Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Test wentylatora
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Test wentylatora
Autor Wiadomość
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 01:53   [R75] Test wentylatora
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Wałkowane milion razy, ale dzisiaj byłem ogladać Rovery i chciałem sprawdzić czy działa wentylator. Pewnie źle coś zrozumiałem, bo po 'teście' w żadnym aucie ten wentylator nie działa... :p

Włączyłem auto
ustawiłem temperature na LO
sprawdziłem na niskich obrotach dmuchawy i na wysokich
ogólnie zimne powietrze leciało.
poszedlem do silnika i patrze się przez grill, a tam sa 2 chyba wentylatory na chlodnicy i one sie nie krecą..
włączyłem tryb auto na klimie i dalej nic sie nie kreci...

Czy to nie te wentylatory? Niech mi ktoś wytlumaczy jak to sie robi, zebym sie przy nastepnym samochodzie już nie zbłaźnił :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 08, 2011 01:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 08:00   

Być może włączyłeś LO , ale trzeba wcisnąć przycisk ECON aby przełączyć się na klimatyzacje. Jeżeli Pali się napis ECON na panelu , oznacza to grzanie z silnika, brak tego napisu na panelu oznacza włączoną klimatyzacje.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 09:02   

Cieszyn, w R75 jest jeden wentylator. Jeśli klima się włącza to sprawny wentylator powinien działać min na pierwszym biegu. Jeśli nie działa to co najmniej szczotki do wymiany.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 11:17   

Włączyłem na LO faktycznie. czyli nie wlaczac na LO tylko np na 16 stopni?

Nie włączyłem przycisku econ, ale włączyłem przycisk Auto.. Wtedy temp zmienila sie z LO na 16 i zaczal tam cos pracowac.

Czyli rozumiem ze dobrze patrze i spoglądając przez srebrny grill powinienem widzieć kręcące się łopatki wentylatora? to nie jest osobny wentylator? albo z tyłu chłodnicy?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 11:22   

Cieszyn napisał/a:
zyli rozumiem ze dobrze patrze i spoglądając przez srebrny grill powinienem widzieć kręcące się łopatki wentylatora? to nie jest osobny wentylator? albo z tyłu chłodnicy?


LO to tylko maksymalne chłodzenie, Jeśli nie masz ECONO to tym bardziej wentylator powinien chodzić. AUTO to po prostu automatyczne sterowanie klimą
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:11   

Najlepiej nacisnąć przycis do odparownia przedniej szyby powinien uruchomić się kompresor klimatyzacji i wentylator
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:28   

jupik napisał/a:
Najlepiej nacisnąć przycis do odparownia przedniej szyby powinien uruchomić się kompresor klimatyzacji i wentylator


Dokładnie jest to najprostszy sposób sprawdzenia działania wentylatora!
Jeśli się nie włącza to negocjuj cenę za auto bo takie wentylatory nie dość, że ciężko je kupić to są drogie. Miałem ten problem u siebie, ale z dwóch złożyłem jeden i śmiga :)
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:44   

skrzypol napisał/a:
Jeśli się nie włącza to negocjuj cenę za auto bo takie wentylatory nie dość, że ciężko je kupić to są drogie. Miałem ten problem u siebie, ale z dwóch złożyłem jeden i śmiga :)


Kupić łatwo tylko koszt ok 1tyś złoty
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:54   

Z tego co rozumiem, robiłem dobrze. A to znaczy ze w obu przypadkach jest walony wentylator (chyba niemożliwe)? Gosciu mówił, że wentylator normalnie sie włącza jak jest ciepło, w korku...

Ustawiłem coś takiego, co widać na czerwono, temp LO na obu strefach
potem wcisnąłem jeszcze raz auto (niebiesko)
rozumiem, ze zamiast tego (czerwono + niebiesko) moglem wcisnąć tylko odparowanie szyby (zielono?)
I sprawdzam ten wentylator zaznaczony na innym zdjeciu? który ani drgnął? Temperatura była ok 9st

Sory ale chce na prawde dokladnie to zrozumiec, bo już raz to sprawdzałem i nie wyszło, a piszecie dość oszczędnie. Nie przyjmuje do wiadomości, że mój wybrany samochód który chce kupić jest zepsuty;)

A przy okazji. Czy przednia szyba zaraz po ruszeniu autem powinna zaczac mocno parować? Pogoda była dość dżdżysta ;) W każdym razie u mnie w aucie (stary, w którym jest już wilgoć, często parują szyby) nic nie parowało, a tam jak wsiedliśmy od razu zaparowaly przednie szyby.
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:00   

W korku wentylator mogl sie wlaczyc. Zapewne dziala tylko na trzecim biegu i uruchomil sie przy temperaturze 112 stopni.
Wlacz tylko odparowanie szyb - jak wentylator nie wlacza sie to znaczy, ze jest uszkodzony.

Jak padalo to mialo prawo szybko zaparowac. Sprawdz filtr kabinowy znajdujacy sie na podszybiu - moze kwalifikowac sie do wymiany. Zasyfiony i mokry przyspiesza parowanie szyb.

Za wentylator starguj ile sie da i wymien na nowy.
Sprawdz czy klima dziala podczas jazdy, bo na postoju nie bedzie dzialac z racji uszkodzonego wentylatora.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:31   

dukat11 napisał/a:
skrzypol napisał/a:
Jeśli się nie włącza to negocjuj cenę za auto bo takie wentylatory nie dość, że ciężko je kupić to są drogie. Miałem ten problem u siebie, ale z dwóch złożyłem jeden i śmiga :)


Kupić łatwo tylko koszt ok 1tyś złoty


heh to widzę, że się polepszyło z dostępnością, bo jak ja szukałem to ciężko było znaleźć coś a jak już się znalazło coś to cena była podobna(odstraszająca), ale właśnie to ona mnie zmobilizowała do zrobienia z dwóch jednego (jeden spalony wirnik drugi mój uszkodzone magnesy) założyłem nowe szczotki przykleiłem magnesy i działa jak na razie... Uszkodzony wentylator to częsta przypadłość w R75
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:33   

skrzypol, ja mam już 2 lata od voyagera.

Cieszyn, Uszkodzony wentylator w R75 to standard, szczególnie w dieslu.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:40   

dukat11 napisał/a:
skrzypol, ja mam już 2 lata od voyagera.


no właśnie też miałem zamiar taki kupić bo widziałem już posta i zdjęcia na ten temat, ale drugi (spalony) silnik od R75 dostałem za darmo i postanowiłem coś z tego wykombinować i się udało, jak znowu padnie (oby nie) to następny będzie od voyagera...
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:42   

Akurat oglądałem benzynę. A jeśli działa tylko na trzecim biegu to szybko to padnie? czy tak będzie sobie śmigał?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:44   

Cieszyn napisał/a:
Akurat oglądałem benzynę. A jeśli działa tylko na trzecim biegu to szybko to padnie? czy tak będzie sobie śmigał?


Benzyna ma tylko dwa biegi i może być spalony rezystor lub cały wentylator
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:46   

Cieszyn napisał/a:
Akurat oglądałem benzynę. A jeśli działa tylko na trzecim biegu to szybko to padnie? czy tak będzie sobie śmigał?

Jeśli działa to dobrze, zawsze wiesz, że nie jest zatarty, spalony, czy z uszkodzonymi magnesami, a nawet jak coś sie zepsuje to ten gość naprawia dobrze i max za 120zł takie silniki (mojego nie naprawił bo nie miał magnesów)
http://allegro.pl/naprawa...1598142021.html
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:51   

Pierwsze benzyny mialy 3 biegi, dopiero pozniej wprowadzono wentylator dwubiegowy - inny silnik i dolozony rezystor. Napisz lepiej, z ktorego roku jest to autko i czy przypadkiem nie widac rezystora za smiglem wentylatora. Jesli widac to raczej w nim tkwi problem.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 15:10   

rocznik 99. I tak na prawde nie widziałem jak ten wentylator się kręci.. po prostu Tak powiedział sprzedający, że się kręci.
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:41   

Zagrzej auto do 112 stopni i sprawdz czy dziala - jesli nie dziala to wentylator jest kompletnie kaput i pewne jest przegrzanie silnika. Jesli dziala to starguj jak najwiecej i kup wentylator od Voyagera.
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:54   

Cieszyn napisał/a:
Sory ale chce na prawde dokladnie to zrozumiec, bo już raz to sprawdzałem i nie wyszło, a piszecie dość oszczędnie.
W tych linkach http://forum.roverki.eu/v...p=494732#494732 jesteśmy bardziej wylewni. Miłej lektury :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] - test biegów wentylatora, vis - tester obd (nie T4)
R75 Rover serii 75, MG ZT 31 Sob Kwi 23, 2016 16:51
R75
Brak nowych postów [R75] Test Komputera T4
taz87 Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Cze 20, 2013 20:35
ARTUR1983
Brak nowych postów [R75] Test klimatyzacji
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 37 Pon Wrz 21, 2015 19:41
kyuss7
Brak nowych postów [R75] Test przyspieszenia 0-100 i 80-120
Kiniulek Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Wrz 24, 2010 00:54
dzieju
Brak nowych postów [R75] Test klimatyzacji
grota10 Rover serii 75, MG ZT 63 Pon Maj 15, 2017 13:08
jmierzwa952



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink