Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zawieszenie przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zawieszenie przód
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 19:40   

Na tulejki wahacza to w irlandi sie mówi "wishbone bushes" (łiszbon buszys) mozesz dodać zeszcze "front axe" przednia oś
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 24, 2009 19:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piwonski12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 40
Skąd: tomaszow lub.



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 07:28   

apples napisał/a:
np. http://www.allegro.pl/ite...er_75_nowa.html

A czy mógłbyś się dowiedzieć ile kosztuje przekładnia kierownicza (STEERING RACK) do R75?

http://cgi.ebay.co.uk/ROV...%3A1%7C294%3A50
A po co Ci przekładnia kierownicza RHD jak u siebie masz kierownice z lewej strony(LHD)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 08:06   

Orientacyjnie chciałem. Może mają LHD.
Jakby cena LHD była taka sama jak RHD z linku eBaya to bez zastanawiania bym kupił.
 
 
piwonski12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 40
Skąd: tomaszow lub.



  Wysłany: Czw Cze 25, 2009 19:11   

lhd
http://www.ontracksteerin...rover_18608.cfm
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 07:54   

Dzięki za link :grin:

Niestety wynika z tego że są to maglownice nowe, ale zwrócone przez klientów z jakichś powodów
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 12:14   

Cytat:
A czy mógłbyś się dowiedzieć ile kosztuje przekładnia kierownicza (STEERING RACK) do R75?


w tym sklepie sa dwie, tzn widocznie roznych firm przez co roznych cen, jedna po 139 a druga po 188 funtów

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 12:28 ]
a co do mnie to źle sie dzieje w panstwie duńskim, wydałem juz majątek na ten samochód. Mechanik wymienił mi te nieszczęsne tuleje na wahaczach (obie) - robil to przy mnie - troche sie z tym meczył bo wyjatkowo dupiate dojscie, załozył, pożadnie poskręcał, ja ruszam a tam stuki, puki, nagle, jak by sie mialo prawe koło urwac, wczesniej mialem lekko delikatne pukniecie przy szarpaniu a teraz cały zestaw puknięc przy ruszaniu, jechaniu, na dołkach, skrecaniu, co chwile cos wali z prawej strony. Zawróciłem do niego i mu mowie ze tragedia, on wsadził łape za prawe koło gdy ja nim ruszałem i stwierdził ze wahacz do wymiany, powiedział ze widocznie wczesniej juz mogl byc lekko wyrąbany i to on stukał - a ja sie uparłem na tuleje, bo kazałem wymieniac mu tuleje - a teraz w czasie wymiany widocznie sie obruszał bardziej i szlak go trafił, mowa oczywiscie o tym sforzniu w wahaczu.

Powiedzcie czy to moze byc wahacz ? Co tak wali tam ? Pozatym jesli wymienie wahacz to juz nic wiecej chyba nie zostalo co by mogło pukac, całe przednie zawieszenie jest (bedzie) nowe: wahacz, koncowki drązków, tuleje na wahaczach, łaczniki stabilizatora. Co jeszcze ? Co jeszcze moze byc powodem ?

Wydaje mi sie ze ten ruchomy sforzen osadzony w wahaczu jest (w przypadku R75) niewymienny prawda ? Jak padnie to trzeba wymieniac cały wahacz......czy sie mylę ?

Zastanawiała mnie jedna rzecz, bo wydawało mi sie ze tuleja powinna wchodzic ciasno na wahacz, a on popsikał wahacz sprayem typu wd 40 zeby łatwiej wlazła tuleja na waczacz, moze te hałasy tu ruszajacy sie wahacz w tylei ? Czy gadam głupoty? tak sobie rozmyskalałem.

I jeszcze jedno, jak sie nazywa fachowo to takie gumowe mocowanie wahacza (oczywiscie nie mam na mysli tulei) , taki jak by gumowy uchwyt, i jak to bedzie po angielsku - pilnie potrzebuje odpowiedzi na to pytanie
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 12:58   

nitta napisał/a:
takie gumowe mocowanie wahacza

jeśli to środkowe ( przegub kulowy ), to znam jako -lower arm balljoint
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 13:02   

To co mówi mechanik jest bardzo prawdopodobne. Wybity wahacz po ruszeniu zaczyna stukać bardziej a poza tym nowa tuleja jest sztywniejsza jak stara więc stuki mogą się nasilać.
Poza częściami które wymieniłeś chyba pozostaną ci tylko nowe poduszki (łożyska) na mcpesonach
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 13:17   

tak czy siak, wahacze juz zamowione - w ciągu ostatnich 2 tygodni wydalem tyle na ten samochod ze bym pojechal z dziewczyną na tydzien (jak nie wiecej) na majorkę :/
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 20:53   

Nitta nie martw się, nie jesteś sam. Ja przez 1,5 miesiąca wymieniłem dwa wahacze, lewą tuleje wahacza, oba drążki stabilizatora, 2 tuleje tylnych wahaczy, wszystkie filtry i oleje, 2 opony z przodu, łożyska amortyzatorów i nadal mi stuka z przodu. Niestety do wymiany lub regeneracji przekładnia kierownicza i chyba łożyska w kolumnie kierowniczej. :sad:
Otyle dobrze że mam warunki by samemu to zrobić, inaczej byłaby tragedia :grin:
Tylko nie wiem czy łożyska w kolumnie są wymienialne?

Jakbyś wymieniał łożyska McPhersonów z przodu to oryginalnie chyba są SNR 261.00, przynajmniej takie zdjąłem u siebie. Koszt ok. 50zł za sztukę :grin:
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 21:36   

wymienione wahacze i.......dalej puka przy szarpaniu, co sie okazało ?? że to jednak poduszka silnika i sam widzialem na wlasne oczy, mechanik zrywal lekko samochod na recznym i kazal mi obserowac z latarką poduszke jak sie zachowuje, to widac po podniesieniu maski z prawej strony samochodu: gdy bylo slychac stukot wtedy to mocowanie silnika udezrzało w miejscu gdzie jest poduszka. Teraz mam pytanie, jak sie nazywa poduszka silnika po angielsku ? wiem tylko tyle ze jest to bardzo podobne do tulei wahacza, zasada dzialania tez ta sama.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zawieszenie przod
grota10 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lut 24, 2019 21:51
dawidd
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie przód - prawa strona
apples Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Wrz 07, 2009 11:22
apples
Brak nowych postów [R75] zawieszenie
grota10 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Cze 11, 2018 21:46
MD
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie tył
dziuniek Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lut 20, 2013 18:22
markozalko
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Lut 08, 2017 18:12
daniel18c



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink