Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Falowanie obrotów w czasie nagrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Falowanie obrotów w czasie nagrzewania

Wtrysk PGM-FI - silniki Hondy
Autor Wiadomość
norbert22m 



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 12
Skąd: Płock



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 11:50   

marthinez napisał/a:
norbert22m napisał/a:
Niby wszystko wporzadku ,ale jak nie czekam na rozgrzanie silnika chce ruszyc ,naciskam na gaz i tu sie zaczyna cyrk. Obroty spadaja do poziomu takiego jak by miał zgasnąc silnik ,czasem zgasnie ,czasem pojdą w gore .
norbert22m napisał/a:
Po rozgrzaniu silnika najczesciej wszystko jest w porzadku
Te dwie rzeczy ewidentnie wskazują na zawór IAC (silniczek krokowy).
Działa on tylko w momencie nagrzewania się auta, czyli odpowiada za tzw. ssanie (wyższe obroty zimnego silnika). Gdy jest przybrudzony, dodatkowe powietrze, które się nim dostaje nie dociera w odpowiedniej ilości i czasie.
Gdy silnik się nagrzeje zwór IAC załącza się tylko w momentach nagłego obciazenia silnika np. włączeniem klimy regulując obroty.

Opis czyszczenia IAC jest tutaj: http://www.honda.cba.pl/czyszczenie_iac.html

witam
Rady przedmówców były na rzeczy ,tylko ja nigdy sam tego nie robiłem co radzili,Twoj odnosnik do zdjec z objasnieniem dopiero wszystko mi wyjasniło (pokazało).
Ale to w takim razie na przyszłosc, bo juz frycowe zapłaciłem mechanikowi ,który zrobil to wszystko co pisaliscie ( z resetacja komputera włacznie) ,jeszcze zostało ustawienie zaworów.Ale obroty sa juz tak jak sie nalezy bez falowania , no oczywiscie przez pare najblizszych dni zobacze czy to jest trwała tendencja. dzieki

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 21:47 ]
maciej napisał/a:
norbert22m napisał/a:
ilnik ma przejechane 148 tys km. ,od 102 tys ma gaz ( od tego stanu licznika jestesmy wlascicielami), zawory nigdy nie ustawiane ( jesli trzeba)

Trzeba!!! Zacznij od tego.

W tym silniku zawory ustawia się co 40 tys. km!

Potem zresetuj komp (odpinając go na 15 sekund od prądu bezpiecznikiem 7,5A Backup pod maską) przeprowadź procedurę samoadaptacji, a potem regulacji obrotów jałowych wg manuala do Hondy ze strony Honda Accord Strefa (jest po polsku).

Jeśli to nie pomoże, to, jak pisze Mayson, zacząłbym od czyszczenia silniczka krokowego i przepustnicy, bo z tego co widzę, to raczej nie jest ten sam problem co u mnie (czyli nie zaworek szybkiego biegu jałowego).

Generalnie to na 80% nie masz nic do wymiany, a tylko do czyszczenia/regulacji.

witam
100 % było to co kolega napisał ,z tym ze nie ja to robiłem tylko mechanik ,zapłaciłem frycowe ( bo nie miałem czasu szukac tych odnosników w Hondzie),nizej inny klubowicz dodał fajny odnosnik ,jak go przejrzałem sam bym wszystko juz teraz zrobił . :wink:
Pozdrawiam. I dzieki za pomoc.

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 11:50 ]
witam
Od ostatniego mojego wpisu w watku o falowaniu obrotów w ktorym napisałem ze mech. zrobił z tym porzadek ,do dnia dzisiejszego jest wporzadku. A mineło juz ponad rok czasu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 04, 2012 11:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów
krychu Rover serii 600, Honda Accord 15 Sro Lis 21, 2007 18:41
ADAM1
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów
silnik ospały gdy jest cieply
Skiba Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Kwi 16, 2007 12:35
Brt
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów, skrzynia biegów, etc
Vader Rover serii 600, Honda Accord 52 Sro Cze 25, 2008 20:49
Vader
Brak nowych postów [R600]Falowanie obrotów zaraz po odpaleniu na zimnym silniku
sammer21 Rover serii 600, Honda Accord 34 Pon Gru 01, 2014 08:39
montecarllo
Brak nowych postów [R620] falowanie obrotów
bmar11 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Cze 01, 2013 15:23
bazyl1218



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink