Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ubytek płynu chłodzącego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ubytek płynu chłodzącego

Uszczelka pod głowicą?
Autor Wiadomość
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

  Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:00   [R75] Ubytek płynu chłodzącego
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Problem jest następujący.
Podczas kontroli stanu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym na zimnym silniku - zauważyłem jego całkowity brak. Wygląda to tak:

Po rozgrzaniu silnika poziom płynu wraca do normy czyli jest na równi z oznaczeniem "max"

Do tej pory zbiorniczek zalany był na równi z dwoma pionowymi plastikami czyli jakieś 3 cm poniżej poziomu korka. Taki poziom utrzymywał się przez ostanie 10 miesięcy. Jednak dziś zauważyłem właśnie taki stan. Dodatkowo wygląda to tak jakby płyn przelał się przez taki malutki wężyk obok zbiorniczka- białe ślady płynu widoczne na foto:


Wycieków płynu nie zauważyłem. Silnik w doskonałym stanie (14.500km przejechane)
Uprzejmie proszę o jakieś sugestie :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 17:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:05   Re: [R75 1.8 00r] Ubytek płynu chłodzącego

Piotrass napisał/a:
...Uprzejmie proszę o jakieś sugestie :)

na początek uzupełnij płyn w zbiorniczku ... na zimnym silniku powinien w zbiorniku utrzymywać się w pozycji MAX
A następnie kontroluj jego ubytki, spróbuj zlokalizować wyciek, przyjrzyj się też spalinom (czy przypadkiem nie kopci na biało co wskazywałoby na "spalanie" płynu)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 04, 2007 14:26   

Oczywiście płyn uzupełniłem - teraz na zimnym silniku płyn jest do poziomu MAX.
Płynu weszło ok 0.33l
Podczas dolewania zauważyłem,że troszkę płynu zaczęło wylewać się tą małą rureczką ( z której wcześniej powstał ten biały zaciek)
Auto nie kopci na biało. Węże suchutkie. Może wymienić korek , ktoś kiedyś coś pisał na ten temat tylko nie pamiętam już :wink:
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 15:25   

W Roverze 75 często brakuje płynu (nie wielkie ilości) trzeba częściej kontrolować , proponuję wymienić korek zbiorniczka wyrównawczego ponieważ w korku jest zaworek który ma za zadanie przy zwiększeniu ciśnienia w układzie chłodzenia wypuścić płyn tą właśnie rurką , swego czasu na to była akcja serwisowa aby wymieniać korki, tam na nim jest napisana temperatura otwarcia , początkowo były szare bodajże na 120 a wymieniało się na czarny o ile pamiętam 140 stopni C (może ten twój za szybko puszcza)
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 16:01   

Jakim płynem uzupełniacie?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 17:17   

Ja uzupełniam Antifreeze ale w tych silnikach powinno się stosować płyn firmy Texaco różowy kolor . Rover i Land Rover zaleca stosowanie konkretnie tego płynu po tym jak się nasiliły zgłoszenia odnośnie wżerów na bloku silnika.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 09:31   

przemo285 napisał/a:
Ja uzupełniam Antifreeze ale w tych silnikach powinno się stosować płyn firmy Texaco różowy kolor . Rover i Land Rover zaleca stosowanie konkretnie tego płynu po tym jak się nasiliły zgłoszenia odnośnie wżerów na bloku silnika.


Czy można pomieszać płyn? Nie wiem dokladnie jaki mam zalany (chyba że nasz wspólny znajomy, poprzedni właściciel wymienial go u Ciebie i pamietasz :) )
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 20:51   

Niestety, dziś przytrafiło mi się coś takiego:
Po przejechaniu ok 10km temperatura silnika przekroczyła połowę skali, wyświetlił się komunikat o nadmiernej temp. Poczekałem aż silnik się ostudzi następnie musiałem znów kontynuować jazdę i po 5km znów to samo. Po otwarciu maski znów świeże ślady płynu wylanego przez tą małą rurkę. Dolałem płynu - weszło 1,5l. Myśle, że jak zmienię termostat i korek to pomoże. :???:
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:16   

przemo285 napisał/a:
Ja uzupełniam Antifreeze ale w tych silnikach powinno się stosować płyn firmy Texaco różowy kolor .

Jest jakiś szerzej dostępny zamiennik tegoż płynu ? Przeleciałem się dziś po kilku sklepach, ale nie wpadł mi w oko żaden płyn "Texaco" ;/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:25   

argail napisał/a:
Jest jakiś szerzej dostępny zamiennik tegoż płynu ?

"Antifreeze Coolant jest kompatybilny z większością innych płynów do chłodnic sporządzonych na bazie glikolu etylenowego. Dla ochrony przed korozją i tworzeniem się szlamu zaleca się stosowanie wyłącznie płynu do chłodnic firmy Texaco."

czyli petrygo, dynagel itp. itd. nie wiem co moze być jeszcze bardziej dostepne ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 14:51   

Piotrass napisał/a:
Niestety, dziś przytrafiło mi się coś takiego:
Po przejechaniu ok 10km temperatura silnika przekroczyła połowę skali, wyświetlił się komunikat o nadmiernej temp. Poczekałem aż silnik się ostudzi następnie musiałem znów kontynuować jazdę i po 5km znów to samo. Po otwarciu maski znów świeże ślady płynu wylanego przez tą małą rurkę. Dolałem płynu - weszło 1,5l. Myśle, że jak zmienię termostat i korek to pomoże. :???:


W moim 1.8T z 2003 jest czarny korek z napisem 140 stopni, to juz chyba po tej akcji serwisowej o której przemo pisał, a Ty jaki masz?
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 16:24   

Mam siwy korek z napisem na górze "do not open when hot" i to samo tylko, że po niemiecku i nic więcej.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 21:10   

Piotrass napisał/a:
Mam siwy korek z napisem na górze "do not open when hot" i to samo tylko, że po niemiecku i nic więcej.


Zatem może to wina tego korka?
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 21:47   

Mam nadzieje, w czwartek mechanik wymieni korek, termostat, płyn i wszystko posprawdza, mam nadzieje, że na tym się skończy.
Na starym siwym korku od spodu piszę jeszcze 100, a na nowym 140 - może to oznaczenie temp :???:
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 22:35   

Piotrass napisał/a:
Mam nadzieje, w czwartek mechanik wymieni korek, termostat, płyn i wszystko posprawdza, mam nadzieje, że na tym się skończy.
Na starym siwym korku od spodu piszę jeszcze 100, a na nowym 140 - może to oznaczenie temp :???:


To oznaczenie temp... tak bynajmniej pisał przemo
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 14:48   

Dziś mechanik wymienił termostat, zalał nowym płynem, korek też nowy - czarny ( 140stopni C )
Niestety nic nie pomogło.
Po przejechaniu ok 2km silnik znów się grzeje.
Po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego płyn pod wielkim ciśnieniem wylatuje na zewnątrz. Dodatkowo słychać jakieś bulgotanie i wydostawanie się stamtąd gazów. Mechanik te objawy zdiagnozował jako awaria uszczelki pod głowicą. Jednak był troszkę zdziwiony tak jak i ja, że takie coś przytrafiło się w silniku który od nowości przejechane ma 15000km. Zatem czy to uszczelka, a może coś innego?
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 15:06   

jeśli się gotuje po przejechaniu 2km , to mechanik ma rację mogło wywalić uszczelkę , a sprawdzał olej czy nie jest wymieszany. Albo rano nie ma problemów z paleniem?, podciekać też może przez pompe wody częsta usterka.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 23:02   

Piotrass napisał/a:
Dziś mechanik wymienił termostat, zalał nowym płynem, korek też nowy - czarny ( 140stopni C )
Niestety nic nie pomogło.
Po przejechaniu ok 2km silnik znów się grzeje.
Po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego płyn pod wielkim ciśnieniem wylatuje na zewnątrz. Dodatkowo słychać jakieś bulgotanie i wydostawanie się stamtąd gazów. Mechanik te objawy zdiagnozował jako awaria uszczelki pod głowicą. Jednak był troszkę zdziwiony tak jak i ja, że takie coś przytrafiło się w silniku który od nowości przejechane ma 15000km. Zatem czy to uszczelka, a może coś innego?


jednak ta uszczelka to szrot w serii K, sam nie wiem coi mnie podkusiło żeby sobie znowu zafasować auto z tym silnikiem, teraz to tylko czekam na wyrok :P na angielskim forum co chwila ktoś z tym walczy, to chyba standard jest... ale w sumie w 1.4 miałem 160 tys i wszystko było OK. - loteria
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lis 26, 2007 16:33   

Piotrass, jak się sytuacja rozwinęła?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 23:35   

Witam po długiej przerwie.
piter34 napisał/a:
Piotrass, jak się sytuacja rozwinęła?

Rozwinęła się i to za bardzo... Narazie jestem na etapie wymiany silnika (udało mi się kupić silnik z auta z 2004r z małym przebiegiem 50000) Jak tylko znajdę odrobine wolnego czasu opiszę całą sytuacje dokładnie co i jak.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodzącego
Ubytek płynu oraz jego ślady przy wtryskach.
lukasio Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Paź 20, 2007 11:10
Rowan
Brak nowych postów [R75] I ubytek płynu chłodniczego
fenix_tbg Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 08, 2008 14:03
piter34
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
roadking Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Wrz 18, 2014 17:04
Balas87
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
jak sprawdzić czy to uszczelka pod głowicą?
mecho Rover serii 75, MG ZT 39 Pią Lis 16, 2018 23:43
rover75ruda
Brak nowych postów [R75] Wąż płynu chłodzącego
Lynxior Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Cze 30, 2015 22:07
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink