Civic operację wyciągania pokręteł od nawiewów i wynika z tego że ten cienki plastik przez który pada światło jest w całości zrobiony z tworzywa i nie ma możliwości zdrapania farby tak jak w przypadku zegarów. Trzeba będzie pomyśle nad innym sposobem tego ulepszenia.

W ogóle to mam jeszcze pytanie czy u was świecą te białe pkt na samych pokrętłach, bo widziałem zdjęcie z innego R400 i tam jest to podświetlone a u mnie nie, a przecież mam nowiutkie żaróweczki i cała reszta pali.
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:05   

camaro17 napisał/a:
W ogóle to mam jeszcze pytanie czy u was świecą te białe pkt na samych pokrętłach, bo widziałem zdjęcie z innego R400 i tam jest to podświetlone a u mnie nie, a przecież mam nowiutkie żaróweczki i cała reszta pali.
To niestety nie jest podświetlane, widocznie ktoś sobie zrobił mały upgrade tych pokręteł. Powiem że przydałoby się takie coś ale nie wiem jak zdjąć te pokrętła. Już kiedyś próbowałem i mi nie wyszło.
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:38   

Obklejasz płaski śrubokręt taśmą izolacyjną tak aby nie podrapać i podważasz taki opis jest na Honda Civic Klub i to podobno działa.
 
 
 
michu1123 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 147
Skąd: Środa Wlkp.

Rover 400

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:02   

mielony22 napisał/a:
przeszperalem troche neta i wychodzi na to ze:
1.co do wskazowek obrotomierza i predkosciomierza mozna uzyc takiej metody ze wyjmujemy te wystajace bolce co blokuja wskazowki by nie opadly dalej.i zaznaczamy pozycje w jakiej zatrzyma sie wskazowka po wyjeciu ograniczenia.i zakladajac ponownie wskazowki, ustawiamy je w zaznaczonej pozycji, zakladamy ogranicznik i przesuwamy wskazowke przenoszczas ja ponad ograniczeniem w pozycje 0.
2.w przypadku gdy zdjelismy wskazowki bez powyzszej procedury, nalezy na rozgrzanym silniku ustawic wskazowke obortomierza na wartosci z przed demontazu, czyli w przypadku roverkow jakies 850 obrotow.natomiast wskazowke predkosciomierza musimy ustawic wzgledem wskazowki obrotomierza, t.j. okreslone obroty = predkosc.np. ja u siebie przy 3tys mam cos kolo 100 - 110km/h. i w ten sposob metoda prob i bledow trzeba to zrobic.mozna jeszcze poprosic kumpla by jechal z dana predkoscia i probowac ustawic predkosciomierz.
3.co do wskazowki temp.nalezy rozgrzac slinik i ustawic wskazowke w pozycji srodkowej.albo zaznaczyc na rozgrzanym silniku pozycje wychylenia wskazowki i potem zalozyc ja w tej samej pozycji.
4.co do wskazowki od paliwka nie pozostaje nic innego jak zapamietac lub zaznaczyc stan i potem ponownie zamontowac w tej samej pozycji.

tyle znalazlem na necie na innych forach samochodowych.czekam jeszcze na odpowiedz od goscia z tego linku co mi dales.ale pewnie nie pozostanie mi nic innego jak metoda prob i bledow.ehh.na glupote nie ma rady :oops:


Witam
Gdzie piszą na necie o prawidłowym montażu wskazówek :?: :rotfl: Może linka podeślesz :grin:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:40   

michu1123 witam kolegę, proszę powiedz jak ci się zegary sprawują po modyfikacji wymiany wskazówek, nie ma żadnych problemów??? Ja ostatnio malowałem swoje skazówki i mi kontrolka paliwa opada do zera przy zgaszonym silniku, czy też u ciebie występuje takie coś??? Aha bym zapomniał, czy możesz opisać dokładnie sposób montowania tego licznika który wskazuje zapięty bieg, bardzo mnie to interesuje, i jeszcze jedno czy masz może zamontowane dodatkowe wskaźniki w kabinie??? Jeżeli tak czy można prosić o foto???
Pozdrawiam.
 
 
 
michu1123 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 147
Skąd: Środa Wlkp.

Rover 400

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 19:59   

Co do wskazówek to wszystko jest ok. Może troszkę przekłamuje prędkościomierz ok. 5 km/h porównywane z GPS. Z wskazówką paliwa na początku też miałem takie problemy (opadła po wyciągnięciu kluczyka) lecz po kolejnych próbach montażu aby prawidłowo pokazywała problem znikł.
Kolejna kwestia to wskaźnik do wyświetlania biegów- jeszcze nie mam przerysowanego schematu podłączenia oraz zrobionych zdjęć podłączenia pod dźwignię biegów. Temat na pewno się pojawi na forum - cierpliwości.
Jeśli chodzi o dodatkowe zegary w moim R to posiadam 2 wskaźniki: ładowanie akumulatora oraz turbodoładowanie.
Po zakupieniu


I złożeniu wszystkiego w całość


W autku prezentuje się tak:


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Świecące wskazówki zegarów
marek181 Tuning wizualny 9 Sob Gru 18, 2010 12:24
camaro17
Brak nowych postów [R620] nowe życie zegarów
fenomen1717 Tuning wizualny 16 Sob Mar 31, 2018 13:48
fenomen1717
Brak nowych postów R400 MROCZNE WSKAZOWKI by CAMARO17
foto & film
camaro17 Tuning wizualny 22 Czw Gru 10, 2009 22:47
Pływak
Brak nowych postów [R400] Tarcze zegarów
mmaniek Tuning wizualny 28 Sob Kwi 05, 2008 21:45
pitol23
Brak nowych postów R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL
montaż org. urządzenia z Hondy Civic 5d
camaro17 Tuning wizualny 56 Sro Paź 14, 2009 22:46
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink