Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Układ chłodzenia - problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Układ chłodzenia - problem
Autor Wiadomość
Roger87 



Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 3



  Wysłany: Sob Lis 11, 2017 23:29   [MG ZR] Układ chłodzenia - problem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2003

Dobry Wszystkim! Mam problem z układem chłodzenia. Od początku cała historia... Wymieniałem uszczelkę pod głowicą razem ze szklankami i pompą wody po jakimś czasie siadły mi pierścienie olejowe i też były wymieniane, układ prądowy w międzyczasie. Po ostatniej robocie mechanika czyli pierścieniach olejowych, mniej więcej po miesiącu zagotował mi się płyn. Za pierwszym podejściem poszedł termostat bo chodnica była zimna, a płyn wyrzuciło ze zbiorniczka (nie miałem gdzie się zatrzymać). Wymieniony termostat wszystko sprawdzone (tak mówił mechanik), sprawny 100%, jak sprawny, to jazda i znowu silnik zagotowany. Mechanik sprawdził (teoretycznie) pompę (jest git), termostat chodzi (sprawdzony po za silnikiem), układ przepłukany, odpowietrzony. I co... i znowu zagotował. Teraz pytanie do Was, co się kurnia dzieje ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 11, 2017 23:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 10:50   

Cytat:
I co... i znowu zagotował.

czy chłodnica była wówczas zimna ? jeżeli nadal zimna to termostat się nie otworzył - sprawdzenie, że działa poza układem nie rozwiązuje problemu ... np. w przypadku bombla powietrza po drugiej stronie termostatu a wówczas -z uporem maniaka będę powtarzał- zaworek/niedrożny króciec za zaworkiem.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 12, 2017 12:30   

A jak się zagotował to ogrzewanie w samochodzie działa? Jeśli tak to jest wina termostatu, a jeśli nie to nie ma obiegu płynu, czyli albo pompa wody, albo zapowietrzenie.
Układ zapowietrzony może być albo przez nieszczelność, albo przez spaliny tłoczone do układu z cylindra, czyli HGF.
Jak Ci się płyn zagotował to co robiłeś? Upuściłeś ciśnienia i dało się potem jechać już normalnie, czy co?
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 13:19   

Witam. Ja polecam test CO2 zakładany na zbiorniczek wyrównawczy . Jeśli jest CO2 głowica do zdjęcia i oględzin . Jeśli nie ma dwutlenku, można szukać dalej powodu przegrzewania się silnika.
_________________
MG ZS180
 
 
Roger87 



Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 3



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 15:05   

Jeśli wskazówka już wędruje na kreskę 3/4, to szukam miejsca postoju, wyłączam silnik do momentu aż wiatrak skończy swoją robotę. Płyn nie idzie na duży układ, tak chłodnica jest zimna. Po trzecim, piątym, dziesiątym, a czasem po pierwszym odpaleniu po takim postoju, płyn idzie do chłodnicy i czasem mogę do domu dojechać, a czasem zagrzeje się w trakcie znowu albo temperatura faluje (włącza się wiatrak, później wchodzi na duży układ i znowu grzeje). Pytanie o grzanie w aucie.. Zauważyłem, że dopóki jest w małym obiegu i nawet podgotowany, to leci zimne powietrze, dopiero jak pójdzie do chłodnicy zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Termostat jest zamontowany nowy, pompa z zeszłym roku była zakładana (teraz ponoć sprawdzana i jest dobra), układ ponoć jest przepłukany i odpowietrzony, uszczelka pod głowica była robiona w zeszłym roku (jeszcze połowy gwarancji km nie wyjeździlem).
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 19:09   

Cytat:
Zauważyłem, że dopóki jest w małym obiegu i nawet podgotowany, to leci zimne powietrze
...

w tym temacie kol. Slawo opisał rozwiązanie podobnego problemu ... poczytaj, może coś pomoże w Twoim przypadku
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 12, 2017 19:35   

A mi to wygląda na zapowietrzanie się układu. Po jakimś czasie sam Ci się odpowietrza i można jeździć, a potem po postoju powtórka. Miałem kiedyś podobny problem i w końcu to ogarnąłem. Poczytaj to może znajdziesz jakaś analogię:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101474

Jest też opcja, że Ci się zapowietrza przez HGF, ale to już kolega wyżej napisał, że można zrobić test CO2. Przyjrzyj się też płynowi chłodniczemu, bo jeśli masz tęczowe plamy jak w kałuży od spalin to wszystko jasne.
 
 
Roger87 



Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 3



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 19:44   

Teraz zauważyłem że przy nagrzaniu do 3/4 i niestety ciągłej jeździe bo nie miałem jak zjechać z drogi, po znalezieniu miejsca zatrzymałem się do skrętu i zaczął mi bulgotac płyn, dojechałem na zatoczke, zatrzymałem się pobulgotał znowu (3/4 nagrzaniu) i poszłedł płyn do chłodnicy.
Brak grzania powietrza jest następstwem przegrzewania się silnika, po kilku dniach i wizycie u mechanika padło powietrze ciepłe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 220 SDi 97r] problem - układ chłodzenia
goliat Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 28 Pon Sty 18, 2010 22:36
goliat
Brak nowych postów [214] Układ chłodzenia
iruken Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Paź 17, 2015 21:12
rafii9
Brak nowych postów [R 200 1.4 8V 99'] Znowu układ chłodzenia:/
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Sty 22, 2008 18:35
AndrewS
Brak nowych postów [R214] układ chłodzenia
Kemal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 28 Pią Cze 06, 2008 09:08
AndrewS
Brak nowych postów [R214i] układ chłodzenia
tapicer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Mar 13, 2010 17:27
Jabbaros



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink