Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpaleniem - CDT
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpaleniem - CDT
Autor Wiadomość
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:38   

Hej, to ja jeszcze coś dorzucę, kupiłem nową FUTURE Centrę. Ponoć najnowsiejszy i najlepsiejsiejszy z dostępnych. Miałem problem z alarmem więc go odłączyłem na chwile. Potem załączyłem i przy -8stopni auto nie chciało odpalić. Zadzwoniłem po assistance (futura centra ma darmowy assistance do akumulatora - fajny gratiss) przyjechał facet, posprawdzał wszystko i okazało się że klemy były za słabo dokręcone. W lecie nie ma to znaczenia, ale w zimie muszą być mocno przytwierdzone, od tej pory auto działa superos, zero problemu przy największych mrozach.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lut 26, 2011 03:28   

Komputer wskazał 2 błędy:

1) silniczek wiatraka nie działa - działa tylko na wysokim biegu.
- według Pana mechanika to to sprawia że auto chodzi głośno i silnik dziwnie "gra".

2) błąd podgrzewania paliwa
- tutaj dostałem informacje że albo któraś świeca się przepaliła, albo coś z czujnikiem (?). I to ma odpowiadać za to że auto od czasu do czasu odpalić nie chce.
Problem według mnie jest taki że auto nie chce odpalić jak jest gorące, a na zimno odpala bez problemu, więc to chyba nie świece.?

-na wtryskiwaczach nie znaleziono żadnych problemów! Uff....

[ Dodano: Sob Lut 26, 2011 03:28 ]
-----------------------

dodatkowa informacja, nie wiem czy związana za bardzo z tematem, od niedawna jak jadę i trzymam nogę na gazie, nieruchomo bez przyśpieszania (nie mam tempomatu niestety), to czuje że auto przyśpiesza i zwalnia, przyśpiesza i zwalnia, samo, mimo że nie dodaje i nie ujmuje gazu, jakby nagle dostawało więcej lub mniej paliwa.... dość nieregularnie to działa.





----
proszę o UP-a
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lut 26, 2011 22:06   

Bulway napisał/a:
1) silniczek wiatraka nie działa - działa tylko na wysokim biegu.
- według Pana mechanika to to sprawia że auto chodzi głośno i silnik dziwnie "gra".
Bzdura. Przy tych temperaturach wentylator w ogóle się nie włączy. Uszkodzony masz rezystor, szczotki lub silnik. Sprawdź jaki masz wentylator Masz coś takiego http://forum.roverki.eu/v...p=485978#485978 ?
Cytat:
Problem według mnie jest taki że auto nie chce odpalić jak jest gorące, a na zimno odpala bez problemu, więc to chyba nie świece.?
Wychodzi ze czujnik impulsów wałka rozrządu. http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

[ Dodano: Sob Lut 26, 2011 22:06 ]
Bulway napisał/a:
dodatkowa informacja, nie wiem czy związana za bardzo z tematem, od niedawna jak jadę i trzymam nogę na gazie, nieruchomo bez przyśpieszania (nie mam tempomatu niestety), to czuje że auto przyśpiesza i zwalnia, przyśpiesza i zwalnia, samo, mimo że nie dodaje i nie ujmuje gazu, jakby nagle dostawało więcej lub mniej paliwa.... dość nieregularnie to działa.
Może to być wina potencjometru przy pedale gazu lub może czujnika impulsów wałka. Najpierw rozwiąż problem z nieodpalaniem. :wink:
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 27, 2011 01:38   

Mam pytanie do tego czujnika i zapalania samochodu.
na komputerze pokazuje błąd w przesyłu informacji z czujnika, a nie wadę czujnika. Ma to jakieś znaczenie? z tego co mówił mechanik może być tak że nie czujnik padł, tylko jest błąd gdzieś na kablu i i trzeba kable sprawdzić, co sądzicie?
Trochę mi się nie uśmiecha płacić 300zł za czujnik, a potem sprawdzać całe okablowanie...
 
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 18, 2011 13:37   

a boxa nie masz przypadkiem ?? mi wariował jak mialem magiczne pudełko podpięte ;D

i jedz na kompa dobrego , koło Okęcia jest koleś który za 100zl z laptopem sprawdzi Tobie wszystko
_________________
:)
 
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Cze 18, 2011 16:07   

problem polega na tym że on raz wariuje, a raz nie.... 10 razy nie zapala, po godzinie zapala, potem znów nie pali...przychodzę cyklicznie co 2-3 godziny i dalej nie zapala.... przy 4tej godzinie za 2 razem myk ... chodzi.
Dlatego sprawdzenie czy sam czujnik to jest nie dużo mi pomoże wymieniając bo nie ma reguły kiedy pali, kiedy nie...przynajmniej ja jej nie widzę.

Co do komputera byłem nim w byłym autoryzowanym serwisie rovera i nie wykryli żadnych błędów - akurat wtedy nie marudził...

pytanie czy można jakoś stwierdzić czy informacja jaka się wyświetla że jest błąd łączności oznacza problemy z kablem czy może to oznaczać problemy z samym czujnikiem?
 
 
 
history2 



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Roverki.pl



  Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:10   [75] Problem z odpaleniem :(
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam czytałem wszędzie lecz z takim problemem sie nie spotkałem, otóż od czasu do czasu gdy przekrecam stacyjke silnik nie daje znaku zycia np. wczoraj bylo tak samo, pomyslalem ze moze to kwestia alarmu wiec otworzylem wszystkie drzwi i nic, wiec pomyslalem ze moze elektryka wiec wlaczylem radio swiatla i nic, chwile poczekalem i silnik sie odezwal, co to moze byc??

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 11:10 ]
Dodam jeszcze ze wszystkie kontrolki oczywiscie sie swieca, wiec napewno to nie jest wina akumulatora
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:18   

history2 napisał/a:
Witam czytałem wszędzie lecz z takim problemem sie nie spotkałem, otóż od czasu do czasu gdy przekrecam stacyjke silnik nie daje znaku zycia np. wczoraj bylo tak samo, pomyslalem ze moze to kwestia alarmu wiec otworzylem wszystkie drzwi i nic, wiec pomyslalem ze moze elektryka wiec wlaczylem radio swiatla i nic, chwile poczekalem i silnik sie odezwal, co to moze byc??

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 11:10 ]
Dodam jeszcze ze wszystkie kontrolki oczywiscie sie swieca, wiec napewno to nie jest wina akumulatora


Może przekaźnik od silnika pod maską nie załapuje?
_________________
75 Red Edition
 
 
history2 



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Roverki.pl



Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:50   

Co powinienem zrobic by to sie nie powtarzalo?
 
 
kaczi78 



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 1



Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 22:19   

Bulway,

Minelo co prawda sporo czasu od ostatniej wypowiedzi, ale chcialem zapytac czy udalo CI sie moze rozwiazac ten problem?
Wyglada na to, ze mam identyczny.
Kilka razy (na przestrzeni ostatniego pol roku) zdarzylo mi sie juz, ze auto po prostu nie zapalilo. Troche stresu, pare godzin przerwy, czasami noc na odpietym akumulatorze i wszystko wracalo do normy. Auto palilo jak nowe.
Dzisiaj jednak naprawde sie wkurzylem. Wyszedlem ze sklepu z rodzina, zapakowalem zakupy, samochod zapalil bez problemu. Przejechalem 50m i zatrzymalem sie, aby dokupic jeszcze jedna rzecz. Gdy wrocilem po 2 minutach samochod juz nie zapalil....
Kilkadziesiat prob, pare odpiec i podpiec akumulatora i nic. Rozrusznik kreci jakby nigdy nic, a samochod nie zapali..
Zamowilem taxe i wrocilem z rodzina do domu (byla 21.00). Rano jade po samochod. Obawiam sie (mam taka nadzieje), ze Rover zapali bez problemu... Tylko co dalej? Kiedy znowu mnie zaskoczy? Pojutrze czy za 2 miesiace? Mieliscie juz taki akcje?
Akumulator, nowy, silnik ani zimny ani przegrzany. Po prostu loteria..
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 22:51   

kolego podjedź gdzieś na komputer aby sie upewnić lub wyeliminować zepsuty czujnik wałka rozrządu :mrgreen:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 00:31   

kaczi78 napisał/a:
Bulway,

Minelo co prawda sporo czasu od ostatniej wypowiedzi, ale chcialem zapytac czy udalo CI sie moze rozwiazac ten problem?
Wyglada na to, ze mam identyczny.
Kilka razy (na przestrzeni ostatniego pol roku) zdarzylo mi sie juz, ze auto po prostu nie zapalilo. Troche stresu, pare godzin przerwy, czasami noc na odpietym akumulatorze i wszystko wracalo do normy. Auto palilo jak nowe.
Dzisiaj jednak naprawde sie wkurzylem. Wyszedlem ze sklepu z rodzina, zapakowalem zakupy, samochod zapalil bez problemu. Przejechalem 50m i zatrzymalem sie, aby dokupic jeszcze jedna rzecz. Gdy wrocilem po 2 minutach samochod juz nie zapalil....
Kilkadziesiat prob, pare odpiec i podpiec akumulatora i nic. Rozrusznik kreci jakby nigdy nic, a samochod nie zapali..
Zamowilem taxe i wrocilem z rodzina do domu (byla 21.00). Rano jade po samochod. Obawiam sie (mam taka nadzieje), ze Rover zapali bez problemu... Tylko co dalej? Kiedy znowu mnie zaskoczy? Pojutrze czy za 2 miesiace? Mieliscie juz taki akcje?
Akumulator, nowy, silnik ani zimny ani przegrzany. Po prostu loteria..


Jak napisal kolega wyzej, nie ma co czekac az kolejny raz bedziesz mial problem, podjedz na komputer, on prawde Ci powie.

u mnie sie wszystko naprawilo, wszystko jest juz ok, wymienilem czunik - zgodnie z informacjami na forum, oraz wskazaniem kompuera. Po wymianie (dokladnego kosztu czujnika nie pamietam, co ok 250zl zamiennik) dziala bez problemu.

pozdrawiam
 
 
 
huberto8 



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 44
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:00   

Witam,mam pewien problem wyjechałem w miasto roverkiem i niestety nie wróciłem odpaliłem za drugim razem może dlatego ze był zimny za drugim załapał,przejechałem może 50 do skrzyżowania ruszyłem i zgasł na skrzyżowaniu,zapchałem na bok i nie chce już zapalić.Problem polega na tym ze kreci pompa podaje a nie chce palić,jaki może być problem dodam do tego ze wymieniałem pompę niedawno zrobiłem jakieś 1500-2000km i koniec.
_________________
Huberto8
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:08   

Gdzie stoisz ;) ?

[ Dodano: Sro Mar 02, 2016 22:08 ]
I ile masz paliwa w baku?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
huberto8 



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 44
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:09   

zapchałem na parking Warszawa,rezerwy nie mam ale dokładnie ile to nie pamietam
_________________
Huberto8
Ostatnio zmieniony przez huberto8 Sro Mar 02, 2016 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:10   

Widzę, że Warszawa. Napisz gdzie, to podjadę - o ile tam jeszcze jesteś ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
huberto8 



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 44
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:12   

jestem jestem:) dokładnie Żoliborz pl grunwaldzki

[ Dodano: Sro Mar 02, 2016 22:12 ]
daleko nie odjadę bo nie mogę:P
_________________
Huberto8
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:13   

Zaraz przyjadę. Wyślij mi sms z Twoim numerem (mój jest w podpisie)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:16   

Marek Assistance :p
_________________
75 Red Edition
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 22:17   

longer86 napisał/a:
Marek Assistance :p

Ciekawe ile zgoli za holowanie, lub naprawę :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
m1c3k Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lip 19, 2012 16:07
kranik01
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
qiver77 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Gru 24, 2016 17:00
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
wired Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lut 08, 2013 16:48
wired
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem - CDT
satan Rover serii 75, MG ZT 28 Pon Maj 16, 2011 22:00
zaniewka
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
MiReK Rover serii 75, MG ZT 41 Wto Sie 03, 2010 09:34
Grzesiek_Gdynia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink