Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Automatyczna skrzynia biegów - awaria
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Automatyczna skrzynia biegów - awaria
Autor Wiadomość
vfred 



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 03, 2011 11:50   [R75] Automatyczna skrzynia biegów - awaria
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam serdecznie,

Mam dziwny objaw działania skrzyni biegów.
Około miesiąca temu zniknął mi tryb S (przestał się załączać).
Ostatnio po normalnej jeździe po mieście jak go odpalałem rano to zauważyłem że na konsolecie przy dźwigni oraz na wyświetlaczy przy zegarach nie wyświetlają się numery biegów. Biegi na dźwigni się załączają, czuć delikatne szarpanie. Jedynie przy wrzucaniu wstecznego szarpnięcie jest wyczuwalnie mocniejsze.
Auto jeździ - bo przejechałem kawałek, ale nie wiem czy w takiej sytuacji mogę jechać na kołach do serwisu.
Czy ktoś miał podobny przypadek, lubi wie co może być przyczyną takiego zachowania?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Lip 01, 2011 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 03, 2011 11:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Cze 03, 2011 21:41   

vfred napisał/a:
na konsolecie przy dźwigni oraz na wyświetlaczy przy zegarach nie wyświetlają się numery biegów.
wg. mnie to nie jest objaw awarii skrzyni , a dowód na brak komunikacji z magistralą CAN-bus i dlatego sterownik skrzyni wadliwie współpracuje z ECM .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
choopin 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 24
Skąd: Wrząca

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 21:29   

hey
niekoniecznie awaria skrzyni u mnie jest ten sam błąd jak poprzedniemu właścicielowi ktoś powiedział jakiś zimy lut w obrotomierzu puszcza i jest błąd komunikacji - kupiłem drugi "licznik" ale trzeba przelutowac cos ze starego.

narazie radze sobie tak:

na początek puknij kilka razy w kokpit dokładniej w zegary przekręć kluczyk i zobacz czy pokazuje jeśli nie to odkręć śróbkę u góry na środku wyjmnij plastik i poruszaj zegarami nie wyciagając ich jeśli to nie pomoże to musisz dac do sprawdzenia przejścia na ścieżkach
pozdro
 
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 17:52   

choopin napisał/a:
u mnie jest ten sam błąd jak poprzedniemu właścicielowi ktoś powiedział jakiś zimy lut w obrotomierzu puszcza i jest błąd komunikacji - kupiłem drugi "licznik" ale trzeba przelutowac cos ze starego.

Jeżeli jest zimny lut to po co kupowałeś drugi licznik, wystarczy przelutować Twój licznik i powinno być dobrze.

A co do objawów kolegi vfred, obstawiałbym tak samo jak kolega SeniorA. Spróbuj na początek przeczyścić złącze od skrzyni (w komorze silnika po prawej, patrząc od przodu auta), i zajrzeć do sterownika skrzyni (pod schowkiem po stronie pasażera, tam gdzie są bezpieczniki) Zobacz czy obydwa złącza są czyste i dobrze zamocowane. Najlepiej przy tym zabiegu odłączyć akumulator.

Pozdrawiam.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 19:28   

SeniorA napisał/a:
wg. mnie to nie jest objaw awarii skrzyni , a dowód na brak komunikacji z magistralą CAN-bus
miałem na myśli brak komunikacj w instalacji CAN-bus w obwodzie: czujniki skrzyni, sterownik automatu, zegary (IPK). Zegary są węzłem komunikacyjnym instalacji bus i ich mikroprocesor obrabia sygnały i jeśli nie są wyświetlane nr.biegów , to błąd dotyczy tylko w/w obwodu .Polączenie zegarów oczywiście też jest do sprawdzenia.CAN-bus jest prowadzona przewodami żółto/czarny i żółto/brąz .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
vfred 



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 08, 2011 09:28   

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Niestety nie jestem typem co sam naprawia auta :)

Reasumując... można z tą usterką jechać? Oczywiście tylko do warsztatu, ale mam kilka km tam.

Niepokoi mnie jeszcze to silniejsze szarpnięcie przy wrzucaniu R. Wcześniej nie było takiego objawu, dopiero odkąd zniknęły biegi na wyświetlaczu.
 
 
choopin 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 24
Skąd: Wrząca

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 08, 2011 21:09   

szarpie i napewno musisz więcej przygazowac żeby ruszyć, jest to spowodowane tym że komputer nie wie ze włączyłeś bieg i jaki, a jak jedziesz do przodu to max 4 Ci się włączy - przerabiałem to
pozdro
 
 
 
marcus77 



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 17:24   

Witam mam taki sam problem , nie wyswietla mi biegow i do tego kontrola trakcji sie wylacza , na diagnostyce wywalilo ze brak komunikacji z listwą can ,
Przeczyscilem wszystkie styki przy skrzyni ale nie pomoglo , czasem zadziala ale po wjechaniu w dziure znowu sie wylacza , czy ma ktos jakis pomysl co zrobic i gdzie moze byc ten bląd ?
Pozdrawiam
 
 
road955 



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 12:08   

Witam ,co może być przyczyną dziwnego poszarpywania podczas przechodzenia z 90-100 km/h .Nie zależnie od włączonego trybu pracy przy obciążonym silniku ..... :sad:
 
 
pjtrr 



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Grodzisk maz



Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 19:48   

Witam
Jestem nowy na forum i od razu przybywam z problemem.
Mam rovera 75 2.0 v6 i od paru dni mam problem ze skrzynia.(tak mi się przynajmniej wydaje) Rover zaczął lekko poszarpywać i mieć jakby problem ze zmiana biegów. Nie sa to duże szarpnięcia ale zawsze chodziła idealnie wiec teraz delikatne przejście jest wyczuwalne. Bardziej jednak zwróciłem uwagę na to ze obroty rosną normalnie a auto nie przyspiesza tak jak powinno. zaczęło mulic szczególnie przy ruszaniu jest to odczuwalne później jakoś idzie. Podczas postoju obroty spadają nisko i wąchają się od 500 do 1100. myślałem ze to kwestia wyregulowania gazu( który został założony jakieś 3 tyg. temu) ale na benzynie jest to samo, poza tym bardzo odczuwalne jest to jakby auto było duszone i chciało iść do przodu.
jutro mam z nim jechać do jakiegoś fachowca do Nadarzyna którego polecił znajomy rodziców( robił u niego swojego jaguara w automacie) wiec zobaczymy, ale bardzo przydałyby mi się porady kolegów z forum. może ktoś miał podobny problem lub wie co to może być. Nie znam się na automatach ale jeden z pomysłów był ze może braknąć oleju (nadszedł właśnie najwyższy czas zmienic)ale teoretycznie problem powinien się wtedy objawiać przy większej prędkości a nie od samego ruszania. co o tym myślicie?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 22:22   

Winna może być zarówno skrzynia fizycznie, komputer skrzyni albo silnik. Czyli wszystko ;) .
Jak u mnie padnięta była przepływka to tez cuda działy mi się ze skrzynią. Raz redukował w najmniej odpowiednim momencie, innym razem nie chciał wrzucić wyższego biegu itp. Po regeneracji przepływki miód malina.
Osobiście jednak obstawiam koniec konwertera momentu. Warto szybko to sprawdzić. Jeżeli mam racje to konwerter może generować opiłki a one mogą wykończyć skrzynię.
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 23:49   

pjtrr napisał/a:
Witam
Jestem nowy na forum i od razu przybywam z problemem.
Mam rovera 75 2.0 v6 i od paru dni mam problem ze skrzynia.(tak mi się przynajmniej wydaje) Rover zaczął lekko poszarpywać i mieć jakby problem ze zmiana biegów. Nie sa to duże szarpnięcia ale zawsze chodziła idealnie wiec teraz delikatne przejście jest wyczuwalne. Bardziej jednak zwróciłem uwagę na to ze obroty rosną normalnie a auto nie przyspiesza tak jak powinno. zaczęło mulic szczególnie przy ruszaniu jest to odczuwalne później jakoś idzie. Podczas postoju obroty spadają nisko i wąchają się od 500 do 1100. myślałem ze to kwestia wyregulowania gazu( który został założony jakieś 3 tyg. temu) ale na benzynie jest to samo, poza tym bardzo odczuwalne jest to jakby auto było duszone i chciało iść do przodu.
jutro mam z nim jechać do jakiegoś fachowca do Nadarzyna którego polecił znajomy rodziców( robił u niego swojego jaguara w automacie) wiec zobaczymy, ale bardzo przydałyby mi się porady kolegów z forum. może ktoś miał podobny problem lub wie co to może być. Nie znam się na automatach ale jeden z pomysłów był ze może braknąć oleju (nadszedł właśnie najwyższy czas zmienic)ale teoretycznie problem powinien się wtedy objawiać przy większej prędkości a nie od samego ruszania. co o tym myślicie?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawdz czy nie ma zadnych dziur w tych plastikowych przewodach wchodzacych do kolektora dolotowego. Mysle, ze zaciagane jest lewe powietrze. Powinno byc slychac jakies syczenie kiedy dodajesz gazu. Sprawdz rowniez czujnik temperatury i cisnienia w kolektorze dolotowym.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
kalixt 



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Elbląg

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 08:35   

Jeśli chodzi o brak mocy przy ruszaniu stawiał bym na silniczki VIS, zrób diagnostykę, szczelność przewodów dolotowych do Kolektora.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 10:20   

pjtrr, radzę najpierw zająć się silnikiem ,podpiąć go do diagnoskopu.Sprawdzić np. VIS , odpowietrzenie skrzyni korbowej, wyczyścić silniczek krokowy,dolot i czujnik MAP (ciśnienia i temperatury w dolocie).Te skrzynie aut. dobrze eksploatowane, przeżywają silniki i skrzynie manualne , a przyczyną wadliwaj współpracy z z silnikiem jest najczęściej usterka silnika lub instalacji el. i gazowej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów - awaria.
reed Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 09, 2016 08:17
sobierw
Brak nowych postów [R75]2.0cdti Automatyczna skrzynia biegow,awaria
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lis 15, 2012 17:38
Zajac1941
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów - awaria, szarpie
Jamal Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Maj 31, 2012 15:32
Jamal
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
wdzaman Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 29, 2016 21:09
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
niqel Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Kwi 10, 2010 21:28
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink