Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak działa webasto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak działa webasto
Autor Wiadomość
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 20:37   

Dziękuję wam za chęć i pomoc jutro z rana(jeśli pogoda pozwoli) idę zobaczyć czy podołam.Mam nadzieję,że po wszystkim skończy się to kopcenie pod maską i wjadę znów autkiem na ulice.Postaram się zrobić jakieś zdjęcia(dla potomnych) i nie ukrywam,że będę potrzebował jeszcze waszych rad i doświadczenia co do tego zabiegu.Pozdrawiam serdecznie i do miłego na forum.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 14, 2010 20:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
anetka3005 



Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Głogów



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 08:43   

Rozumiem , że odpowietrzenie webasto polega na odkręceniu nakrętki na wężu umieszczonym nad urządzeniem i ewentualnym dolaniu płynu chłodniczego do zbiornika wyrównawczego. Odpiszcie czy to wszystko???
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 09:18   

anetka3005, na poprzedniej stronie apples dał link do wątku gdzie dokładnie opisuje procedure odpowietrzania:

apples napisał/a:
Przy webasto na wężu jest plastykowy korek na śrubokręt. Odkręcasz go już w czasie nalewania płynu do układu. Zalewasz układ do pełna. Zakręcasz odpowietrznik. Odpalasz silnik. Włączasz ogrzewanie na maxa. Nagrzewasz do ok 90C. Możesz odkręcić na chwilę odpowietrznik. Dolewasz płynu aby było ok 1,5cm przed końcem wyżłobień w zbiorniczku.
 
 
 
anetka3005 



Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Głogów



  Wysłany: Sro Gru 15, 2010 10:43   

Dziękuję bardzo :)
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 11:49   

Moje webasto już w domu :mrgreen: ścierką nie dostałem...zaczynam rozkręcać i mam nadzieję,że wszystko wiem :/

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 11:49 ]
i mam mały problem z rozdzieleniem połówek webasta,wszystkie śruby odkręcone trzyma się mocno na przewodzie paliwowym(jest tam jakaś gumka poradzcie jak to zrobić bo boję się,że coś zepsuję.
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 12:22   

VMatas robił fotki z rozbiórki i czyszczenia webasto:
http://forum.roverki.eu/v...=45092&start=86
 
 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 14:28   

Hi, czym czyścić webasto i jak sprawdzić palnik czy w ogóle grzeje?
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 18:56   

Webasto jak nowe,robota zajęła 2 godzinki-efekt jest!!!Powiem szczerze,że nie jest to robota do domu,dużo sadzy(u mnie było troszkę mniej niż w szklance)nic dziwnego,ze kopciło.Smród niesamowity,aż głowa boli.Dobrze,że żona była w pracy :lol: to ścierą nie dostałem :mrgreen: Jeśli ktoś ma odrobinę zdolności manualnych i czas to warto zaoszczędzić grosza i zrobić to samemu.Dziękuję wszystkim na forum za wskazówki sprawdziły się na 100% :cool:
 
 
nowicjusz 



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: łobez



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 19:22   

że tak sie podepne pod temat po wymianie kierownicy po odłączeniu aku na około godziny i załaczeniu go ponownie webasto działało po zgaszeniu silnika słychac bylo że chodzi temperatury były już poniżej zera tak z dwa dni dzialało i przestalo niestety i tak do teraz nie dziala już
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 20:48   

nowicjusz napisał/a:
że tak sie podepne pod temat po wymianie kierownicy po odłączeniu aku na około godziny i załaczeniu go ponownie webasto działało po zgaszeniu silnika słychac bylo że chodzi temperatury były już poniżej zera tak z dwa dni dzialało i przestalo niestety i tak do teraz nie dziala już
Zacznij od tego co jest w linkach. Wszystko już jest opisane http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Pią Sty 07, 2011 17:07   

Witam wszystkich ponownie.Pewnie dziwicie się,że znów pisze w temacie,a to dlatego,że moje webasto znów kopci :twisted: Miesiąc cieszyłem się na krzyżówkach Głogowa,że ludzie nie zwracają uwagi na dym z pod lewego koła tylko na sylwetkę mojego roverka.Dziś nawet pewien gość podjechał za mną na parking ,aby uprzejmie zapytać czy zauważyłem,że coś pod maską się dymi... :oops:Dlaczego tak się dzieje(przecież wyczyszczone?)nawet paliwo leje lepsze i nie zwracam uwagi na rosnące ceny...Grzanie saloniku to po paru km. w nadmuchu lekkie ciepło żadna rewelka :sad: Poradźcie co mógłbym jeszcze zrobić,bo ze wstydu to tylko wyciągnięcie bezpiecznika od webasto mi przychodzi do głowy...
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sty 07, 2011 17:34   

dziara01 napisał/a:
Poradźcie co mógłbym jeszcze zrobić
Ja bym rozebrał i zobaczył jak wygląda po tym miesiącu w środku komora spalania.
Zrób jeszcze tak - otwórz maskę, pozostaw otwartą i uruchom webasto. Może przewód którym zasysa powietrze zagina się i jest niepełne spalanie. :hm:
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 19:25   

Jak pisze kolega - jeszcze raz rozebrać i zobaczyć. Jeżeli kopci to z jakiegoś powodu brakuje powietrza, bo tam wszystko jest takie proste że nie powinno być innej przyczyny. Ewentualnie można sprawdzić czy ta mała dmuchawa swobodnie się kręci. Uszczelki po rozbieraniu zostały cale? Bo powietrze raczej nie powinno dostawać się do komory spalania nie właściwą drogą..
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Sob Sty 08, 2011 14:24   

Uszczelki całe bardzo ostrożnie rozbierałem.Przewód zasysający powietrze jest drożny i przymocowany paskami.Może webasto dostaje za dużo paliwa?Czasem dym z przodu jest większy niż z tyłu i zapach spalin inny niż z rury wydechowej jakby guma się paliła :???: Tak mi jeszcze przyszło do głowy,że może by rurę od webasto przedłużył i wyprowadził obok rury wydechowej wtedy spaliny nie będą dostawały się do saloniku i nie będę patrzył już na ten dym... :idea: Co wy na to?
 
 
Spider1801 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Lisewo

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 08, 2011 22:06   

U mnie kolego było coś podobnego kopciło ostro a po chwili wyłączało się całkowicie czasami trochę dłużej pochodziło aż do następnego odpalenia silnika problemem okazał się wentylator webasta rozebrałem silniczek wentylatora i okazało się że do niczego się nie nadaje cały nadpalony w środku.
 
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 10:43   

No to wygląda na to,że będę rozbierał jeszcze raz :neutral: Dzięki za rady odezwę się po rozbiórce.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 12:25   

Tez będę rozbierał jeszcze raz :) Nie chce mi zacząć pracować bez świecy żarowej - może znowu zatkało się:(
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 20:26   

Mam jeszcze pytanko gdzie znajduje się ten wentylator webasto bo nie pamiętam żebym coś takiego widział przy ostatniej rozbiórce :roll:
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 12, 2011 21:59   

Pod lewą pokrywką(stojąc z przodu samochodu), która jest na zaczepach. Uwaga, pokrywka bardzo ciężko zdejmuje się i łatwo jest połamać zaczepy.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 18:56   

Dzięki za info,bo słyszałem,że pod którąś pokrywą są układy elektryczne zamykane próżniowo i lepiej ich nie otwierać,bo potem będą się palić....Nie wiem ile w tym prawdy-wolałem nie ryzykować :wink: Pytanko jeszcze czy macie może linki do jakiejś stronki gdzie mógłbym zobaczyć jak pracuje w 100 % sprawne webasto w roverku 75..Chodzi mi o ilość dymu jaka powinna wylatywać z webasto tak dla porównania.U mnie na wolniejszych obrotach kopci lub parę minut po odpaleniu-czy to norma :?: :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]webasto nie działa
raby1b Rover serii 75, MG ZT 49 Czw Mar 10, 2016 00:19
christopher7
Brak nowych postów [R75] Webasto nie działa
przestało po rozładowaniu akumulatora
jarema Rover serii 75, MG ZT 14 Pon Lis 12, 2007 21:58
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Webasto nie działa
nitta Rover serii 75, MG ZT 16 Pią Lut 13, 2009 00:29
henryk
Brak nowych postów [R75] Webasto działa na okrągło
nnneeeooo Rover serii 75, MG ZT 63 Sob Sty 09, 2016 18:31
BetJar
Brak nowych postów [R75] Webasto - nie działa na włączonym silniku
tomaszlenka Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lut 06, 2012 14:06
VMatas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink