Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Szarpanie a koło dwumasowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Szarpanie a koło dwumasowe
Autor Wiadomość
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

  Wysłany: Sro Paź 03, 2012 12:16   [R75] Szarpanie a koło dwumasowe
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam, otóż mam taki problem ze swoim roverkiem: przy zmianie biegów w obrębie I-III bez różnicy w górę czy w dół pojawia się szarpnięcie (nie zawsze, tak w około 60% przypadków), również przy baardzo powolnej jeździe na I biegu potrafi mi dostać czkawki że aż muszę ratować się wciśnięciem sprzęgła.
Byłem dziś u znajomego mechanika w innej sprawie i przy okazji poruszyłem ten temat. Tak "na sucho" powiedział że najprawdopodobniej to dwumasa. Jednak jak wróciłem do domu i sprawdziłem w internecie to objawy zużytej dwumasy są inne - stuki, drżenie itp. a u mnie niczego takiego nie ma. Biegi wchodzą lekko i gładko. W sobote mam do niego iść żeby się przejechał, ale też wcześniej wole mieć rozeznanie żeby mi czegoś nie próbował wcisnąć, bo wydać niepotrzebnie 2k to nie sztuka ;)
Dodam jeszcze że już próbowałem z tym walczyć wymieniając świece (platynowe) i przewody zapłonowe - pomogło ale minimalnie. Co Wy o tym sadzicie? Czy możliwe jest ze po prostu w tym aucie tak jest (lub ja jakoś źle zmieniam biegi) i nic się z tym nie da zrobić? Czy to jeszcze jakiś inny element może za to odpowiadać, np: sprzęgło? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 03, 2012 12:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Paź 03, 2012 12:32   

takie coś powoduje np tarcza sprzęgła zalana olejem. Nie masz wycieku ?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 12:56   

Niczego takiego nie zauważyłem. Wszystko suchutkie i nie ubywa mi żadnych płynów. Ostatnio jednak jak byłem w warsztacie zwrócił mi uwage na ciche piski w sprzęgle i w tej sprawie bylem właśnie dzisiaj. Mówił jednak że to błachostka najpewniej może docisk...ale czy sprzęgło jeśli się nie ślizga może mieć wpływ na te szarpnięcia?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Paź 03, 2012 14:32   

jeżeli tarcza jest w oleju to szarpanie może występować bo łapie i puszcza sprzęgło. A sam silnik nie wykazuje nierównej pracy? Jak łapie czkawkę i wciśniesz sprzęgło to od razu sie obrotu ustalają prawidłowo?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 22:42   

Co do nierównej pracy czasami jak się naprawdę skupić można wyłapać takie momenty że przez chwile nierówno chodzi ale to jest naprawdę na granicy wyczucia...A przy czkawce wciśnięcie sprzęgła pomaga od razu.
Dzisiaj jeszcze na spokojnie się przejechałem i odkryłem że identyczne szarpnięcia mają miejsce gdy dodaje trochę gazu - przez chwile szarpnie i potem płynnie przyśpiesza...już sam nie wiem co o tym myśleć, może szukam przyczyny w zupełnie złym miejscu. Bo przecież jak zmieniam bieg to manipuluje jednocześnie gazem :-/
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:16   

wrzuć bieg 1 i wsteczny i odwrotnie słyszysz stuki. Ja stawiał bym że nie masz już poduszek pod silnikiem
_________________
Gawor
 
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 16:29   

u mnie jak padała dwumasa to przy ruszaniu szarpało całym samochodem i na 2 biegu też się pojawiały .

[ Dodano: Nie Lis 18, 2012 16:29 ]
ale to ci szarpie czy stuka , bo jak stuka przy szybkim ruszaniu i , u mnie tak ostatnio było to miałem wywalone tuleje wachacza , a może u ciebie poduszka pod silnikiem siedzi.
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 20:05   

tuleje słychać najlepiej przy skręconych kołach.........
_________________
Gawor
 
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 21:48   

u mnie najbardziej była prawa tuleja wywalona i nic nie czułem dopóki nie siadłem na fotelu pasażera i koleś cofał na maksymalnie skręconych kołach i poczułem pukanie w podłodze.
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 17:31   

Przyczyna znaleziona i wyeliminowana - tarcza sprzęgła. Po wymianie sprzęgła wszystkie problemy z poszarpywaniem zniknęły :) Niestety w ciemno wymieniłem też wysprzęglik a stary okazał się być w porządku :-/ Jakby ktoś był zainteresowany kupnem to zapraszam do działu Giełda -> Sprzedam :)

P.S. Koło dwumasowe jest u mnie że zacytuję: "w świetnym stanie" tak więc chociaż z tym na razie mam spokój :)

Dziękuje wszystkim za pomoc w szukaniu przyczyny i pozdrawiam.
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Lis 19, 2012 18:48   

ile kosztowala cie cala przyjemnosc wymiany z kosztami czesci? Mam identyczne objawy,kiedy na 1 ,2 ,3 biegu dodam gazu i raptownie zdejme noge czuc szarpniecie.Odczucie takie jakby byl jakis luz.Czasami kiedy opre kolo do kraweznika i probuje podjechac,slychac lekki jakby swist.Bylem przekonany ze to dwumasa
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 22:13   

A więc tak - za sprzęgło (AP) dałem 550pln + wysprzęglik (LUK) 350pln + wymiana 400pln

W sumie mnie to wszystko wyniosło 1300pln, ale jak pisałem gdybym wiedział że wysprzęglik jest ok to zaoszczędziłbym 350pln...Jednak najważniejsze że szarpanie ustało ;)
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 22:39   

pineska napisał/a:
A więc tak - za sprzęgło (AP) dałem 550pln + wysprzęglik (LUK) 350pln + wymiana 400pln

W sumie mnie to wszystko wyniosło 1300pln, ale jak pisałem gdybym wiedział że wysprzęglik jest ok to zaoszczędziłbym 350pln...Jednak najważniejsze że szarpanie ustało ;)


uwierz mi że nie zaoszczędził byś zostawiając stary wysprzęglik :) zapewniam Cie że nie świadomie zrobiłeś coś najlepszego co mogłeś:) i teraz zaoszczędzisz sporo kasy :) stary wyszprzeglik dostał po tyłku od zużytej tarczy zapewne nie raz zbyt wysoką temperaturą i wibracjami jak na trzęsieniu ziemi, kwestia miesiecy że by Ci się sypnął a tak masz święty spokój... wysprzęgliki niestety nie nalezą do najtrwalszych a Twój już pewnie był wiekowy i zmęczony ciężkim życiem z tarczą i dociskiem :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Lis 20, 2012 07:39   

BrawoBoncky, tak trzymać niema oszczędności na niekompleksowych, połowicznych naprawach, tylko reklamacje :brawo:
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Koło dwumasowe
denirok Rover serii 75, MG ZT 77 Pią Sie 26, 2016 08:10
Pieta
Brak nowych postów [R75] Koło dwumasowe
Zemsta konstuktorów i mnie dopadła
Rowan Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Wrz 14, 2010 17:18
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Koło dwumasowe.
Damian92 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Paź 27, 2012 16:36
apples
Brak nowych postów [R75] koło dwumasowe
Owca1911 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lip 11, 2014 10:11
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Koło dwumasowe?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Lut 11, 2011 08:51
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink