Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak mocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak mocy
Autor Wiadomość
cucho 



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 13:15   [R75] Brak mocy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam:)
Ostatnio podczas tych opadów śniegu jechałem moim Roverem. Nagle zauważyłem,że nie ma siły wejść na obroty. Myślałem,ze intercooler zabił się śniegiem,wiec rozmroziłem go i nadal jest to samo,potem ze paliwa mogłem nalać letniego,ale to tez nie to. Coś mi się zdaje,że łapie gdzieś lewe powietrze,bo słychać nawet świst,ale nie moge zlokalizować gdzie. Sprawdziłem wszystkie przewody i nic.
Zwracam się do Was o pomoc drodzy użytkownicy forum.
Bardzo to mi może pomóc:)
Z góry dziękuję i pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 17, 2010 13:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 13:49   

Ściągnij górną osłonę silnika. Posadź kogoś w samochodzie i niech wprowadza go na obroty (przegazówka), A Ty osłuchuj kolektor ssący. jest plastykowy i mógł pęknąć. Sprawdź jeszcze dobrze przewody od intercoolera. Zwłaszcza na dole przy chłodnicy.
Sprawdź jeszcze czy czasami wlot powietrza nie jest zawalony lodem od strony atrapy.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:03   

cucho napisał/a:
Ostatnio podczas tych opadów śniegu jechałem moim Roverem
no super :mrgreen:

cucho, znalazłeś przyczynę spadku mocy? Jeśli tak to opisz w tym poście, dzięki.
 
 
 
cucho 



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska



Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:59   DZIAŁA!!!:D

Witam:)
Przepraszam,ze dopiero teraz odpisuje,bo dopiero nie dawno naprawilem przyczyne moich problemow:)
Zostawilem samochod tacie,bo wyjechalem na studia,wracam a tu zrobiony:)
Nie chce jednak mi powiedziec co to bylo,ale dodal na koniec,ze jesli to sie powtorzy to trzeba bedzie wyciagac zbiornik. Przypuszczam,ze to smok mogl mi sie przytkac syfem i nie dal rady pociagnac. Ale chwala mu za to,ze zrobil:)
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Mar 08, 2010 14:47   

cucho, tam nie ma smoka, tylko jest pompa paliwa.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
cucho 



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska



Wysłany: Pon Mar 08, 2010 14:48   

Pomka dawala dobre cisnienie ,bo sprawdzalismy:)
 
 
 
Andrew75 




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Brzesko



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 20:29   

Podpinam się do tematu.
Ja również mam problem z brakiem mocy.
Tylko u mnie wygląda to trochę inaczej.
Nie wiem kiedy i przy jakiej okazji stracił moc, bo stałem się niedawno (może miesiąc temu) jego posiadaczem. Auto przyśpiesza jakby było wolnossące. Do 2000obr zbiera się baardzo ospale, a powyżej 2000 nie jest dużo lepiej. Nie ma mowy o wbijaniu w fotel....
Różnicę zauważyłem dopiero gdy przejechałem się Passatem TDI 90KM...
Niestety Pasek wydaje się bez porównania mocniejszy....
Gdybym się z niego przesiadł na mojego roverka, to bałbym się chyba wyprzedzać.... :cry:

W czym tkwi problem??
Turbinka?? :beczy:
A może 2.0CDT taki już jest??? :/
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 21:04   

odepnij kabelki z przepływomierza i sprawdzić jak będzie się zachowywał, może to on jest przyczyną mulenia.
Ważne by filtr powietrza był w dobrym stanie- ja wymieniam co ok 10tys.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 21:30   

Andrew75, tak jak wyżej przepływka. Oraz do sprawdzenia szczelność przewodów od turbo.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Andrew75 




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Brzesko



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 10:46   

Dzięki!
Sprawdzę... :smile:
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



  Wysłany: Pią Cze 10, 2011 10:32   [R75] Brak mocy po raz kolejny... 2.0CDT
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam. Odrazu mowię, że przeczytałem dużo w tej kwestii ale nie doszedłem do niczego. Roverek strasznie muli się z niskich obrotów, odpiąłem przeplywkę i jest dużo lepiej z dołu. Zamówiłem nową boscha, założyłem i moje zdziwienie bo jest to samo co na starej, więc przepływkę odłożylem na bok i założyłem starą. Co proponujecie teraz zrobić? Dziś wieczorkiem będę czyścił EGR bo widziałem, że jest zasyfiony (myślę , że od tego tak bardzo się nie muli) następna rzecz to sztanga turbiny, chciałem nią ruszyć i nie dało rady. Poluzowałem 2 śrubki od gruchy i odciągnąłem na bok i sztanga zaczęła sie ruszać więc moze to to nie dziala? Mam jeszcze pytanko jak sprawdzić gruche, powiedzmy , że ktos mi przegazuje samochód a ja będę patrzył od dołu czy sztanga sie rusza czy nie, będzie to widać na postoju? czy dziala tylko w trakcie jazdy? ile powinna się ruszyć? Macie jeszcze jakieś pomysly?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 10, 2011 11:07   

ja ostatnio trafiłem na brak mocy spowodowany tym, że plastikowe kolanko wyskoczyło z intercoolera. Straszny brak mocy i mocno kopcił... może któryś wąż jest pęknięty?
_________________
75 Red Edition
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 14:00   

Wszystko wygląda na szczelne, nie slychać żadnych swistów czy czegoś podobnego, nie kopci... ehh trzeba szukać dalej, przed chwilką wyczyściłem EGR, był brudny ale działa poprawnie po wymyciu, ciakawy jestem jak powinna dzialać ta sztanga od turbo wieczorkiem wjade na podnośnik i popatrze co tam sie dzieje.

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 14:00 ]
Kurde pomyliłem posta.... napisalem nie na temat sorry.
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 15:42   

Sztanga od turbo będzie działać tylko pod obciążeniem
a jeśli Ci się nie chce ruszyć bez obciążenia (mam tak samo, wszyscy mają) to w drugą stronę musisz , ja też cały czas w jedną i nic ,psikałem wd-40 nic ,później zobaczyliśmy i w drugą stronę można nią tylko ruszyć
Sprawdź wszystkie węże od intercoolera, przedmuchaj filtr powietrza ( bo i tak będziesz miał dostęp przy czyszczeniu EGR)
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 16:15   

Nie wiem o co chodzi, sztanga smiga jak psiukne kompresorem czyli jest ok, zdjąłem teraz wtyczke od przeplywki to burza, ale przeciez zakladalem nowa i bylo zle... Zakładałem przepływke o numerze 0 928-400-520 (od cdti) a starą mam z końcówką 357 (ale podobno to te same przeplywki
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 18:18   

Czyli sztangielka jest sprawna od turbo
Można jeździć bez przepływki tak jak dużo osób jeździ, albo zrobić mała dziurke w starej aby wiecej powietrza przez nią przelatywało.
Ale dziwne że na nowej jest lipa, a ta nowa wyglądem przypomina starą?
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 09:44   

Wyglądem była identyczna , tylko końcówka numeru inna. Jutro jade przymierzyć używkę o takim samym numerze zobaczymy co bedzie.

[ Dodano: Sob Cze 11, 2011 09:44 ]
Używka przymierzona i dalej nic tak samo jak na mojej starej. Niewiem czego szukać dalej... Ciekawe ile bedzie więcej palił z odłączoną przeplywka bo chyba innego wyjscia nie widze. Czymś jeszcze skutkuje jeżdzenie z odłączona przeplywką?
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 15:39   

mówią że nie poczujesz różnicy w spalaniu ale tak na 100 km to może z 0,5 literka więcej, można jeździć bez przepływki z tego co pamiętam Rowan jeździ tak,
ostatecznie możesz spróbować zrobić w niej dziurke tak jak było gdzieś na forum(nie wiem czemu tylko nowa nie działa)...
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 18:34   

DJMordziak napisał/a:
Czymś jeszcze skutkuje jeżdzenie z odłączona przeplywką?
Niczym co zagrażałoby Twojemu bezpieczeństwu lub wpływało bardzo negatywnie na silnik.

Poczytaj o przepływomierzu TU


Sprawdź jeszcze przewody od elektrozaworu EGR do samego EGR i węża podciśnienia idącego od pompy vacum do serva. Opis jest w TYM i TYM
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Cze 17, 2011 17:14   

Jutro wstawiam do mechaniora (zajmuje sie tylko silnikami diesla) jak on już nie pomoze to robie program który będzie chodził bez przepływki (i zyska troszkę więcej mocy) odezwę się jak będę coś wiedział, dzięki za pomoc.

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 17:14 ]
Witam po krótkiej przerwie. Mechanik juz pół silnika sprawdził (rozebral) wtryski, kolektor itp i cisza dalej nic niewiadomo. sprawdził go na hamowni 114KM i 252nM, wykres jest w miare ok tylko oczywiście na początku startuje od 2200obr. Może komuś coś przyszło do głowy co by jeszcze zdjagnozować? Mi w głowie siedzi tylko to, że jak odepnę przepływke to jest OK (a przecież podpinałem 2 przeplywki nową i używaną)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, brak ładowania, brak mocy.
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 22, 2019 20:17
Ramzes120
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] brak mocy
vonglass Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Gru 11, 2012 20:52
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i]Brak mocy[i]
R_Bujak Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Gru 04, 2013 16:10
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Brak mocy
plonex25 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Paź 02, 2012 17:34
apples
Brak nowych postów [R75] Brak mocy
boomi19lca Rover serii 75, MG ZT 55 Wto Paź 20, 2015 23:54
tomek92k2



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink