Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z tylnym światłem mijania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z tylnym światłem mijania
Autor Wiadomość
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



  Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:03   [R75] Problem z tylnym światłem mijania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich klubowiczów.

Na wstępie chcę powiedzieć, że jestem nowym klubowiczem, więc prosiłbym o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek pomyłek z mojej strony.

Mój problem był opisywany na forum tej strony i czytałem wszelkie porady jednakże nic niestety nie pomaga. Mianowicie chodzi mi o tylne światło mijania. Na tablicy rozdzielczej wyskoczył błąd, że mam spaloną żarówkę. Sprawdzałem je (żarówki) i okazało się, że wszystkie są dobre. Zauważyłem, że w tylnej lampie zamiast światła mijania świeci się światło stopu. Przeczyszczałem styki,kostkę, sprawdzałem bezpieczniki i żarówki i niestety nadal mam ten problem. Zauważyłem, że jak wyciągnę żarówkę światła stopu to wtedy świeci się żarówka mijania i niby jest ok. ale to nie jest sposób na załatwienie sprawy.:bezradny:
Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak to rozwiązać i naprawić?? Proszę o pomoc i porady:bezradny:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 19, 2010 19:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:26   

amigo30 napisał/a:
Na wstępie chcę powiedzieć, że jestem nowym klubowiczem

Na razie sympatykiem ale pracuj, pracuj i może klubowiczem będziesz :wink:

Nie obędzie się chyba bez wizyty u elektryka bo mi to wygląda na jakieś zwarcie. Normalnie powinno być tak że jak spali się żarówka pozycyjna to jej funkcję przejmuje ta od stopu i pali się porostu słabiej.Jak naciśniesz hamulec to wtedy zapal się jak stop. U Ciebie jakieś to pokiełbaszone.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:40   

Zukowaty napisał/a:
amigo30 napisał/a:
Na wstępie chcę powiedzieć, że jestem nowym klubowiczem

Na razie sympatykiem ale pracuj, pracuj i może klubowiczem będziesz :wink:

Nie obędzie się chyba bez wizyty u elektryka bo mi to wygląda na jakieś zwarcie. Normalnie powinno być tak że jak spali się żarówka pozycyjna to jej funkcję przejmuje ta od stopu i pali się porostu słabiej.Jak naciśniesz hamulec to wtedy zapal się jak stop. U Ciebie jakieś to pokiełbaszone.



A niech będzie,ze miłośnikiem w każdym razie często tu zaglądam i już w wielu sprawach znalazłem pomoc :smile:

Styki czyściłem specjalnym kontaktem, który stosuje się w elektronice, ale nie pomogło. Właśnie doczytałem, ze powinno być tak jak napisałem tylko, że nic z tego nie wychodzi. A może w module LSM coś nie łączy??
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:45   

Ja z elektryką nie mam NIC wspólnego, więc nie pomogę więcej. Musisz poczekać aż spece się jutro obudzą.Zobaczył bym jeszcze czy nie ma wilgoci pod tapicerka w bagażniku,może to powoduje chochliki.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Miras31 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 120
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:49   

Z tego co Mi wiadomo, to jeżeli przepali się tylna żarówka od świateł mijania to wtedy pali się światło stop. Wymień żarówkę i dędzie wszystko dobrze. Ten typ tak ma. :wink:
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:51   

Tam jest sucho. ja generalnie z pierwszej łapanki nie jestem i zawsze staram się w miarę możliwości sam naprawiać i dużo własnie robię bez pomocy mechaników, ale w tym przypadku chyba dam zarobić elektrykowi no chyba ,że cos się jutro tutaj urodzi i może się dowiem co z tym fantem dalej :/
 
 
Miras31 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 120
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:53   

Wymień żarówkę i będzie git.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:55   

Miras31 napisał/a:
Z tego co Mi wiadomo, to jeżeli przepali się tylna żarówka od świateł mijania to wtedy pali się światło stop. Wymień żarówkę i dędzie wszystko dobrze. Ten typ tak ma. :wink:


Właśnie o to chodzi, że żarówki wymieniałem i zmieniałem.Wszystkie są dobre i ciągle świeci nie ta co ma świecić czyli od stopu :bezradny:
 
 
Miras31 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 120
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:56   

No to chyba jedenak zostaje mechanik.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 01:07   

amigo30 napisał/a:
że w tylnej lampie zamiast światła mijania świeci się światło stopu.
w tylnnej lampie niema świateł mijania, myślę ,że chodzi o postojowe.Jeśli włożone są właściwe żarówki w odpowiednie miejsca , to przyczyną może być też słaba masa całej lampy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 07:30   

Miałem identyczną sytuację. Ale obyło się bez mechanika.
Objawy były takie same i jak "poruszałem żarówką" to świeciła ale z czasem dalej były ciągłe problemy. Bujałem się z tym chyba z miesiąc aż wreszcie się :wnerw: wiłem i kupiłem komplet porządnych żarówek oraz podoginałem lekko gniazdo żarówki tak aby było jej bardzo ciasno. Efekt - prawie rok bez najmniejszych problemów :mrgreen: .
Spróbuj zrobić podobnie i kup sobie kolejną nową żarówkę (to co kupiłeś wcale nie oznacza, że jest ok.).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 07:56   

Spróbuję dzisiaj zrobić tak jak radzi sogreg1. Problem jest tylko z tym światłem. Wszystkie pozostałe świecą prawidłowo. Co do masy lampy to nie za bardzo wiem gdzie jej szukać. :neutral:
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 08:06   

Popsikaj też dla pewności kostkę jakimś płynem do konserwowania połączeń.
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 08:59   

amigo30 napisał/a:
Co do masy lampy to nie za bardzo wiem gdzie jej szukać

Może się mylę ale... masa też jest z kostki (o ile dobrze pamiętam). Poza tym jeżeli pozostałe świecą to masę wykluczam.
Zrób prosty test (ja tak zrobiłem). Zrób sobie taki zestawik - albo kup gotowy- żarówka + dwa przylutowane przewody i sprawdź prąd w gnieździe żarówki (oczywiście przy włączonych światłach :wink: ). Jak zaświeci, to moja diagnoza zostanie potwierdzona i nie ma czego więcej szukać.
Ps. zauważyłem, że żarówki różnią się minimalnie wymiarami. Przy kupnie do swojego R zmierzyłem suwmiarką jej wymiary, a szczególnie zaczepy i kupiłem właściwą. Może to dziwne ale się potwierdziło, że żarówki kupowane na "oko" :/ to niekoniecznie są te same, pomimo identyczności typu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 09:24   

Nowe żarówki czasem bywają uszkodzone i nie świecą miałem taka która świeciła a jak obróciłem o 180 stopni w to przestawała jak obracałem pod innym kątem to świeciła ale czasem przerywała sprawdziłbym koniecznie jak radzi sogreg1,
sogreg1 napisał/a:
Zrób sobie taki zestawik - albo kup gotowy- żarówka + dwa przylutowane przewody i sprawdź prąd w gnieździe żarówki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 12:37   

sogreg1 napisał/a:
Może się mylę ale... masa też jest z kostki (o ile dobrze pamiętam). Poza tym jeżeli pozostałe świecą to masę wykluczam.
Masa jest z kostki , czarny przewód i pisząc o sprawdzeniu masy całej lampy mam na myśli wszystkie żarówki.Co do wykluczenia masy bo pozostałe świecą, jest to logiczne, ale w instalacjach elektrycznych nie wszystko co jest logiczne jest prawdziwe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 12:39   

SeniorA napisał/a:
ale w instalacjach elektrycznych nie wszystko co jest logiczne jest prawdziwe.
:brawa: :brawa: :brawa: wyjąłeś mi to z ust
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 12:40   

Dzisiaj powalczę jeszcze i zrobię uczynek z tych sugestii, które proponujecie. Tylko zastanawiam się jeszcze jak można zacieśnić gniazdo żarówki. O tyle ile mozna podgiąć blaszkę ze sprężynko to jest to pryszcz, ale przy zaczepach żarówki nie ma co zrobić. Będę kombinował jeszcze. :???:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 13:00   

Jeszcze jedna uwaga , światłami zarządza sterownik , który reaguje na np. brak masy lub słaby kontakt jakiejś żarówki.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 15:17   

amigo30 napisał/a:
ale przy zaczepach żarówki nie ma co zrobić

Nie pamiętam dokładnie, ale... chyba troszeczkę ponacinałem gniazdo zaczepów ostrym nożykiem.

Zanim jednak zaczniesz coś robić weź sobie do serca kupno innej żarówki, albo wyjmij dobrą z drugiego klosza i sprawdź czy jest prąd. Powtarzam jeszcze raz - żarówki nie są identyczne, choć posiadają te same symbole. Różnią się wymiarami i to jest powód.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem ze światłem STOP
Robert_66_ Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Gru 26, 2012 22:15
HarryVip
Brak nowych postów [R75] Problem z trzecim światłem stop
JacekM Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lip 18, 2015 12:24
longer86
Brak nowych postów [R75] Problem z tylnym zamkiem
tommsz Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 26, 2010 17:19
tommsz
Brak nowych postów [R75] Rover 75 1.8 problem z tylnym zawieszeniem
Dj._Illusion Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 31, 2018 05:49
adam_26
Brak nowych postów [R75] Piski w tylnym kole
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Wrz 29, 2010 18:29
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink