Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200, 98r. 1.4, 16v] silnik klekocze, chodzi jak diesel
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 09:57
[R200, 98r. 1.4, 16v] silnik klekocze, chodzi jak diesel
Autor Wiadomość
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 15:04   [R200, 98r. 1.4, 16v] silnik klekocze, chodzi jak diesel

Witam

Gdy odpalam silnik na zimnym ten chodzi jak by był dieslem [mam benzyna + gaz], klekocze....do tego jest mało dynamiczny, muli gdy jade....

klekocze tak i chodzi do momentu [chyba] przełaczenia sie na gaz ....chyba, poniewaz nie wiem czy to ze przestaje tak głosno klekotać jest spowodowane jazdą na gazie czy tym ze silnik sie troche rozgrzał....tak czy siak gdy pojezdze z 5 min. nim, to głosne klekotanie ustaje, i tylko troche je słychac....jazda tez staje sie dynamiczniejsza

wiem ze gdzies pisało o tym ze te silniki maja jakas przypadłosc ze tak klekocza, z tymze u mnie te klekotanie pojawiło sie po ostatniej zimie.....gdzies pod koniec marca....wczesniej silnik pracował wzorowo....był czysciutki odgłos pracy silnika

ponizej daje linka do nagranego filmiku z dzwiekiem jaki wydaje moj silnik

http://www.youtube.com/watch?v=nuw-DFEl7Bw


jaka moze byc przyczyna takiego klekotu?

silnik ma przejechane 178 tys wg licznika....olej jaki mam to 10.40 mobila
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 15:59   

Wpisz w wyszukiwarke "popychacze hydrauliczne" a znajdziesz duzo na ten temat, to tak np.
http://forum.roverki.eu/v...c23af5f2#541894
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 22:56   

to napewno te popychacze są winne temu klekotaniu?

a jakis wpływ moga miec na to swiece?
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 07:38   

Świece nie mają nic do klekotania silnika - bo to osprzęt elektryczny samochodu, świece nie mają części ruchomych, które by hałasowały.

Pierwsze "primo" - to zagrzej silnik i zmierz mu ciśnienie smarowania na wolnych obrotach silnika. Jak będzie niższe, niż 30 kPa - to wiece możliwe, że już trzeba panewkami się zająć (a Rover nie przewidział możliwości szlifowania wału i zakładania panewek podwymiarowych, to samo, jeśli chodzi o cylindry i tłoki - nadwymiarowych niet..).

Jeśli okaże się, że ciśnienie smarowania silnika po jego zagrzaniu, na wolnych, będzie wyższe, niż 30 kPa (wypadałoby, żeby było co najmniej ze trzy razy - 100 kPa) - to oznacza, że z panewkami jest jeszcze OK i to nie one hałasują.

Te silniki, z racji tego, że posiadają aluminiowy blok i bardzo cienki płaszcz wodny, raczą dość donośnie, jak są zimne, stukać sobie tłokami o cylindry, zanim tłoki się nie rozgrzeją i nie rozszerzą w nich. Jest to nawet uwzględnione w instrukcji serwisowej do tych silników i zowie się z angielska "piston slap" - stuk tłoka. Osobiście powiem, że tłoki te, gdy silnik jest zimny, mają dość duże luzy, na spokojnie, jak się je buja w kierunku poprzecznym do silnika (kierunek obciążenia tłoka), to latają na dobre pół milimetra (u góry, w części pierścieni), widać to i słychać.

Jeśli zaś masz pewność, że stukają popychacze - a jest to wielce możliwe, bo one w tych silnikach do najcichszych i najtrwalszych nie należą i często przysparzają kłopotów "dźwiękowych" - to przede wszystkim, wypadałoby je po prostu z silnika wyskubać, rozebrać, wyczyścić i wykąpać w nafcie/ropie, sprawdzić, czy nie są przytarte kompensatory w nich (cylinderek i tłoczek), czy pracują dobrze zaworki zwrotne w tłoczku kompensatora, rozciągnąć im ich wewnętrzne sprężynki śrubowe (dość mocno), sprawdzić, czy czoła szklanek popychaczy nie mają już wybitych "dołków" od krzywek wałków rozrządu, itd.. A potem złożyć je na dobrym oleju (syntetyk) i powkładać na swoje miejsca.
Przy takiej okazji, wypada też wymienić uszczelniacze wałków rozrządu oraz uszczelniacze trzonków zaworów. Koszt jednej sztuki uszczelniacza do wałka - to jakieś 17 PLN (u Tommiego - www.tomateam.pl). Koszt kompletu uszczelniaczy do zaworów - to jakieś 70 PLN.
No i ważnym jest, żeby potem, przy składaniu "góry" silnika - dobrze uszczelnić górną skrzynkę wałków rozrządu. Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że żadne półśrodki na dłuższą metę (max. 30 - 40 kkm) nie zdają praktycznego egzaminu. Pozostają tylko przeznaczone do tego substancje - uszczelki w płynie - np. Loctite. Jest to bardzo ważne, gdyż są w niej wykonane otwarte kanały olejowe, którymi smarowane są wałki oraz popychacze. Jak będzie tam nieszczelność, albo jakiś syf - rozrząd będzie źle smarowany i najpierw będzie hałasował, a potem się przytrze.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 13:26   

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz....popatrzy sie teraz co i jak


co do piston slap to jak pisałem wyzej to raczej odpada, bo wczesniej tego nie miałem....dopiero po zimie mi sie klekotanie pojawiło.....mysle ze tu zima swoja "cegłe' dołozyła do tego....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R220 sd] ROVER 200 DIESEL KLEKOCZE
ligierator Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Sie 17, 2009 18:52
Brt
Brak nowych postów [R200 1.4i 98'] Nie mam prądu w aucie a silnik chodzi !
memphisto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 35 Pon Sty 05, 2009 22:18
SyntaX
Brak nowych postów SOLVED [R214 99r] Silnik klekocze?
Maska Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sty 26, 2008 00:12
Maska
Brak nowych postów [R214 8v LPG 99r] silnik klekocze, rozrusznik halasuje
mackol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sro Lip 09, 2008 17:05
mackol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink