Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Nie wchodzą biegi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Nie wchodzą biegi
Autor Wiadomość
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



  Wysłany: Sro Sie 21, 2013 12:37   [R75]Nie wchodzą biegi
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam.
Dzisiaj przetarł mi się jeden z węży od wody, konkretnie ten który idzie przy czujniku za silnik do trójnika. Przetarł się na wysokości akumulatora/linek od skrzyni. Po wymianie węża i zalaniu auto cały czas się gotuję, przejechałem kilkadziesiąt metrów żeby go odpowietrzyć i nagle skrzynia zaczęła ciężko chodzić. Po Wielu próbach udało mi się wbić 1, 3, 5 niestety 2, 4 i wsteczny niby się wbijają ale przy próbie ruszenia tylko charczą. Przy każdej powtórzeniu wybicie na luz sprawia sporo trudności i wrzucenie biegów które wchodzą jest strasznie trudne.
Czy może to byś spowodowane tym, że płyn z węża dostał się gdzieś do skrzyni, zalał linki? Jak dobrze go odpowietrzyć, ew. czy mogła pójść nagrzewnica bo gdy daję na ciepłe powietrze i ECO leci zimne?

Pilnie proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez wschodni Czw Sie 22, 2013 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 21, 2013 12:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Sro Sie 21, 2013 13:48   

Wydaje mi się, że opcja z zalaniem czegoś w skrzyni jest nikła i mało prawdopodobna, bardziej obstawiałbym na naruszenie mocowań linek na samych "główkach" od skrzyni biegów, tudzież naruszenie wysprzęglika... Ale wysprzęglik to też mocno naciągnięta teoria, bo chyba inne biegi też by szwankowały...
_________________
Śmierć na drodze pędzi jak szalona... - dlatego nigdy nie dam się jej dogonić! ];->
 
 
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 13:23   

Oj problem jest z wrzuceniem biegu tylko tyle, ze jakos sie da. W czasie jazdy z wielkim bolem z 1 na 3 uddali mi sie, dobrze ze bylem blisko domu

[ Dodano: Czw Sie 22, 2013 12:49 ]
Udało mi się uporać z odpowietrzeniem. Niestety w dalszym ciągu pozostaje problem ze skrzynią biegów. Czy ktoś ma jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Zastanawiam się czy jest możliwe, że w chłodniczce oleju się zagotowało tylko nie wiem co to by mogło mieć wspólnego z biegami. To się stało nagle i tyle. Nic wcześniej nie wskazywało na uszkodzenie skrzyni biegów.
Pilnie proszę o pomoc jakąś poradę, niestety mój majster ma wolne do końca przyszłego miesiąca a nie mogę sobie pozwolić na to żeby auto tyle czasu stało:(

[ Dodano: Czw Sie 22, 2013 13:23 ]
1,3,5 wchodzą bardzo ciężko natomiast 4,5,R jakby wchodzą ciężko ale przy próbie ruszenia tylko charczą.
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 20:44   

Jedyna opcja to sprawdzić mocowanie cięgien przy skrzyni, pod skrzynką aku. 10/15 min roboty i wszystko będziesz wiedział.

Przy okazji sprawdź uchwyty cięgien i odważniki. U mnie jedna z "główek" była zerwana i cały czas miałem problem z wrzucaniem 2. Trochę porzeźbiłem i ustawiłem w odpowiednim miejscu. Tak samo odważniki strasznie luźne były. Zrobiłem tak jak kolega w którymś z tematów o skrzyni i teraz jest bajera. 2 jednym palcem wbijam, a męczyłem się z 1,5 roku. Tak że warto choćby spojrzeć.
 
 
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 21:57   

Jutro zajze moze cos sie uda stwierdzic, chociasz troche szkoda, ze nie mam zadnych zdjec dla porownania.
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 22:32   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79658
 
 
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 01:54   

Dziękować :-D
Dzisiaj będę zaglądał
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 08:55   

Podepnę się trochę :)
Mam problem z biegami w zasadzie z wszystkimi... no może nie z 4 i 5 choć czasami wszystkie wchodzą ciężko ALE
Dzieje się to tylko wtedy gdy już dłużej pojeżdżę po mieście - wiadomo dużo wajchą macham, dużo wciskania sprzęgła. Podejrzewam że to jest kwestia nagrzanego lub nie nagrzanego płynu. Czyli jak jest zimny to wchodzą lepiej a jak jest już rozgrzany to jest problem.
Obejrzałem pompkę (na tyle ile mogłem ją obejrzeć w parkingowych warunkach) nad pedałem sprzęgła i nie zauważyłem żadnych wycieków. Nie sprawdziłem poziomu płynu. Obejrzałem łączenie przewodu pompki z wysprzęglikiem (okolice aku) i jest sucho. Nie obejrzałem łączenia skrzyni z silnikiem - bo to trzeba od spodu i zdjąć osłonę a na parkingu nie mam takiej możliwości :/
Oddałem dzisiaj auto do mechanika i powiedziałem żeby sprawdził czy nie ma nigdzie wycieków, żeby wymienił płyn i odpowietrzył.
Czy jeżeli się okaże że wycieku nigdzie nie ma a płyn został wymieniony układ odpowietrzony a biegi dalej będą ciężko wchodziły na rozgrzanym silniku to będzie to wina pompki?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:14   

Cytat:
Czy jeżeli się okaże że wycieku nigdzie nie ma a płyn został wymieniony układ odpowietrzony a biegi dalej będą ciężko wchodziły na rozgrzanym silniku to będzie to wina pompki?
albo pompki albo wysprzęglika. Mi kiepsko bieg nr 2 i 3 na zimnym wchodził, po wymianie wysprzęglika jak ręką odjął.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Biegi nie wchodzą
ale takiego problemu nie znalazłem na forum
maxus56 Rover serii 75, MG ZT 43 Pon Kwi 19, 2010 19:40
apples
Brak nowych postów [R75]Ciężko wchodzą biegi
wopal99 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Maj 24, 2012 21:49
wopal99
Brak nowych postów [R75] Ciężko wchodzą biegi
Professor Rover serii 75, MG ZT 58 Sro Maj 18, 2016 19:39
prebenny
Brak nowych postów [R75] Biegi ciężko wchodzą
juraz Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Maj 27, 2010 14:41
Boncky
Brak nowych postów [R75] Ciężko wchodzą biegi ..
xytras Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Kwi 09, 2010 21:08
szamanpl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink