Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220]nieszczelny szyberdach!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220]nieszczelny szyberdach!
Autor Wiadomość
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



  Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 23:39   [R220]nieszczelny szyberdach!
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam drogich forumowiczów,
Wiem że ciągle zawracam gitarę coraz to z nowym problemem ale takie życie, otóż tym razem problem tkwi w szyberdachu, do tej pory było wszystko ok ale ostatnio trochę padało i dzisiaj zauważyłem na podsufitce niewielką mokrą plamę, jestem pewien że chodzi o szyberdach, stąd moja prośba do Was czego szukać i na co kłaść największy nacisk, nie wiem odwodnienia, uszczelka, regulacja szyberdachu? Jeżeli ktoś miał podobny kłopot będę wdzięczny za każdą radę i ciekawy pomysł naprawy :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 23:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:09   

było wiele razy, poszukaj ;)

Jeśli do tej pory było ok, a teraz nagle po opadach widzisz zacieki to stawiałbym na zapchane odpływy :) Weź butelkę wody, otwórz szyber i lej w tą "rynnę" od której odchodzą kanały odpływowe, jeśli spłynie bez problemów to pozostaje sprawdzić uszczelke :)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:34   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74570
tutaj napisałem co i jak
może mod napisze jakiś artykuł odnośnie szyberdachu ? bo ciągle się to powtarza
 
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 15:49   

Ok, fajnie, dzięki Pany wielkie za radę, a wiecie może jak najłatwiej udrożnić kanały odpływowe? może jakiś specyfik typu "kret" by pomógł? nie wiem, jak mi się dzisiaj uda zajrzeć do niego to będę kombinował jak sprawnie rozwiązać problem gdyż teraz będzie więcej dni deszczowych niż suchych (tak mi się wydaje), a że parkuje pod chmurką nie chciałbym pewnego dnia się obudzić z zalanym autem w środku :mrgreen:

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 15:49 ]
Nawiązując do tematu jestem po wstępnych oględzinach szyberdachu i bodajże przyczyną jest łączenie uszczelki, musiała z czasem się skurczyć powodując przerwę około pół centymetra, przy zamkniętej zasłonie podczas opadów woda spływała po owej osłonie tworząc plamę na podsufitce od strony pasażera. Prowizorycznie zakleiłem taśmą izolacyjną, a w poniedziałek będę miał gumę do dachów i silikon dekarski więc zrobi się na tip top :mrgreen: oczywiście jest to przypuszczenie że przyczyna leży tam, teraz tylko czekać na crash testy czyli deszcz :lol: mam cichą nadzieję iż to jest to i uda się rozwiązać problem nieszczelnego szyberdachu :D
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 20:08   

massiv6 napisał/a:
ę, a wiecie może jak najłatwiej udrożnić kanały odpływowe? może jakiś specyfik typu "kret" by pomógł? n

usuwasz błoto i wlewasz wodę od góry i sprawdzasz
 
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 20:26   

Harry, dzięki za cenną informacje ale na razie przypuszczalnie zlokalizowałem przyczynę w miarę sił naprawiłem i czekam na efekty :mrgreen: jeżeli to się nie sprawdzi trzeba będzie dalej węszyć, najwyżej pół samochodu się rozbierze ale usterkę znajdę i zlikwiduje :D
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 14:58   

Nie jest konieczne rozbieranie czegokolwiek żeby uszczelnić uszczelkę szyby albo przepchać kanały :) Przy przednich kołach masz wyloty kanałów, zlokalizuj je i usuń błoto, jeśli to nie pomoże to warto zaopatrzyć się w jakiś długi, elastyczny ale w miare sztywny drut/przewód albo inne ustrojstwo i po prostu fizycznie wypchnąć syf ;)

Co do uszczelki warto ją zdjąć, oczyścić rant z rdzy, zabezpieczyć i wkleić spowrotem wzbogacając o jakiś klej/środek izolujący wode ;) Tylko pamiętaj żeby założyć ją identycznie jak była do tej pory ;)
 
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 16:00   

Hehehe...z tym rozbieraniem połowy samochodu to oczywiście była metafora :mrgreen: tak, wiem mniej więcej co trzeba zrobić o ile tu leży problem :wink: tak jak pisałem wcześniej jutro zdobędę materiały i uszczelnię łączenie uszczelki i sprawdzę czy moje podejrzenia okazały się trafne :lol: jeżeli nie zrobię to co proponuje imejdz :mrgreen:
mam nadzieję iż ten przeciek był właśnie spowodowany dziurą w uszczelce :mrgreen:

[ Dodano: Pon Wrz 23, 2013 16:00 ]
Ostatnio miałem chwilę czasu aby zrobić to o czym wcześniej wspominałem, a więc uporałem się z tą dziurą w uszczelce, zakleiłem gumą trochę silikonu dekarskiego i na razie spokój i cisza, także temat uważam za zamknięty. Dzięki za wszelakie podpowiedzi i pomysły :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SDI] Szyberdach
Gabrysia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Mar 27, 2009 23:02
Gabrysia
Brak nowych postów [R220]Cieknący szyberdach
massiv6 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Mar 20, 2014 21:37
massiv6
Brak nowych postów [MG ZR] nieszczelny wydech
cumeel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 24, 2014 11:23
cumeel
Brak nowych postów [R 220SD] Nieszczelny kolektor
Mam juz dość
Adrian355 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Wto Maj 29, 2007 13:59
MaReK
Brak nowych postów [R220sdi 98r] nieszczelny układ chłodzący?
DrMambo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sro Wrz 17, 2008 09:41
DrMambo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink