Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] 1,4 103 KM Jako autko do pracy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pon Kwi 18, 2011 07:19
[R25] 1,4 103 KM Jako autko do pracy?
Autor Wiadomość
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 19:26   [R25] 1,4 103 KM Jako autko do pracy?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2001

Prosze Was o pomoc. Ponieważ jestem chory od bardzo dawna na Roverki postanowiłem że zakupię sobię tego "maluszka" do pracy. Jednak wszyscy odradzaja mi ta markę strasząc potężnymi kosztami eksploatacji jak również brakiem części i małą znajomościa marki wśród mechaników. Nie jestem majętny i mam do zagospodarowania ok 10000 zł. R25 1,4 103KM wpadł mi w oko ale oczywiście mam obawy bo jak do tej pory niczego pochlebnego nie słyszałem o tej marce...nic tylko narzekania o drogich i niedostępnych częściach braku serwisów, lub bardzo drogich serwisach no i oczywiście o psujących się samych samochodach. mam nadzieję ze rozwiejecie moje wątpliwości i pomożecie mi w wyborze. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć czego mam się obawiać w Roverku 25.

PS. Jeżeli macie namiary na jakiś ładny samochodzik w tych pieniądzach w okolicach Podkarpacia to byłbym wdzięczny za pomoc :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 19:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dudek 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 236
Skąd: Zielonka

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 20:21   

Ja mogę się tylko wypowiedzieć w jednej kwestii dotyczącej części i ich dostępności.
Z racji, że sam zamierzam kupić Roverka 25 interesowałem się co i jak odnośnie części i to, co usłyszałem od wielu osób znających się na tym to...

Do Roverka pasują części od Hondy i tyle w tym temacie :)
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 20:30   

Dudek, np, jakie? ;) Pomijając detale jak np. szpilka koła części są inne :P
Co nie zmienia faktu, że nie ma problemu z dostępnością.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Dudek 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 236
Skąd: Zielonka

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 20:52   

zouza napisał/a:
Dudek, np, jakie? ;) Pomijając detale jak np. szpilka koła części są inne :P
Co nie zmienia faktu, że nie ma problemu z dostępnością.

Co do konkretnych części to nie mogę się wypowiedzieć, ale słyszałem, że pasują części z Hondy Civic. No chyba, że zostałem wprowadzony w błąd :/
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:20   

Dudek, chyba tak ;) Części wspólne z Hondą miały stare R, w r25 można te części na palcach policzyć pewnie. Nawet silniki kręcą się w odwrotną stronę ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:24   

... ale dlaczego w dziale kanciaków??
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:26   

Żeby się zgadzało, że honda ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 21:30   

Tomi napisał/a:
... ale dlaczego w dziale kanciaków??

Przepraszam to moja wina pomyliłem po prostu działy :bezradny: prosiłbym o przeniesienia w odpowiednie miejsce.

A wracaja c do tematu...mam na oku R25 z 2003r tylko jedyną rzeczą nurtująca mnie jest fakt że sprowadzonuy z Włoch. Przebieg całkiem realny jak na te lata (ok 160000) ale boje sie ze silnik będzie nie bardzo. Niestety auto widziałem tylko w ogłoszeniu i nie wiem jak pracuje motur. Jak myślicie warto interesować się taką włoską ofertą?
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 22:13   

maciek73, wrzuć link do działu "chce kupić roverka" to zobaczymy co to za roverek i być może coś podpowiemy
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 22:25   

maciek73, ja ma R 25 2.0 iDT, sprowadzonego z Italii i pod względem mechanicznym to ideał, tylko porysowany lakier i drobne wgniecenia blacharski to norma aut z Włoch.

maciek73 napisał/a:
ale oczywiście mam obawy bo jak do tej pory niczego pochlebnego nie słyszałem o tej marce...nic tylko narzekania o drogich i niedostępnych częściach braku serwisów, lub bardzo drogich serwisach no i oczywiście o psujących się samych samochodach. mam nadzieję ze rozwiejecie moje wątpliwości i pomożecie mi w wyborze. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć czego mam się obawiać w Roverku 25.


Niepochlebne opinie wystawiają najczęściej ci co nie mieli z marką Rover nic do czynienia lub ci, co trafili na zajeżdżoną mogiłę co nadawała się co najwyżej na oddanie do skupu złomu. :wink:
Części są dostępne praktycznie wszędzie nowe i używane, wystarczy dobrze się postarać i poszukać.
Ogólnie z awaryjnością to w benzynowych silnikach są problemy z uszczelką pod głowicą, ale jak dla mnie to nic wielkiego :mrgreen: , poczytaj na forum tematy odnośnie; uszczelki pod głowicą "hgf", ciekawa lektura.
Co do drogich serwisów to trudno mi jest się odnieść do tego, ponieważ swojego serwisuję sam i nie mam z nim wiele problemów, poza normalnymi eksploatacyjnymi wymianami; rozrząd, oleje, filtry, klocki itp.
Chociaż słyszałem opinie mechaników że, jak Rover to ... " nie robimy, albo jesteśmy tak zarobieni że....."
To jest normalne przyzwoite wygodne autko, nie jakiś statek kosmiczny :mrgreen:
Jeśli trafisz na dobrze utrzymany model to będziesz się cieszył z bezawaryjnego utrzymania :wink:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 23:53   

Dzięki wielkie. Niestety mam problem z wrzuceniem screena (nie jestem na tyle światły w tej branży :D ) ale może mi sie uda :) Tak więc przenoszę się do wlaściwegio działu i proszę o pomoc. Dzięki

PS. Niestety mimo prób nie udało mi się dopasować obrazka zrzutu i pozostaje mi tylko tutaj wkleić link
http://ale-auto.otomoto.p...-C17976159.html
W środku widać braki czyli nie bardzo ktos dbał o autko choć może to byc jakis drobiazg który da się naprawić. najbardziej boję się o silnik, choć wnikliwie studiując fotkę z zegarami temperatura przy włączonym silniku powinna byc w normie.
Proszę o Wasze opinie.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 14:55   

Oprócz (jak sam już zauważyłeś) braku jednego z pokręteł przy fotelu kierowcy oraz zaślepki uchwytu drzwi kierowcy dopatrzyłem się jedynie wytartego mieszka dźwigni zmiany biegów i wytartej/pokancerowanej kierownicy na godz. 10 i 2 (przynajmniej tak to wygląda).
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 23:59   

Tak się poskładało, ze byłem obejrzeć to autko i....tylko zrobiłem wycieczkę do Rzeszowa. Na fotce ładne ale w realu nie warte uwagi. Między czasie obejrzałem drugiego który także nie wymagał żadnego wkąłdu finansowego według opisu a ukazało się ze zmalowany na miłą biede a silnik po kilku minutach pracy zgasł i juz nie odpalił. Mam na oku jeszcze jedną 25 tylko, że diesla (101 KM) z oryginalnym lakierem małymi śladami korozji na rantach i koło uszczelki przedniej szyby przebiegiem ok 160000 ale koledzy na forum zdążyli mnie juz nastraszyć trochę :D Awarie pompy wtryskowej, uszczelki i wypalone tłoki. Przyznam sie ze mam drgawki w tym momencie bo autko podoba mi się bardzo ale jak mam przed sobą perspektywę napraw to jestem przerażony. Diesel do pracy byłby idealnym rozwiązaniem jednak boję się, że z niezawodnościa może być kłopot.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 00:29   

Bez przesady znam bardzo wiele autek, którym nic nie dolega, więc nie masz powodów do obaw, że kupisz i od razu do warsztatu :)

Jak we wszystkich samochodach i tyle.

Wiesz na co zwrócić uwagę, więc nie będziesz byle świeżakiem, który kupił Rovera bo była "okazja" :)
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 19:06   

No wiec stało się...R25 2,0 101 KM stoi pod domkiem. Wszysto niby w porządku, trochę do zaprawienia drobiazgów, silniczek pracuje ładnie, równo i nie puszcza ani grama dymka. Jedynie co zauważyłem ale dopiero po zakupie przyciskając trochę lepiej pedał gazu to fakt, ze autko wkręca się jakby maksymalnie na 4000 obrotów i stwarza wrażenie jakby mocy brakowało. Próbowałem wyprzdzić gościa na 4 biegu, pedał w spód a autko jakby troche słabo się zbierało i stwarzało wrażenie braku mocy. czy to normalne czy coś mu dolega? Porównywałem do 90KM Audi A4 i wydaje mi się, że Audi jednak szybciej się zbiera, choć chyba powinno być odwrotnie.
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 20:03   

Proponuje odpiac przeplywomierz i sprawdzic na odpietym. Filtr powietrza czysty?/zmieniony?

pozdrawiam Marta
 
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 20:58   

Niestety nie próbowałem a filtra jeszcze nie zdążyłem zmienić. Moze dokładniej opiszę jak wygląda sytuacja...przyspieszając na 4 biegu autko wchodzi do pewnego zakresu obrotów(ok 2500) i choć deptam w spód nie przyspiesza a dikładniej to słabo przyspiesza.
Sprawdzę filtr tylko niestety nie czyściłem nigdy przepływomierza.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 22:19   

maciek73, może być coś z wtryskiem sterującym, też może byc że przepływka i pare innych najlepiej zacząć od odpięcia wtyczki przepływomierza - zaraz za filtrem powietrza na rurze która od niego idzie :ok: - jak bedzie lepiej sie zbierał - to przepływk do wyczysczenia, a jak nie pomoże to do zmiany wkład przepływomierza niestety(do 300zł). Instrukcje co i jak są na forum.
 
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 22:22   

Dzięki postaram się jutro spróbować. Wydaj mi się też że auto trochę więcej pali niż przeciętnie. Spróbuję jutro odpiąc rano przepływomierz i przewiozę się kawałek.

aaa...i dodam jeszcze, że próbowalem wykręcić obroty na postoju i autko kręci się jak w pysk strzelił do 4000 i ani grama więcej. Niestety niewiem czy tak ma być czy to objaw jakiegoś uszkodzenia.

Tak na marginesie zakochałem się w tym aucie od pierwszego wejrzenia mimo jego drobnych mankamentów(uwierzcie jestem bardzo sceptyczny do wszystkiego co kupuję i nigdy nie chwalę bo mam :) ). Prowadzenie tego autka to czysta poezja. A4 nie byłem w stanie tak szusować po zakrętach jak tym angielskim arystokratą.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 23:00   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=34877 to o zamienniku oryginalnego wkładu
http://forum.roverki.eu/v...ht=przep%B3ywka tu o czyszczeniu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 620 Ti] jako Taxi
wojtas_77 Chcę kupić ROVERka 7 Sro Paź 27, 2010 19:15
wojtas_77
Brak nowych postów [MG ZS] Autko w częściach do kupienia ?
kosiarzx Chcę kupić ROVERka 5 Nie Sty 16, 2011 00:54
own
Brak nowych postów Prośba o obiektywne spojrzenie na autko
lucrah Chcę kupić ROVERka 9 Czw Lis 05, 2015 07:40
AdaskoC
Brak nowych postów 2.5 V6 Widział moze ktoś te autko ?
samos Chcę kupić ROVERka 1 Pon Maj 18, 2015 14:54
prebenny
Brak nowych postów Rover 75 - Czy nadaje się na pierwsze autko?
davep Chcę kupić ROVERka 22 Pon Lut 09, 2015 02:16
wellman



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink